Na Ukrainie obchodzono dzisiaj święto UPA - mordercy Polaków bohaterami?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niestety Ukraina coraz bardziej pogrąża się w banderowskich resentymentach. Nie da się już chyba dłużej budować fałszywego medialnego wizerunku, wedle którego Ukraina jest przyjacielem Polski. W narodzie polskim panuje mocne przeświadczenie, że ktoś robi go w konia, a Ukraina to potencjalny wróg. Potwierdzają to zresztą sami Ukrańcy, którzy ogłosili święto narodowe w dniu powołania UPA.

 

Mimo, że rządzący bardzo chcieliby, aby Polacy zapomnieli o zbrodni wołyńskiej, pamięć o niej jest wciąż silna w narodzie. Nachalna probanderowska propaganda w polskich mediach nie znajduje odbiorcy poza wąską grupką i tak już zindoktrynowanych nieszczęśników. Obowiązuje u nas obowiązkowa rusofobia i niezrozumiały filoukrainizm powszechny wśród prawie wszystkich środowisk politycznych w Polsce.

 

Zwolennicy Ukraińców tłumaczą, że to nic, iż Ukraińcy cięli piłami na pół Polaków, bo mieli po prostu żal do "polskich panów". Co bardziej cyniczni dodają, że Ukraina musi mieć swoich bohaterów, więc dlaczego nie takich, którzy szli "Rzezać Lachów"? Według wstępnych szacunków z rąk bandytów z UPA zginęło w latach czterdziestych nawet 150 tysięcy Polaków, ale faktyczna ich liczba może być nawet większa.

 

Gdy tylko ktoś pozwoli sobie na słowo odrębne to jest automatycznie nazywany ruskim agentem. Miłość do ludobójców własnego narodu doprowadzono już do zupełnego absurdu. Można to porównać tylko do samobójczych tendencji Unii Europejskiej, która wierzy w to, że poradzi sobie z hordami młodych islamistów. Tak samo my możemy nie poradzić sobie z banderowcami operującymi w Polsce jako tak zwani "studenci", albo uchodźcy na wyłudzoną Kartę Polaka. Analogie są tutaj bardzo wyraźne.

 

Ukraińcy od dawna plują w twarz polskim ofiarom Wołynia. Specjalną ustawą gloryfikowano zbrodniarzy UPA zwanych w parlamencie ukraińskim "bohaterami" i na dodatek dokonano tego w tym samym dniu gdy honorowano tam polskiego prezydenta Komorowskiego. Teraz doszło jeszcze do tego, że na mocy decyzji prezydenta Poroszenki, 14 października ustanowiono nowe święto państwowe, na pamiątkę banderowców.

 

Jeśłi ten niebezpieczny kurs się nie skończy, Ukraina może się wkrótce stać realnym problemem militarnym dla Polski. Ewidentnie odżywają tam na wielką skalę faszystowskie resentymenty, które mogą spowodować ponowne wdrożenie w czyn haseł takich jak „Smert Lacham - sława Ukrajinu”, czyli „Śmierć Polakom - sława Ukrainie”. Banderowska fala wzbiera i trzeba się na nią przygotować, aby nigdy już nie doszło do takiego holokaustu Polaków, jakiego dopuścili się Ukraińcy w latach czterdziestych ubiegłego wieku.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika przemo1949

Panowie/Panie przedmówcy.

Panowie/Panie przedmówcy. Jednej rzeczy nie rozumiem zupełnie.
Jak już pisałem wcześniej jestem zdecydowanym zwolennikiem jedności wszystkich Słowian. Nie jest żadną tejemnicą, że gdyby Słowianie byli jednością stanowiliby ogromną siłę a to nie było i nie jest na rękę post germańskiemu zachodowi, który od kiedy w 476 r pokonał Cesarstwo Rzymskie, próbuje zająć jego miejsce i zniszczyć Nas, a jeślie nie zniszczyć to uczynić ze Słowian swoich niewolników w myśl starej, rzymskiej zasady: "Dziel i rządź." Cała historyczna rywalizacja Rzeczpospolita versus Rosja (podparta religijnie rywalizacją Chrześcujan obrządu łacińskiego i bizantyjskiego), próby nawracanie siłą i próby stworzenia korytarza od Rygi (dawna Żmudź) do Niemiec ( Przez Litwę, Warmię i Pomorze Gdańskie) przy pomocy Zakonu Krzyżackiego; próby przesunięcia granic zachodniej cywilizacji, kosztem Rzeczpospolitej-rozbiory ( nawey za cenę oddania części jej ziem w ręce Słowian wschodnich - Rosji), obie wojny światowe, aż po podział Słowian Bałkańskich i dzisiejszą sytuację na Ukrainie wschodniej. To bardzo skrótowy i uproszczony opis działań germanów w celu zniszczenia bądź zniewolenia Słowian. Tyle, że ( i tego nie roznumiem) dzisiejsza post germańska europa zachodnia, poprzez wprowadzanie na swoje ziemie zaprzysięgłego wroga chrześcijańswtwa - Muzułmanów prowadzi samą siebie do autodestrukcji. Nie trzeba być geniuszem żeby to dostrzec i nie trzeba być geniuszem żeby zobaczyć, że zachód robi to od lat i to świadomie. Moje pytanie jest takie: kto za tym stoi? Post germanie? Musieliby mieć tendencje samobójcze? Jedyną odpowiedzią, która mi się nasuwa jest: USA. Tylko pytanie co oni osiągną gdy Europa (ta zachodnia-post germańska i wschodnia Słowiańska ) upadnie? Tego nie rozumiem zupełnie....Nie jestem zwolennikiem teorii przypisywania całego zła na swiecie Żydom, ale faktem jest, że proces samozniszczenia Europy odbywa się w sposób zaplanowany i zorganizowany przez kogoś. Pytanie przez kogo?
 

