Ukraińcy zniszczyli w głębi Rosji najnowocześniejszy rosyjski myśliwiec Su-57

Kategorie: 

Źródło: GUR

Wojna na Ukrainie przynosi kolejne zaskakujące wydarzenia. Tym razem siłom ukraińskim udało się zaatakować i uszkodzić rosyjski myśliwiec piątej generacji Su-57 na lotnisku Akhtubinsk w południowej Rosji. To pierwsze potwierdzone zniszczenie tak zaawansowanego samolotu bojowego w tym konflikcie.

 

 

Ukraina twierdzi, że atak nastąpił 8 czerwca, a zdjęcia satelitarne wyraźnie pokazują ślady eksplozji i ognia na miejscu postoju maszyny. Wcześniejsze zdjęcia z 7 czerwca wskazują, że samolot był wówczas nienaruszony. Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy (GUR) opublikował materiały dowodzące tej operacji.

 

Zniszczenie Su-57 to poważny cios dla rosyjskich sił powietrznych. Koszt opracowania tego samolotu to aż 8 miliardów dolarów! Ten najnowocześniejszy myśliwiec Rosji jest uważany za odpowiednik amerykańskiego F-22 Raptor i miał być kluczowym elementem rosyjskiej dominacji w powietrzu. Jego utrata będzie odczuwalna, zwłaszcza że Moskwa starała się trzymać te maszyny z dala od frontu, obawiając się ich zniszczenia.

Co ciekawe, atak miał miejsce na lotnisku oddalonym o niemal 600 km od linii frontu, co pokazuje, że Ukraina dysponuje coraz większymi możliwościami atakowania celów w głębi terytorium rosyjskiego. To znaczący postęp w możliwościach ofensywnych sił ukraińskich.

 

Rosja dotychczas starała się chronić swoje najnowocześniejsze samoloty, trzymając je z dala od frontu. Atak na Su-57 w Akhtubinsku pokazuje, że te wysiłki mogą okazać się niewystarczające. To może zmusić Moskwę do przemyślenia strategii użycia swoich najcenniejszych sił powietrznych.

 

Nie ulega wątpliwości, że atak na Su-57 to cios dla Rosji, ale zdecydowanie nie jest to punkt zwrotny w wojnie na Ukrainie. Pokazuje on jednak rosnące możliwości sił ukraińskich, które coraz śmielej atakują cele głęboko na terytorium rosyjskim używając zachodniej broni. Jednocześnie jest to poważny cios w prestiż Rosji i jej siły powietrzne, zmuszając Moskwę do rewizji strategii użycia najnowocześniejszego sprzętu.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Oktopus

Nie tylko zniszczyli samolot

Nie tylko zniszczyli samolot ale już są pod Moskwą i zajęli Krym a teraz przesuwają się pod granicę Chin. Same nadludzie i bajkopisarze na tej Ukrainie lepiej wzięli by wodę z mydłem i przemyśli sobie oczy. 

Portret użytkownika inzynier magister

admin zaspał ?!?! we francji

admin zaspał ?!?! we francji sensacja i już szatański pomiot enwuowski nas..rał w gacie i robią rewolucję bo im się nie podoba demokracja !!!

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego doprowadziły do rozwiązania francuskiego parlamentu. Po tym jak — według sondaży — Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen odniosło zdecydowane zwycięstwo, Emmanuel Macron zdecydował o zarządzeniu przyspieszonych wyborów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

co do tego incydentu to

co do tego incydentu to slucham radio poznań przez net i ......  czółówka wiadomości - 404 zniszczyły ruski samolot - w wiadomościach w trakcie w szczegółach podali ,że 600 km od lini frontu 404 zaatakowało samolot na PŁYCIE lotniska i go co powiedzieli ....  że USZKODZILI a nie zniszczyli  !!!

Zatem chooj nie atak i chooj nie skuces ale wielkie zapowiedzi w waiadomościach były a w szczegółach tylko pierdoły , że nie zniszczyli a byc qrfa może uszkodzili co widać na zdjęciach , które kacapaia sama też na swoich stronach umieściła.

Admin - jesteś jak ścierwówka - płacą ci za tą propagandę ?  Przecież na tych zdjęciach widać cały samolot i trafienia obok  buńczucznie zaznaczone przez chochoły.

Qrfa nie trafili stojącego w miejscu samolotu na płycie lotniska  ROFL

żeby nie było - zdjecia z 7-ego są mniej dokładne niż z trafienia z 8-ego  bo dopiero się przyjglądnołem dokładniej  ROFL

mogli chociaż w paincie szkrzydło ujebać aby uszkodzenie było  ROFL

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Arturze - dla mnie to ściema.

Arturze - dla mnie to ściema. Radary kacapskie zostały trafione dronami z bliskiej odległości bo siła rażenia mówi , że to hyły duże obiekty zatem bylby widoczne na radarze i nie mogły zareagować OPL-e.

Okręty zachodu zostały zaatakowane z małych łodzi z bliskiej odległości z laserowym napmierzaniem i też systemy przewlotnicze nie byly w stanie zareagować.

Taki misz-masz - na 404 jest wielu co spie...ło do kacapii i działa na rzecz 404 a na morzu czerwonym pływa wiele malych cywilnych jednostek działających na rzecz Jemenu.

Incydenty w róznych rejonach europy  min. spalone fabryki produkujące amunicję czy broń czy magazyny przeladunkowe to robota 404 , którzy są związani z kacapią.

Jest jeden wielki burdel i w tym burdelu są działania deywersyjne na dużą skalę co władzunie zachodu czy kacapii ukrywają.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Ta informacja to zwykły fake

Ta informacja to zwykły fake news , niczego  ukry nie trafiły po za  domami  cywilnymi    co im  (kurwom ukraińskim) jedynie wychodzi - trafiać w cywilów   bo na prawdziwej wojnie  to faszyści z ukropadołu  padają  jak muchy po muchozolu .  Identyczny  fake  news    krążący w sieci  o trafionym lotniskowcu  usa -   wszędzie same  kłamstwa  brednie   tak jak  z ociepleniem klimatu  adminie   , temat którym  nonstop nas tu karmisz   i dziwi mnie ze ciebie   jako osobę   inteligentą   jeszcze  to nie znudziło bo gdyby   klimat się  ocieplił   to   dawno temu zaprzestał byś ogrzewać dom w którym mieszkasz   a   roznący poziom mórz   powinien  nawadniać twój ogród  !!

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika inzynier magister

ukrińcy pokazywali jak budują

ukraińcy pokazywali jak budują kartonowe drony za 100 dolarów i atakują z terenu kacapii, około kilometra od lotniska wiec nie wiemy czy to nie ta tania tachnologia, bo oprócz technologii kartonowej jest jeszcze technologia Boskiej Cywilizacji z poziomiu VII w skali Izaaka Asimova, która to jest tachnologią duchową Boga Jahwe i Jezusa Chrystusa, która to zmaterializowała całą Ziemię i ludzi, razem ze zwierzętami, co jest dla iluminatów  NWOi ewolucjonitów nie do uwierzenia !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dzik

Cytując częśc artykółu  o

Cytując częśc artykółu  o "technologii Boskiej Cywilizacji"  inzyniera magistra z jego strony:

http://argonauta.pl/boska-cywilizacja-z-poziomu-vii-skali-isaaka-asimova-jest-realna-polacy-otrzymali-potwierdzenie-jej-istnienia/

Istoty Q potrafią materializować się jako „kosmici”, lubią wmawiać określonym środowiskom fanów od UFO, że już niedługo nastąpi „upragniony kontakt”, „pomogą ludzkości w rozwoju”, „przekażą nam cudowną technologię”, „podniosą nas na wyższy poziom świadomości”, „staniemy się jak bogowie”, „będziemy szczęśliwi jeśli się do nich upodobnimy tworząc pojazdy UFO”, itp, itd… !

