Ukraińscy wojskowi wątpią czy możliwy jest zbrojny podbój Donbasu

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ukraiński generał Oleg Mikats jest pewien, że zbrojne odbicie przez Ukrainę Doniecka i Ługańska spotkałoby się z pełnym potępieniem przez społeczność międzynarodową,a idąc za tym – pełnowymiarową, rosyjską inwazją na państwo ukraińskie.

Zgodnie ze słowami dowódcy grupy operacyjnej „Ługańsk” odbicie zbuntowanych terenów przez armię Ukraińską zostałoby uznane przez społeczność międzynarodową za pogwałcenie porozumienia Mińskiego. Rozwiązałoby to ręce Rosji, która mogłaby użyć wtedy pełnej siły swojej armii – mowa tu nie tylko o rozlokowaniu sił konwencjonalnych, ale również o wystrzeleniu nie-nuklearnych pocisków balistycznych. Po czymś takim Moskwa brylowałaby na salonach, postrzegana nie jako agresor, a jako wybawca biednych, uciemiężonych obywateli z okręgu donbaskiego.

 

Mikats wyraził również zaniepokojenie faktem, że jakakolwiek ofensywa ze strony Ukrainy może poskutkować zdjęciem sankcji z Rosji przez państwa zachodu.

„Wtedy zostaniemy sam na sam z Rosją. Pozostaniemy z niczym, a Federacja Rosyjska zrobi z nami co tylko będzie chciała.”

Jego zdaniem jedynym sposobem na odzyskanie Doniecka i Ługańska jest sprytna gra polityczna, która doprowadzi do wypełnienia warunków narzuconych w porozumieniu Mińskim – czyli do pełnego wycofania się rosyjskich sił zbrojnych z Donbasu oraz przywrócenia kontroli nad granicą państwu ukraińskiemu.

Wcześniej inny generał, Jurij Alerov, stwierdził w wypowiedziach publicznych, że odzyskanie Doniecka i Ługańska to jedyne warunki konieczne do zwycięskiego marszu i wyzwolenia własnych granic. Jego zdaniem bez bezpośrednich negocjacji z Rosją sytuacja szybko się ustabilizuje, a ludzie prędko zrozumieją co należy zrobić dalej.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Kiedyś ukraiński generał Oleg

Kiedyś ukraiński generał Oleg Mikats zrozumie iż zostali PRZEZ WŁASNY RZĄD WYROLOWANI w tej grze obliczonej na ROZWALENIE ukraińskiej państwowości by można było jej część użyć w projekcie TRÓJMORDZIE czyli WIELKIE POLIN....

Podobnie OSZUKANY jest SYRYJSKI RZAD jaki właśnie bezsilnie obserwuje ROZBIÓR WŁASNEGO PAŃSTWA przez szajkę ruSSko-uSSmańsko-iSSraelską.....

zaś natowskie "loty" z polin są właśnie na POCZĄTKU TEJ UŚWIADAMIAJĄCEJ DROGI... bo BAZY (okupacyjne) POD kolejne ROZBIORY ZABORCY już sobie POBUDOWALI....

a potem znowu będzie ajwaj do Bozi że maryja z jezuskiem pospólstwo ZNOWU OSZUKAŁA przez te wszelkie katolskie przechrzty na judaizm dla goim.

Portret użytkownika Chrobry1

To chyba dobrze ze ich

To chyba dobrze ze ich wydymaja , bo to mordercy i zbrodniarze ,co oni wyrabiaja w tym donbasie to glowa mala.  a to ze pojdzie czesc ukrainy do Polski to tylko sie cieszyc po co ta ironia typu trojmordzie ,wolsiz byc ciolku pod ruskim albo wasalem unii czyli szwabow ?  Ocipiales ? 

Portret użytkownika Alasca

Na ich miejscu zrzeklbym sie

Na ich miejscu zrzeklbym sie tych terenow, ukonstytuowal nowe terytorium, rozpoczal procesy akcesyjne z NATO i UE - poczatkowo to tylko traktaty w roznych obszarach. A ruskie niech sie mecza z dobnbasem. Koniec koncem wyszloby na to ze cel putina nie zostal zrealizowany bo Ukraina i tak by miala mozliwosc umow z UE i NATO a ruski zostalby z sankcjami i kosztami zwiazanymi z donbasem. Nie zapominajmy o okupowanym nielegalnie Krymie.

Skomentuj