Portret użytkownika Ezio

Dziwne ze mieszkajace w

Dziwne ze mieszkajace w Polsce towarzystwo w walonkach rozroznia ruskich na tych co napadli na Polske 17.09.39; na tych ktorzy z SS ramie w ramie maszerowali na paradach zwyciestwa w Brzesciu, na tych ktorzy wymordowali nam inteligencje w Katyniu, na tych ktorzy pozwolili zabic powstanie warszawskie, na tych ktorzy nas "wyzwolili" i na tych ktorzy nas okupowali i mordowali do 1989. Tymczasem to to samo chaziajstwo, ten sam syf, ci sami gnoje. Co madrzejszych rosjan stalin wybil w czasach swych rzadow, to co dzis lazi po ulicach moskwy, petersburga etc to potomkowie polglowkow nie majacych znaczenia, na tyle ze nikt sie nimi nie przejmowal. To cholota folwarczna bez tradycji, lumpen proletariat. A uosobieniem tego syfu w calosci jest ich wodzu putin - pochodzenie rodzinne - nkwd; wychowanie - kgb, zachowanie - gangsterka. Cel - bogacenie sie, efekt - ubozenie i upadek narodu. Boze bron nas przed ruskim syfem.

Portret użytkownika gnago

Ezio napisał:Dziwne ze

Ezio wrote:
Dziwne ze mieszkajace w Polsce towarzystwo w walonkach rozroznia ruskich na tych co napadli na Polske 17.09.39; na tych ktorzy z SS ramie w ramie maszerowali na paradach zwyciestwa w Brzesciu, na tych ktorzy wymordowali nam inteligencje w Katyniu, na tych ktorzy pozwolili zabic powstanie warszawskie, na tych ktorzy nas "wyzwolili" i na tych ktorzy nas okupowali i mordowali do 1989. Tymczasem to to samo chaziajstwo, ten sam syf, ci sami gnoje. Co madrzejszych rosjan stalin wybil w czasach swych rzadow, to co dzis lazi po ulicach moskwy, petersburga etc to potomkowie polglowkow nie majacych znaczenia, na tyle ze nikt sie nimi nie przejmowal. To cholota folwarczna bez tradycji, lumpen proletariat. A uosobieniem tego syfu w calosci jest ich wodzu putin - pochodzenie rodzinne - nkwd; wychowanie - kgb, zachowanie - gangsterka. Cel - bogacenie sie, efekt - ubozenie i upadek narodu. Boze bron nas przed ruskim syfem.

 Ooo potomek hrabiostwa z tytułem kupionym w Watykanie czy za zasługi  w rozbiorach dostany od austriaków. Tylko za dużo o te pokolenia w ziemiankach chowanych w ukryciu. Ci pierwsi to wyrżnięci w 1941 albo wyzwoleni w lepszych kopiach łagrów wyzwolonych od pracy i jedzenia.  A faktycznie w populacji rodzi się ciegiem tak  samo procentowo geniuszy i głupców .
 
 A POlska tez cos ukraińcom winna z tym że dziadek Józiu od razu przeprosił , że nie wydolił i zagarnął co zostało do terytorium IIRP

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

manipulujesz, albo głupi

manipulujesz, albo głupi jesteś... Mam 66 lat ale nie przypominam sobie aby: "... i na tych ktorzy nas okupowali i mordowali do 1989..." Rosjanie nas mordowali.
Kwitł handelek pod koszarami z Armia Czerwoną i popijało sie wódeczkę a wyjeżdżali ze łzami w oczach..
Natomiast zabijali do 89 r nasi rodzimi polskojęzyczni Żydzi UB, SB ... a niejakiego Cyrankiewicza - Żyda i Bieruta Żyda pamietasz ??
A tego tam żydowskiego szlachcica Jaruzelskiego też? Tak, łatwo ich rozróżnić bo Żyda wyczujesz i poznasz po charakterze.. Żyd to charakter jak kurwa..
Putin to słowiański, rosyjski patriota... I oby mu Bóg sprzyjał do końca.. jak sprzyja teraz...