Mamy powtórzone kłamstwo szatana w raju po zerwaniu zakazanego owocu

Wąż rzekł na to:"Żadną tam śmiercią nie możecie umrzeć. Bóg bowiem dobrze wie,że tego dnia, którego z niego zjecie, otworzą się wasze oczy i będziecie bogami, którzy rozpoznają dobro i zło"

(badacze prawdy wiedzą że UFO nie istnieje - w rzeczywistości są to materializacje demonów, co ciekawe inżynier magister także cytuje ten fragment z Biblii na tej stronie ale jakże zmieniony i bez frazy "będziecie bogami")

http://argonauta.pl/boska-cywilizacja-z-poziomu-vii-skali-isaaka-asimova-jest-realna-polacy-otrzymali-potwierdzenie-jej-istnienia/

Mało tego inżynier magister w tym atykule powołuje się na wymysł jezuicki czyli dzienniczek "siostry Faustyny" który jest całkowicie wymyslony i jest obrazą i obrzydliwością dla Boga Zywego gdyż łamie drugie przykazanie dekalogu:

Biblia:2 przykazanie dekalogu:

Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, Ks wyj 20:4

Wg Biblii Bóg nie mieszka w tabernakulum (mała, zamykana na klucz szafka):

Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych Dz 17:24

Natomiast wg wymyślonego dzienniczka Faustyny Bóg mieszka w tabernakulum – szafce na klucz zamykanej

Tabernakulum
19
zaczęłam się gorąco modlić o poznanie woli Bożej. Cisza wszędzie jak w tabernakulum.
44
wyszła Hostia z tabernakulum i spoczęła na rękach moich, a ja... włożyłam ją do tabernakulum.
44
Hostia spoczęła na rękach moich. Znów włożyłam ją do kielicha i zamknęłam w tabernakulum.
80
zamykam swoje biedne serce w tym tabernakulum, aby Cię nieustannie, dzień i noc, adorowało.
152
do tabernakulum i zapukałam i rzekłam: Jezu... jak wielkie trudności mam z powodu... obrazu...
152
usłyszałam głos z tabernakulum... już niedługo trwać będą cierpienia twoje.
161
Maryjo... Serce Twe dla Jezusa było pierwszym tabernakulum na ziemi...
228
Jezu, jak się... cieszę, żeś mnie sam pociągnął i przyjął do swego nowicjatu, to jest do  tabernakulum.
285
Weźmij tę puszkę i przenieś do tabernakulum.
367
Serce Moje jest przepełnione miłosierdziem... dla nich mieszkam w tabernakulum...
468
W początku Mszy św. widziałam Jezusa... błogosławił nam i wszedł do tabernakulum.
656
ja siostrę zamykam w tabernakulum... gdziekolwiek się siostra... ruszy, to będzie wola Boża.
704
kiedy wyszłam z nowicjatu, zamknęłam się w tabernakulum z Jezusem...
861
W cierpieniach i mękach uciekać się do tabernakulum i milczeć.
1037
Z tabernakulum czerpię siłę, moc...
1239
zapuszczam w tabernakulum wzrok swej duszy...
1302
Serce moje jest żywym tabernakulum...
1431
posądzenie w refektarzu, że się grymasi; wtenczas... przechodzę do tabernakulum...
1454
Przeniosłam się w duchu do tabernakulum i odkryłam puszkę, opierając swą głowę o brzeg kielicha...
1485
dla ciebie założyłem tron miłosierdzia na ziemi, a tym tronem jest tabernakulum...
1629
Jestem hostią, która przebywa w tabernakulum Serca Twego...
1735
O dziewico, ziemski aniele... Ty przed tabernakulum trzymasz straż...
https://www.faustyna.pl/zmbm/konkordancja-do-dzienniczka-sw-siostry-faustyny/?search=Tabernakulum#

Tak samo zapis w zmyślonym dzienniczku Faustyny o iskrze z Polski jest bzdurą i wymysłem katolickim

  Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie.2 list Piotra 2:3

 

 

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj