Ukraińscy żołnierze utracili ostatecznie lotnisko w Doniecku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Donieckie lotnisko odegrało rolę, którą można porównać do tej, jaką podczas wojny polsko-niemieckiej w 1939 roku odegrało Westerplatte. Broniących terminala żołnierzy ukraińskich nazywano bohaterami i stawiano ich za wzór. Zginęło tam przynajmniej kilkuset z nich. Teraz pojawia się pytanie - w imię czego zginęli? Czy w imię propagandy wojennej, ponieważ dzisiaj armia ukraińska po prostu wycofała się z ruin lotniska.

 

Dzisiaj oficjalnie poinformowano, że nad szczątkami lotniska mają już kontrole wojsk Donieckiej Republiki Ludowej. Strona ukraińska twierdzi, że po stronie separatystów walczy minimum 9 tysięcy żołnierzy rosyjskich i 500 czołgów. Starcia są poważne i niestety dochodzi do licznych strat wśród ludności cywilnej.

 

 

Można powiedzieć, że wojna rozgorzała na nowo i codziennie giną dziesiątki jeśli nie setki ludzi po obu stronach frontu walk. Dochodzi do ostrzałów artyleryjskich i rakietowych na terenach zamieszkałych przez ludność Doniecka i okolicznych miast. Dzisiaj rozstrzelano w ten sposób przystanek pełne ludzi.

Źródło: kadr z YouTube

Jeszcze kilka dni temu ukraińska armia donosiła o zdobyciu terminala. Nagle jednak uznali, że ruiny są nie do obrony i wycofali się za tak zwaną linię demarkacyjną. Zdaniem separatystów dziennie w walkach o utrzymanie lotniska zabijali do 200 ukraińskich żołnierzy, a minimum 300 raniono, ale wciąż pojawiali się nowi obrońcy lotniska i żołnierze donieckiej republiki ludowej zaczęli ich już nazywać "cyborgi", bo kolejne salwy z systemów GRAD i URAGAN nie zmieniały przewagi taktycznej strony prorosyjskiej. Budynek terminala wciąż był nie do zdobycia.

 

Pojawiają się już pierwsze głosy, że ofiara krwi była w tym wypadku niepotrzebna. Padają zarzuty, że liczba ofiar niedawnej ofensywy we wschodniej Ukrainie była zbyt wielka. Niektórzy żołnierze ukraińscy szli na to lotnisko na pewną śmierć jak Rosjanie w Stalingradzie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika eloooahim

Ukraińcy zostali sami tak jak

Ukraińcy zostali sami tak jak my w 39, pomimo "papierkowych zobowiązań" kto jeszcze w to wierzy? Ruscy sięgną w końcu i po nas, a bynajmniej nic im nie stoi na przeszkodzie, chcą w końcu odbudować swoje dawne mocarstwo, i nikt im tego nie utrudni z czego doskonale zdają sobie sprawę. Polska i tak już nic nie znaczy, z łykającym wszystko uśpionym społeczeństwem, do tego coraz bardziej "kolorowo-europejskim" nie ma szans na zmianę, sami się wykończymy.. Nie mamy przemysłu, państwo sprzedaje wszystko co ma a w świecie wiadomo kto się liczy. My nie mamy nic, oprócz zmanipulowanego społeczeństwa. Potrafimy sobie narzekać w internecie, wśród znajomych jak to w naszym kraju jest źle, jak to nas okradają itp, a przecież sami im na to pozwalamy!? Nie jest tak? Przecież nasze kochane władze doskonale to widzą.. ale przecież im to na ręke więc skoro się na to zgadzamy ( a zgadzamy bo nic nie robimy z tym ) czemu mieliby coś zmieniać? Krew mnie zalewa jak sobie pomyśle jak będzie wyglądał nasz patriotyzm, jakikolwiek duch polskości za pare lat, gdy starsze pokolenie odejdzie, jeśli wogóle będzie można o czymś takim mówić. Chłopczyki w obcisłych rurkach, różowych tenisówkach no bo tak jest modnie i tak się chodzi na zachodzie..Gdzie w tym wszystkim nasza ojczyzna!? Wystarczy sobie porównać dawną siłę patriotyzmu, do obecnej. Nie ma żadnego przywiązania do kraju, nawet związki harcerskie obecnie nie mają nic wspólnego z patriotyzmem poza nielicznymi wyjątkami, są miejscem spotkań, zabawy, zbierania kasy na woodstock. Powstańcy w grobach się przewracają. Kiedy w końcu zrozumiemy że to wszystko jest w naszych rękach?? Ale trzeba konkretnych działań a nie marudzenia na fb, przed komputerem zanim będzie za późno. Tolerancja jest samobójstwem!! Wśród młodzieży ale i nie tylko furore ostatnio robi Korwin, widze to po swoich znajomych jak ślepo wierzą, podziwiają go za to co "mówi", jak masakruje w swoich bełkotach innych polityków, są przekonani że jest jedyną nadzieją na jakieś zmiany w Polsce itd.. Cholera kto w to wierzy!? Zrozumcie że jedyną nadzieją jesteśmy my! my nie kto inny, to w nas jest siła.. Zabili nam prezydenta, a my potulnie wszystko przyjmujemy do wiadomości, tak się składa że śp. Lech Kaczyński był chyba jednym z nielicznych patriotów w rządzie w naszym kraju, nie bał się postawić ruskim, potrafił walczyć o swoje, tym samym zwyczajnie był dla nich przeszkodą, a najlepsze że w tym wszystkim maczało palce wciąż wygrywające PO od tak paradoks. Polska potrzebuje "majdanu" i to nie chodzi żeby zrobić od razu coś takiego jak za naszymi granicami, ale powinniśmy jakoś małymi krokami wychodzić na ulice, pokazywać że coś nam się nie podoba, inaczej nic nie zmienimy.
 

Portret użytkownika 24

Bez obrazy narodowości

Bez obrazy narodowości Polskiej.

Ktoś kiedyś urzekł mnie nawet pochlebnie

rzekł że "Polacy są jak karaluchy"

Nie zgnieciesz ot tak Polski a nawet gdy zniknie z mapy i tak wróci ale wtedy już z większym impetem nie jestem Rusofobem więc nie napisze co się stanie.

Portret użytkownika Wlodi

Ruscy to ograniczona dzicz,

Ruscy to ograniczona dzicz, wierzą zbotoksowanemu agencikowi kgb o bolszewickich korzeniach, modlą się do jego obrazów i w jego imie zabijają. Ciemnogród go wspiera, ten polski tez bo ciemnogród to ciemnogród, wystarczy polac i sypnąć rubla a pójda za tobą te wszystkie zenki i achillesy i bedą jesc z reki.
Wychowani przez komunistow boleja ze tatusiowi chca zabrac ubecka emeryturke to tez skamla o powrot bydla zwanego zsrr... pierdola o slowianach i swarozycach i wielkiej rosji jakby cos wspolnego z slowianami miala.
 
Ruskie to jedno wielkie bagno, trzeba sie ich wystrzegac. 50 lat ich dobrobytu nam wystarczy. Zenek, achilles, angelus i inne janusze zapomnieli jak podcierali dupska gazetami i zajadali mortadele niczym kawior... tesknota za rosja wychodzi u parchow i mentow ktorzy tesknia za pensyjka za nicnierobienie. zazdrosc wobec zachodu i polakow ktorym sie powodzi przejawia sie u tych wszystkich debili wolaniem o powrot ruskiego betona by zarzadzal nimi jak baranami bo bez bata nie sa w stanie sobie radzic. Nie wasze doczekanie niedorajdy.
 
moze ruski nam zagrozi, moze wyjdziecie na ulice wolajac hasla poparcia dla tych szakali. czekamy, oooj czekamy zeby pokazac wam gdzie wasze miejsce - parchy spod czerwonej gwiazdy - pokazcie lby - nie na forach dla spasionych tchorzy, na ulicy - czekamy!!! My Polacy pognamy was jak w 1920 i zdepniemy raz na zawsze. Do zobaczenia !!!

Portret użytkownika Wlodi

Stracili lotnisko ale honor

Stracili lotnisko ale honor zachowali. Są u siebie w panstwie którego bronią przed wschodnią dziczą plugawego putina. Bandyci tacy jak putin zawsze koncza tak samo jeszcze przyjdzie czas na niego. Nagrabione miliardy mu nie pomoga. Ludzie których gnebi oskalpuja jego, i tych wszystkich smierdzacych lajdakow typu lawrow, miedwiediew i reszta gangsterow spod czerwonej gwiazdy.
putin to największy terrorysta świata...jego macki sięgają wszędzie gdzie kwitnie przestępczość i zbrodnie przeciw ludzkości (np.Kuba, Syria, Korea Płn)...sam również tworzy własne przyczółki do takich działań (Mołdawia, Gruzja, Ukraina)...kto następny w kolejce? Merkel już sama nas podłożyła proponując przestrzeń wolnego handlu (chyba żywym towarem, bronią i narkotykami) między UE a UE-A ...zapewne turystyka też będzie kwitła - a dokładniej prostytucja turystyczna (hiv i kiła jako bonusiki-gratisiki - to sztandar wschodnich rubieży) i zaleje nas morze agentów KGB...a na koniec jak nasz piękny kontynent zacznie zamieniać się w śmietnik, burdel i raj dla przestępców - to wkroczą "dobrzy ludzie" (zielone ludziki) aby spacyfikować europejską Sodomę i Gomorę...amen
 
Wtedy wiekszość z was głupcy bedziecie mogli bić brawo... ze łzami w oczach.
Bydło z was takie samo jak ruskie i ich terrorysci.

Portret użytkownika Los

Fałszywe, pazerne rzydostwo

Fałszywe, pazerne rzydostwo standardowymi metodami podpala dzisiaj Europę i to z wielu stron równocześnie niszcząc kulturę, tradycje i przejmując dorobek poprzednich pokoleń a współczesne przeganiają za chlebem na zmywaki zachodu. Wspaniały biznesplan w postaci tzw. holocaustu przynosi im wieloletnie zyski. Nawet znalazła się kasa na największe muzeum rzyda w eu. A gdzie godziwe zarobki dla wolnego (??) Polaka w jego Ojczyźnie? Nasze ziemie, ziemie Słowian toczone są przez robactwo żmijowe. Rodzinę chcą zastąpić pedałami, wyludnić z naszych dzieci a w ich miejsce wprowadzić inną nację. Odwrócona hipoteka to kolejny krok prezejęcia majątku Polaka - by jego dzieci przegnane z Ojczyzny nie miały możliwości powrotu... Mieszkanie przejmie rzydowski bank. No i trzeba sprzedać Polskie lasy by płącić kolejny haracz rzydowi!

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika achiles

 Poroszenko i góra

 Poroszenko i góra UpadłejKrainy coraz śmieszniejsza Jak to było Poroszenko?
15 stycznia - Odzyskamy wszystkie ziemie
18 stycznia - Wybijemy zęby i żadnego pokoju nie będzie
18 stycznia - ofensywa Ukraińców
19 stycznia - przemy do przodu i nie zatrzymamy się aż odzyskamy ziemie Dobasu Smile
20 stycznia - widziano 400 Rosjan - ale nie wiemy gdzie poszli
21 stycznia - widziano już ich 7 tysięcy - dalej nie wiemy gdzie poszli
21 stycznia - żebrzemy o pomoc bo źle
22 stycznia - ogon pod siebie i cofka na całym froncie
22 stycznia - rozpoczęła się kolejna ATO tym razem w Zaporożu które od dawna ma Kijowa dość czyli dwa fronty
co będzie 23? - Zakarpacie też powie spieprzać i będziecie mieli trzy fronty
Cóż Poroszenko wasz koniec bliski - nie ma już od dawna Ukrainy od lat z góra 10 jest Upadła Kraina i czas to zrozumieć i spieprzać dziadu wraz z tą swoją cała BANDEROWSKĄ KLIKĄ, tam, gdzie nikt, nie mieszka i gdzie będziecie mogli sobie prowadzić te swoje wojenki, miedzy sobą a w wolnych chwilach, dla relaksu pochodzić z pochodniami i z czarno czerwonymi szmatami w celu uczczenia waszego guru stefka bandery. 

Portret użytkownika universal

Jednak nasi politycy to

Jednak nasi politycy to bezinteligenci:) Nie jestem za żadną partią ani czlowiekiem w polityce, ale jak słyszę dzisiejsze interpretacje słów niejakiego Dudy, wyrwane z kontekstu i objawione znaczeniowo Komorowskiemu, Kopacz i najbardziej "inteligentnemu" Palikotowi to się juz nie chce nawet mysleć co oni mają za sieczkę w głowie. Najlepsze, że myślą, że społeczeństwo jest głupsze od nich, wg mnie oni jednak nie udają niedorozwiniętych, ale tacy są, syf i mogiła w polityce, a motłoch na forach internetowych jak stado swiń w przepaść:)
pozdrawiam,
Myślących

Energii Boskiej we wszechświecie nieskończona ilość, a my ją sobie nadal wyrywamy:)

Portret użytkownika Info_od_Sariela

Podczas medytacji wszedłem w

Podczas medytacji wszedłem w głęboi trans z zamiarem zapytania się o czas wybuchu IIIwś. Mój Opiekun Duchowy powiedział mi że bardzo prawdopodobne jest że III wś wybuchnie w lipcu 2015 a głównymi ogniskami zapalnymi będzie(jak chyba wszyscy już wiemy) Ukraina, Syria i Iran. Zapytałem się go, na ile procent jest to pewne. On odpowiedział że 95%. Co więcej powiedział mi też, że podczas ostatniej fazy III wś(którą poprzez ogromną przewgę militarną wygra zachód) nastanie globalny kataklizm, który zakończy tę wojnę. Przeżyje około 20% ludzi. Z ukrytych podziemnych baz wyjdą tajne rządy krajów zachodnich by "zaopiekować" się resztą ocalonych i zaczną organizować i ustanawiać Nowy Porządek Świata wg ich wizji. Oni doskonale wiedzą że globalny kataklizm wkrótce nadejdzie, dlatego robią to tak by III wś wywołać na krótko przed globalnym kataklizmem. Dlatego tej wojny nie wywoływali 10 lat temu czy podczas zimnej wojny, bo po co mieli by to robić skoro po III wś zbudowaliby NWO a kilkadziesiąt czy naście lat później byłby globalny kataklizm który by im wszystko zdewastował. Bez sensu. Dlatego oni czekają na opdowiedni moment wywołania IIIwś by połączyć jedno z drugim. I chcą w tej IIIwś wyjść na tych dobrych, którzy uratują świat od złego putina i złych islamistów i ich chińskich sojuszników. To dla nich bardzo ważne by w świadomości większości ludzi to zaszczepić by być tymi dobrymi, tymi wyzwolicielami. Kolejną dla nich korzyścią z III wś będzie zwiększona depopulacja  Oni chcą połączyć właśnie IIIwś z globalnym kataklizmem by przy okazji zrobić bardzo dużą depopulacja i na tych zgliszczach chcą właśnie zbudować Nowy Światowy Ład wg ich reguł. A promieniowanie się nie martwcie. Oni mają tajne technologie mogące w kilka dni zlikwidować radiacje i urochomią je, wtedy kiedy to będzie dla nich korzystne. Prawie nikt się nie będzie buntował. Większość ludzi będzie się radować z pomocy i opieki tych nowych rządów. Będzie jeden światowy rząd, jedna światowa policja i waluta które będą tworzyć pod hasłem "nigdy więcej wojen, siła w jedności, pokój na wieki" i wiecie co? większość ludzi(tzn tych co ocaleją a będzie ich z 20%) to kupi i z radością przyłączy się do budowy NWO i pozwolą się zachipować. Takie mają plany tzw illuminati. Chcą dzierżyć władze na Ziemi przez kolejne tysiące lat po tym cyklicznym globalnym katakliźmie, który kiedyś zatopił Atlantydę, a który już wkrótce nadejdzie. Żyjemy w ekstremalnie przełomowych czasach.
Tego wszystkiego dowiedziałem się od mojego Opiekuna Duchowego.
 
Ja się osobiście tego nie boję, nawet jak umrę w tej IIIwś lub kataklizmach, to wiem że to tylko moje ciało umrze a nie moja dusza, której źródłem jest Bóg. A planet do zamieszkania są miliardy, także do wyboru do koloru Wink

Strony

Skomentuj