Portret użytkownika gnago

 Putin to słowiański,

 Putin to słowiański, rosyjski patriota... I oby mu Bóg sprzyjał do końca.. jak sprzyja teraz...[/quote]
NO popatrz to musisz mu to powiedzieć durak twierdzi że jest pół żydem. A co do nazwisk co to wymieniłeś to byli to zwyczajne polskie szuje. Ale z rozumkiem potrafili budować a ci dzisiejsi to cięgiem infrastruktura i afery

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

za to ty jesteś lachociągiem

za to ty jesteś lachociągiem kundlowatym bez napletka...
Nie jesteśmy czerwoną psiarnią. Jesteśmy wrogiem zydowskiego komunizmu zwanego bolszewizmem.
Jesteśmy wrogiem Żydów i słusznie ich nienawidzimy za krzywdy przez nich na nas dokonane ( Katyń i inne, Wołyń i podobne - wszystko przez żydowskie ścierwo!)
Acha... Czy Jezus przypadkiem nie był prawdziwym komunistą?? Lol

Portret użytkownika Ogo Pogo

Na Upadlinie (Tzw.Ukrainie) i

Na Upadlinie (Tzw.Ukrainie) i POLSKICH KRESACH obchodzono dzien ludożerców,,"pilarzy",zbrodniarzy spod znaku UPA.Wychwalany byŁ pederasta Bandera i jego barbarzyńskie zaplecze.Organizatorem obchodów oraz propagowania idei ludobójstwa jako jedynej słusznej w rozwiązywaniu problemów stworzonych przez umysły chorych psychicznie osobników typu Bandera ,o którego aberracje dbali germanie wspomagając go finansowo,była soldateska żydowska zarządzająca tzw.państwem ukraińskim i naszymi POLSKIMI KRESAMI pod dowództwem Żyda Poroszenki i jego pozostałych przydupasów żydowskich.Reżym żydowski na tzw.Ukrainie i POLSKICH KRESACH finansowany jest z kieszeni amerykańskiego podatnika rękoma żuli żydowskiej w tymże kraju opróżniającej "nowoczesnemu" amerykańskiemu społeczeństwu wallety.Tacy doliniarze na większą skalę.Naturalnie jest też tzw.polski przyczynek w popieraniu soldateski żydowskiej na Upadlinie i POLSKICH KRESACH.Tutaj niezwykłą rolę odgrywa środowisko Sakiewicza(takie czysto polskie nazwisko),posła Sycza,byłego naczelnego żula Szczynukowicza,Tyma,Tokarczuk i wspierających Żydów Szechtera,Geperta,Smolara ,Grossa,Wildsteina.Te typki zaprzedane są interesom żydowskobanderowskim bo przecież nie ukraińskim czegoś takiego nie ma.Ukraina to przecież pojęcie wymyślone w czasie zbliżonym do Szeli, bandyty mordującego polską szlachtę za pieniądze kanalii austryjackiej i żydowskiej .Tej ostatniej, chętnie przejmującej majątki po zamordowanych i dziedzictwo włacznie z herbami.Wracając do typków zaprzedanych .To oni zdominawali przestrzeń władzy nie tylko na Kremlu wynikiem rewolucji bolszewickiej i trzymają się tam do dzisiaj ale również w Polsce na POLSKICH KRESACH i tzw.Ukrainie.Nie ma takiego Narodu jak Ukraińcy podobnie jak Żydzi.W miejsce ostatnich są chazarzy.Żydostwo to nie nacja (jak ktoś to zgrabnie ujął) lecz stan umysłu.To wymyślona idea pasożytnictwa.Dlatego więc na obszarze  od Odry do Władywostoku pasożytowanie stało się faktem w myśl zasady pasożyduj i dziel.Tereny te zostaną opuszczone przez pasożyda po kompletnym wyżarciu wszystkiego i totalnej dewastacji.Pasożyd nie umie gospodarować.Pasożyd ,pasożyduje.Ot cała tajemnica posożyda.Pasożyd stwarza nie tylko problemy w sferze materialnej ale konfliktuje wszystkich ze wszystkim tworząc fałszywe idee,żądania,czasami komiczne roszczenia.Tak jak w przypadku Upadliny domagającej się odszkodowania od Mongolii za okupację w XIII wieku .Czy coś takiego istniało wtedy?Takie rojenia pojawiają się w stanach psychicznych pasożydów ulegających częstotliwością talmudycznym.Taka właśnie częstotliwość chwyciła za kiepełę pasożyda Poroszenkę i jego ziomalską brać.Częstotliwoscią tą przeniknęły spustoszone łby tzw.ukraińców.Tworu sztucznego stworzonego rękoma wcześniejszych zaborców ziem polskich.Powołując się na żródła, to na tych terenach od roku1900 w ciągu stulecia zginęło ponad 40mln ludzi za przyczyną pasożyda i mimo wszystko pozostalo dalej 40 mln tzw ukraińców.???!Niewyobrażalne ,nawet brednie.Tak więc kończąc ten przydługi komentarz .Nie możemy się godzić na kwestionowanie polskości KRESÓW.To by oznaczało uznanie przez okradzioneo z portfela ,że nigdy do niego nie należał a był od zawsze własnością zlodzieja.Gdyby jeszcze ofiara kradzieży została przez złodzieja zamordowana  oznaczałoby to usankcjonowanie nie tylko stanu właścicielskiego złodzieja do portfela lecz równiez prawa do zamordowania ofiary.Sumując taka pasożydnicza Poroszenka i jego banda winna być surowo osądzona przez międynarodowy wymiar sprawiedliwości za propagowanie idei ludobójstwa.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Podałeś link do obrony

