Ukrainizacja Polski postępuje prawie w takim samym tempie jak islamizacja zachodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ponad milionowa rzesza imigrantów z Ukrainy dotarła do nas niemal bez rozgłosu. Po prostu któregoś dnia usłyszeliśmy wszędzie ukraińską mowę, lub charakterystyczną polszczyznę ze wschodnim akcentem. Ta ukraińska kolonizacja przebiega w bardzo szybkim tempie,  ponieważ jest wspierana przez polskie władze.

 

Oficjalnie w Polsce przebywa 1,3 miliona Ukraińców. Zaledwie w ciągu dwóch lat przybyło do nas tylu obywateli obcego kraju ilu islamistów dotarło do dwukrotnie ludniejszych od Polski Niemiec. Zdecydowana większość z nich jest sprowadzana w związku z trwającym nadal exodusem młodych Polaków uciekających na zachód. Większość obywateli naszego kraju wyjeżdża tam ze względu na warunki płacowe jakie są w Polsce, głównie na skutek potwornego fiskalizmu skutkującego nędznymi zarobkami.

 

Teraz kiedy pracodawcy zostali zmuszeni do podnoszenia pensji poprzez niedobory siły roboczej na polskim rynku pracy (mimo, że oficjalnie nadal mamy bezrobocie), rządzący postanowili wpuścić do nas ponad milion pracowników zza wschodniej granicy. Oznacza to, że presja płacowa na pracodawców, została zmniejszona i dysproporcje między zarobkami w Polsce i na zachodzie nie będą już malały,  jak do tej pory.

Warto zwrócić uwagę, że Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postuluje sprowadzenie kolejnych 5 milionów Ukraińców, co ma zapewnić wzrost gospodarczy na odpowiednio wysokim poziomie. Polska socjalistyczna gospodarka jest uzależniona od tak zwanych funduszy unijnych, czyli pieniędzy z naszej składki członkowskiej, które staramy się odzyskać wielkim nakładem sił i środków. Eksperci z ZPP przekonują, że bez pracowników z Ukrainy nie uda się przeprowadzić tych inwestycji. 

 

Jednak nikt nie zastanawia się jakie będą konsekwencje zezwolenia na takie rozwodnienie narodowej tkanki polskiej tkanką ukraińską. Język ukraiński już stał się oficjalnie drugim najpopularniejszym językiem w Polsce, a widząc poziom ukrainofilii u naszych rządzących, może się stać wkrótce nawet językiem urzędowym. W sklepach, restauracjach, hotelach, wszędzie spotyka się ukraińską mowę. Ostatnio słychać ją nawet w polskiej telewizji gdzie pojawiły się reklamy po ukraińsku, których adresatem jest rosnącą każdego dnia mniejszość z Ukrainy. 

Co ciekawe nikogo to nie szokuje, a przecież trudno sobie wyobrazić reklamy po polsku w Wielkiej Brytanii, czy w niemieckim RTL bądź ZDF.  U nas jednak wolno to robić, ale po ukraińsku. Gdyby taka reklama była po rosyjsku z pewnością wzbudziła by powszechne oburzenie i z pewnością zostałaby szybko zdjęta z emisji. Wywołałoby to też ogólnokrajową dyskusję i wygenerowałoby z pewnością jakąś głupią ustawę sankcjonującą stosowanie języka rosyjskiego w przestrzeni publicznej.  Z ukraińskim jest inaczej, nikt się nie buntuje, że ogłoszenia o pracę w fast foodzie McDonalds są publikowane w obcym języku. Nikt się nie oburza, że w Polsce rozkłady jazdy autobusów na Ukrainę są pisane cyrylicą, której nie zna przynajmniej 70% Polaków.

Trzeba mieć świadomość, że zasiedlanie Polski milionami Ukraińców niesie za sobą poważne konsekwencje, bo na naszych oczach i nagle, nasz kraj przestaje być jednolity pod względem narodowościowym. Małym pocieszeniem jest to, że napływają imigranci z naszego bądź co bądź kręgu kulturowego, a nie agresywni islamiści. Jednak ojcowie i dziadkowie dzisiejszych Ukraińców, wsławili się taką inwencją w wymyślnym mordowaniu Polaków, że mogliby z powodzeniem zainspirować wielu zbrodniarzy z ISIS. Zatem miejmy nadzieję, że ci przebywający i pracujący w Polsce są zupełnie innymi ludźmi niż ich zbrodniczy przodkowie.

 

 

Źródła:

http://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/koncern-mcdonalds-uruchomil-w-polsce-kampanie-rekrutacyjna-w-jezyku-ukrainskim-foto

http://forsal.pl/artykuly/1025184,ukraincy-w-polsce-praca-dla-ukraincow-1-3-mln-ukraincow-to-za-malo.html

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Paulina

Podziękujcie Ruskim, którzy

Podziękujcie Ruskim, którzy zrobili wojnę na Ukrainie.

Ukraińcy to zresztą biedni ludzie, którym pensje od wojny spadły dwa razy i nie mają za co żyć. To Słowianie i nasi bracia i nie mamy się co ich obawaić.

Za to Ruskich owszem... pomyślcie, co by było, jakby Ruskich było dużo w Polsce... byłby drugi Dobnas i Krym.

Zaakceptuję w Polsce Ukraińców, Czeczenów, ale nie Ruskich! Stalinowcom wstęp wzbroniony!

