Ukraińscy neobanderowcy wszczęli krwawe zamieszki w Kijowie

Kategorie: 

Źródło: twitter

Banderowska rebelia na Ukrainie zaczyna nabierać na sile. Uzbrojone bojówki paramilitarne, które do niedawna miały zajęcie na froncie wojny ukraińsko-rosyjskiej zaczynają robić rozróbę w kraju. W ruch poszły granaty i przypomniało to o prawdopodobieństwie nowego "Majdanu".

 

Wszystko zaczęło się od tego, że neobanderowcy zablokowali jedną z ulic w pobliżu dzielnicy w której są budynki rządowe. Umundurowani i uzbrojeni bojówkarze sprawdzali potem samochody tworząc coś w rodzaju wojennego posterunku drogowego. Potem sytuacja pogorszyła się i doszło do starć w stylu tych z czasu świetności tak zwanego Majdanu.

 

Różnica polega na tym, że tym razem w walkach z siłami rządowymi nie brała zwykła ukraińska "czerń" tylko walczą tam zaprawieni w bojach neobanderowcy, weterani z frontu wschodniego. To właśnie kilku z nich rzucało dzisiaj granatami bojowymi i dymnymi. na skutek tego ponad 120 osób zostało rannych a jedna osoba zginęła.

 

Ofiara śmiertelna to 24 letni żołnierz Gwardii Narodowej. Zginął na skutek eksplozji grantu. Wielu rannych to właśnie żołnierze broniący dostępu do Wierchownej Rady. Kilkunastu obrońców trafiło do szpitali MSW i MON w Kijowie. Wiele z nich musiało przejść operacje ratujące życie.

 

Z pewnością banderowska rebelia na Ukrainie dopiero się rozpoczyna. Apologeci mordercy Polaków, cały czas rosną w siłę. Coraz częściej dochodzi też do zbrojnych starć między nimi, a ustanowioną w Kijowie władzą. Problem neobanderowców sam nie zniknie, a tolerowanie ich prowadzi do rozzuchwalenia. Trzeba jednak o tym mówić, bo ci bandyci mogą przejąć władzę na Ukrainie i wtedy nawet Polska może się stać celem ich agresji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika z3n

Panowie komentatorzy,

Panowie komentatorzy, zwlaszcza rusofile, w dupie byliscie i gowno widzieliscie Smile a ja bylem w Rosji, sporo jezdze na Ukraine i jak czytam co Wy tu wypisujecie to sie za glowe lapie. Odejdzcie od monitorow, zrobcie sobie paszport, potem wize i pojedzcie najpierw do Rosji, ale nie do Moskwy albo Petersburga, tylko na prowincje, jezeli znajdziecie jakas w miare normalna droge... Potem pojedzcie sobie na Ukraine i zapytajcie poerwszego lepszego napotkanego ukrainca o stosunek do Polski i Polakow, najbardziej miaro dajnie bedzie zapytac w Kijowie.

Portret użytkownika achiles

 Według słów brytyjskiego

 Według słów brytyjskiego blogera i dziennikarza Grama Phillipsa, na podstawie Krymu zauważył on, jak BBC przekręca informacje i oszukuje.  Brytyjski bloger i dziennikarz Gram Phillips rozczarował się brytyjską telewizją BBC z powodu braku obektywności w przekazywaniu informacji o Krymie.  „Bardzo źle odnoszę się wobec dziennikarzy, którzy pracują zgodnie z zasadami propagandy. Na podstawie Krymu zauważyłem, jak nasze BBC przekręca informacje i oszukuje. Rozczarowałem się BBC, które przez całe życie szanowałem, jako chłopiec i jako dorosły już człowiek. Szacunek do BBC wpajano mi juz w dzieciństwie. A teraz straciłem wiarę w to, że głoszą prawdę” – powiedział Phllips dla krymskiej redakcji Rossiya Segodnya. Podkreślił on, że nie ma chęci rozmawiania z tymi spośród zachodnich dziennikarzy, którzy z uprzedzeniem podchodzą do przekazywania tych czy innych wydarzeń, a takich jest, jak się okazuje w praktyce, większość. „Chęci rozmawiania nie ma, dlatego, że ja im po prostu nie dowierzam. Chcę kontynuować swoją pracę polegającą na przekazywaniu prawdy. Przecież prawda to najwyższy cel dziennikarza” – podkreślił Phillips. Według jego słów, on był na Krymie podczas marcowego referendum i mógł osobiście obserwować przebieg tych procesów. „Byłem na Krymie i kręciłem materiał przed referendum i podczas niego. Zdecydowałem, że to ten moment historii, który trzeba obiektywnie zrozumieć. W tamtym czasie już wiele zrozumiałem i zobaczyłem, jak zachodnie media przekręcają informacje, dlatego chciałem dokonać przerwania tej blokady informacyjnej” – powiedział Phillips. Według jego słów, zdecydował on z własnej inicjatywy odwiedzić Krym po ponad roku od marcowego referendum, aby porozmawiać z mieszkańcami i przekonać się, jakie panują tu nastroje. „Rok temu to była napięta atmosfera, teraz to jest prawdziwy Krym. Spokojnie, pięknie. Bardzo lubię tutejszych ludzi, atrakcje turystyczne, dla mnie to jest wspaniałe miejsce” – podkreślił  Phillips.   
I TAK JEST ZE WSZYSTKIMI PRZEKAZAMI ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA MAS Z ZACHODU. DOTYCZY TO WSZYSTKIEGO, CO ZWIĄZANE JEST Z OBECNĄ UPADŁĄ KRAINĄ, TAK TEŻ SIĘ DZIEJE ZE WSZYSTKIM, CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ DZIEJE, NA BLISKIM WSCHODZIE I TAK JEST Z UCHODŹCAMI, KTÓRYCH TO LICZBY PRZYBYŁYCH DO EUROPY SĄ CONAJMNIEJ O POŁOWĘ ZANIŻANE .

Portret użytkownika Wlodi

Oj glupcy... Gdyby nie ruskie

Oj glupcy... Gdyby nie ruskie larwy ktore doprowadzily do wojny w imie plugawego wodza putina ktory juz sam nie wie jak sie ma, to nie byloby debaty o decentralizacji a co za tym idzie tych zamieszek, ludzie mowia ruskim WON a ci jak pluskwy sie rozpelzaja. Co za narod glupkow i debili - nikt ich nie chce, wszyscy sie z nich smieja - z ich "sukcesow" w ostatnich kilkunadtu latach, z ich "mocarstwa" i z nich samych ze daja sie dymac malemu wypierdkowi z kgb, a oni nadal w poczuciu chwaly i wielkosci chca innym radzic i cos kazac...
Swoja droga to sadze ze ten ktory rzucil granat jest spod sztandaru kremla, ku,wie putinowi zalezy zeby na ukrainie "sie dzialo" wtedy nie wejdzie do nato i ue. Putin dziala jak stalin, prezentuje identyczny spisob rozumowania, czy to ma byc sposob na zachecenie kogokolwiek do ussr??
Swoja droga wszyscy tu cisna na zydow, bronia putina mowiac ze zsrr to zydzi ze stalinem wlacznie czyli wg waszych porytych beretow to zydzi wygrali wojne? To jak to jest ze wasz cudowny putin broni paktu ribentropp- molotov?? Czyli broni dzialan nkwd, stalina i co wiecej - robi to samo dopiszczajac sie naoasci i ludobujstwa na ukrainie.

Strony

Skomentuj