Podałeś link do obrony Polaków przed ISIS banderowski manipulatorze...
Jest was tu w Polsce za wielu, łapczywie konsumujacych podatki Polaków, więc wkrótce się przekonacie kogo i kto będzie wyłapywał banderowskie łajno...
Mamy MW i ONR.. poradzą sobie z wami wkróte i bedziecie musieli spierdalać w podskokach do swoje ukochanej banderowszczyzny...

Portret użytkownika Trujek

Jak czytam pod tym artykułem

Jak czytam pod tym artykułem komentarze to załamuje ręce..od kiedy to bandera mordowal polaków ? o ile mi wiadomo to klaczkiwski wydał rozkaz grupie z upa mordowanie polaków a bandera tylko to stworzył,potem przez reszte wojny siedział w więźieniu. 
Dalej wielkie kontrowersje wzbudzają tutaj ludobójstwa na wołyniu i jest to prawda bo były to okrutne mordy lecz czy my też jesteśmy tacy czyści ? ukraińcy każdego roku w każdą rocznice przepraszają nas za to a wy ciągle żądacie przeprosin które już dostaliście a gloryfikacja upa jest spowodowana tym,że dla nich to są wyzwoliciele mało kto tam wie,iż oni robili takie rzeczy a jak już wiedzą to potepiają to byliście kiedyś na ukrainie ? najwidoczniej nie skoro każdego ukraińca bierzecie za morderce polaków choć ci dzisiejszi nie mają z tym nic wspólnego. 
Nie pamięta się dziś jak to my zabijaliśmy ich,paliliśmy ich ziemię,gwałcąc ich kobiety i powodując głodówki.
A o zsyłkach polaków na syberie już się nie pamięta,wyrżynanie wsi gdy wchodziła "bratnia pomoc" też już się nie pamięta a popierając rosje i chęć wrócenia do niej plujecie właśnie na pamięc tych ludzi.
Ostatnia rzecz to te dziwne obrazki które Achilles wrzucił tutaj,Donieck,Donbas kto tam walczył i kto tam bombardował ? kto przyczynił się do zabójstw cywilów i wojska ukraińskiego w liczbie 50'000 ? kto tam wysyła broń ? oczywiście,że rosja spytacie się teraz pewnie dlaczego wybielam ukraińców a najeżdzam na rosje ? otóż moje dzieciaczki dlatego,że ukraińcy już nie praktykują ludobójstw za to rosjanie nawet dzisiaj w cywilizowanym świecie pokazują,że są bandytami którzy napadają na ten kraj. 
Zapewne doczekam się komentarzy obrażających mnie ale wiecie co ? zwisa mi to jak nie idzie z wami popisać merytorycznie a są tutaj pyskówki jak dzieci...

Portret użytkownika gnago

 BO już za Janukowycza

 BO już za Janukowycza Ukraina się rozpadała brak emerytur przez kilka miesięcy , przy bajońskich apanażach elit i oligarchów bezkarnośc milicjantów gwałcących z nudów te których powinni chronić . Poggooglaj sobie w archiwum
 
Historia lubi sie powtarzać a oligarchowie ukraińscy i litewscy byli zgubą I RP tak teraz gubią Ukrainę

Strony

Skomentuj