Portret użytkownika Polak!!!

Jezeli naplyw zza wschodniej

Jezeli naplyw zza wschodniej granicy bedzie szedl dalej w tym tempie to za pare latek sie okaze ze polowa ludnosci w kraju to Ukraincy...sluby,dzieci...suma sumarum bedzie malec liczba rodowitych...bedziemy zyc w Upolsce...mi to nie pasuje...nie mam nic do nich jako ludzi,ale maja swoj kraj...a wyglada to u nas tak,ze ciezko isc do jakiegos marketu i czy na ulicy nie uslyszec...obcego jezyka!!!

Portret użytkownika Marker

Nie słyszałem jeszcze dobrej

Nie słyszałem jeszcze dobrej opinii o ukraińcach jako pracownikach tylko pracodawcy trzymają japę bo dostają na nich kasę. Każdy kto miał z nimi styczność powie, że większość to lenie i obiboki. Ja nie umieju, nie wejde tam bo mam za duży brzuch. Może na 10 osób to 2 są pracowite.

Portret użytkownika Rezolutny

Jestem przerażony porównaniem

Jestem przerażony porównaniem jakie pada na koniec artykułu. Imigracja do Polski była oczywistym następstwem masowej emigracji Polaków jak i rosnącego poziomu życia w RP (przy jednoczesnym spadku chęci do pracy). To jak będzie wyglądał nasz kraj gdy Ci imigranci się pojawią i czy uda się proces ich integracji zależy od nas. Nawiązywanie do sytuacji sprzed 70 lat nikomu nie służy a jeżeli już tak bardzo autor fascynuje się historią że nie potrafi patrzeć w przyszłość to polecam poczytać co Polacy robili Ukraińcom od czasu powstania tego narodu. Dziś mamy szansę obrócić kilkaset lat nienawiści w trwałe partnerstwo mocno uderzające w Rosję (nie zapominajmy że Ukraina była bardzo cenna dla ZSRR ze względu położenia, zasobów czy ciężkiego przemysłu) poprzez wciąganie Ukrainy w zachodni krąg kulturowy w którym nasi sąsiedzi chcą się odnaleźć.

 

Portret użytkownika UPAdlina

nie bredź koleś !!..........

nie bredź koleś !!...........Zachodnia upadlina na nazizmie i banderyzmie nie wejdzie nigdy w nasz krąg kulturowy !!...........Z Rosją właśnie trzeba żyć dobrze, aby wspólnie zwalczać upaiński banderyzm !!...........Na "przyjaźni" z upadlińcami już nie raz Polacy wyszli jak zabłocki na mydle !!............Prawdziwi ukraińcy dzis walczą na Donbasie z banderowską zachodnią upadliną, ale im nie po drodze (i słusznie) do zdegenerowanej gejropy !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

przestań mendak bredzić

przestań mendak bredzić chachle od tymy !!..........O tym, że twoja upadlina gloryfikuje nazizm i baderyzm wie każdy, więc po co robisz z siebie większego idiotę niż jesteś zaprzeczając ogólnie dostępnym faktom ??..........PS: "debilowske"??..........Buhahahaha!!............Nie ma takiego slowa w polskim języku chachle !!............"debilne" to tak, ale nie "debilowskie" !!............Ośmieszacie się chachły niemiłosiernie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Molowi znowu sie zbiera

Molowi znowu sie zbiera plaskacz od POLSKICH sluzb. Puszcza takiego upadlinevz jego podjudzaniem do niszczenia i zwasalizowania Polski a mnie banuje i kasuje. Bedzie bolalo panie Moll. Paru juz tu zasmakowalo kary za anty Polskosc - angelus pochwal sie... noo miej jaja

Portret użytkownika Eva11

,,Paru juz tu zasmakowalo

,,Paru juz tu zasmakowalo kary za anty Polskosc - angelus pochwal sie... noo miej jaja,,

ja malo kiedy czytam te wasze klotnie ,ale tego to  juz wogole nie rozumiem ...prowokacja ?

Ty wlodi walczysz o Polske ? niby jak ....tymi wyzwiskami za wszystko co ruskie ?

Polskich znaczy tych anty -rosyjskich ?

jesli to te slozby wspolpracujace z zachodem to nawet bym sie nie przejmowala ,bo one nie sa POLSKIE !

CHCESZ walczyc o dobro Polakow ,walcz bez nienawisci do Rosji ,bo inaczej ta nienawisc wpedzilaby nas w cos potwornego.....

wlacz z tym co- Polske chce zniszczyc ....innej walki nie ma ! nie istotne jest czy ktos lubi ruskich czy nie ....istotne kto niszczy Polske teraz !

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika John Moll

Po pierwsze - jesteście

Po pierwsze - jesteście kasowani po równo, więc nikt nie jest tu faworyzowany.

Po drugie - nie strasz, bo się z... Regulamin wyraża się wyraźnie w tej kwestii: portal nie ponosi odpowiedzialności za wpisy komentatorów.

Po trzecie - z nas dwóch to "plaskacz" należałby się Tobie - najpierw na uspokojenie. Mam Ci przypomnieć Twoje wpisy na tym portalu sprzed ostatnich kilku lat? Myślisz że mam słabą pamięć? Nadawałyby się do prokuratury.

Zresztą nie będę z Tobą dyskutował. Ma być spokój.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj