Ukraińscy piloci cudem posadzili na pasie uszkodzony samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Ukraińscy piloci w Stambule niemal na ślepo posadzili na pasie samolot poobijany gradem. W maszynie nastąpiło uszkodzenie stożka nosa, w którym umieszczone są niemal wszystkie czujniki. Destrukcji uległo także okno w kabinie – nie było przejrzystości z uwagi na szereg pęknięć. Turecki komentator opublikowanym na nagraniu krzyczy: „nie siadaj, nie usiądziesz”.

 

Według portalu Avianews, incydent wydarzył się wieczorem 27 lipca. Airbus A320 wykonywał rutynowy lot UH250 na trasie Istambuł - Charków. W oświadczeniu Atlasglobal, które cytuje tureckie Аirporthaber podano, że maszyna wpadła w burzę nad Ecran na wysokości 1200 metrów i tam doznała wielu uszkodzeń. Piloci zdecydowali się na powrót do Stambułu.

 

Aleksander Akopow, kapitan statku powietrznego po wylądowaniu wyjaśnił, że znaczne nachylenie płaszczyzny samolotu przy podejściu na pas wynikało z tego, że piloci musieli patrzeć przez nieuszkodzone okno. Na fotografiach wykonanych po wylądowaniu widać wyraźnie, że A320 stracił nos i szybę na skutek silnego gradobicia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Porto

Sporo tych plag ostatnio.

Sporo tych plag ostatnio. Gradobicie w Hiszpanii, teraz na Ukrainie. Nachodźcy. Trzęsienia ziemi we Włoszech. Powodzie i upały. Pożary w USA i Francjabadzie. A w październiku jakaś planetoida walnie. Tak to jest w ciekawych czasach.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Mimo, że pilot dokoanł

Mimo, że pilot dokoanł wyczynu na miarę naszego Wrony to w związku z tym, że pochodzi z okolic Donbasu zamiast być dumnymi z pilota, który występuje pod flagą Ukrainy bandersyny szkalują go i krytykują, gdyż według nich nie jest Ukraińcem tylko... separatystą.

Portret użytkownika ziwk2

1 - szacunek dla załogi za

1 - szacunek dla załogi za wylądowanie tak uszkodzonym samolotem;

2 - skandal w kontroli ruchu lotniczego, że pozwoliła smolotowi po starcie na wejście w burzę na małej wysokości.

Zapewne posypią się odznaczenia dla załogi i głowy wśród kontrolerów i meteorologów

Skomentuj