Ukraińcy zażądali aby Polacy postawili pomnik na cześć barbarzyńców z UPA!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W stosunkach polsko-ukraińskich skandal goni skandal. Im więcej uległości wykazuje strona polska tym bardziej bezczelne stają się kolejne żądania strony ukraińskiej. Przebywających z wizytą na Ukrainie polski minister kultury, Piotr Gliński, usłyszał, że Kijów oczekuje, że Polacy odbudują rozebrany pół roku temu pomnik ku czci ludobójców Polaków z UPA, który jako samowola budowlana stanął w Hruszowicach na Podkarpaciu. 

 

Postawienie pomnika zbrodniczej formacji UPA, która jest obecnie gloryfikowana na Ukrainie, to warunek konieczny jakiejkolwiek współpracy w zakresie prowadzenia ekshumacji bestialsko pomordowanych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Obecnie Ukraińcy zakazują też organizowania jakichkolwiek upamiętnień pomordowanych Polaków. Nawet tak demonizowani Rosjanie pozwalają to robić w Katyniu, a nasi rzekomi przyjaciele Ukraińcy nie chcą o tym słyszeć. Zamiast tego domagają się aby Polacy postawili pomnik swoim oprawcom. To tak jakby Żydzi byli szantażowani, że pozwoli im się przyjeżdżać do Auschwitz ale dopiero po tym jak postawią pomnik Hitlerowcom.

 

A jaka jest reakcja na takie dictum? Do tej pory tej reakcji brak, co jak najgorzej świadczy o naszym MSZ. Dziwaczna polska proukraińska polityka nie opiera się na wzajemności relacji, tylko na niemal bezwarunkowej miłości i po każdym kopniaku ze stron Kijowa wracamy na kolanach po więcej, jak jakaś bita żona, która usprawiedliwia męża brutala na wszelkie sposoby zamiast spojrzeć prawdzie w oczy.

Szef MSZ Witold Waszczykowski oświadczył, że Ukraina jest strategicznym partnerem Polski na wschodzie

Nie dość, że Ukraina na każdym kroku demonstruje wrogość do Polski to jeszcze kolonizuje nasz kraj wysyłając do nas miliony swoich niezadowolonych z poziomu życia obywateli. Zupełna bierność polskiej polityki zagranicznej względem Ukrainy idzie niestety w parze z retoryką wojenną kierowaną w stronę Rosji. Można wręcz odnieść wrażenie, że polska racja stanu zakłada wojnę z Rosją. Oby się to jednak szybciej nie skończyło wojną z Ukrainą i to prowadzoną na naszym terytorium.

 

Ukraińskie SBU już teraz robi co chce. Ostatnio sypią się inspirowane przez służby wieloletnie zakazy wjazdu na terytorium tego kraju dla niektórych Polaków.  Nasz "strategiczny partner na wschodzie”, jak minister Waszczykowski nazywa Ukrainę, odmówił wjazdu znanego badacza zbrodni wołyńskiej, prof. zw. dr hab. Czesława Partacza z Politechniki Koszalińskiej. Naukowiec specjalizuje się w historii stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku, co bardzo nie podoba się apologetom Stefana Bandery. Otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju aż do 2020 roku.

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko skłąda kwiaty na pomniku ludobójcy Stefana Bandery

Jak sam twierdzi został tak potraktowany przez SBU, ponieważ donieśli na niego jak sam ich nazwał "ukraińscy szpiedzy" z tak zwanego Związku Ukraińców w Polsce. Jest to organizacja skupiająca negacjonistów wołyńskich. Niestety Polska nie jest państwem poważnym i pozwala na panoszenie się faszystowskiej ideologii ukraińskich nacjonalistów, która penetruje mózgi milionów Ukraińców. 

Nielegalny pomnik ludobójców z UPA w Hruszowicach, którego odbudowy domaga się Ukraina

Trudno powiedzieć jaki będzie finał tego dramatu z ukrainizacją Polski i płaszczącymi się przez Kijowem władzami z Warszawy. Skoro sami się nie szanujemy to jak mają nas szanować inni? Pozostaje chyba smutno pochylić głowę, przeprosić szefów z Kijowa i wypełnić ich wolę odbudowując nielegalnie postawiony banderowski pomnik z Hruszowic. Polska chyba rzeczywiście istnieje tylko teoretyczie.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zenek12345

Oj oj oj,

Oj oj oj,

i po co te nerwy i obelgi? Każdy ma swoje  (inne) zdanie a brak zgody na opinie innej osoby nie powinien wywoływać agresji w stosunku do niej. Jest to ogromny problem społeczeństwa. 

A teraz trochę z innej beczki.  Co się stało, że ucichło straszenie polski ze strony UE za nie przyjmowanie uchodźców? Uważam, że to wszystko zostało wcześniej ustalone. Mianowicie wy przyjmujecie Ukrainę pod swoj dach a my wam nie wciskamy tamtych. Żeby wszystko ladnie wyglądało to postraszymy, pogrozimy, lewackie media (sprzymierzeniec nas rządzących) rozbujają zadymę i nikt nie zauważy kiedy w Polsce bedzie milion czy więcej Ukrainy. Acha i nie zapomnijcie zagłosowac za używaniem rundupu bo my jako Niemcy dbając o zdrowie i dobro wszystkich Europejczyków nie możemy  bo ponoc na zdrowie siada. Jeśli tak będzie to ceny towarów w lidlu będą na porównywalnym poziomie i znowu wasz ciągle kłócący się lud będzie was chołbił nawet patrząc na ten wasz chu...owy deficyt. Ja jako wasza dobra ciocia proponuje poczekac do wyborów. Szczerze po co nam teraz PO, wy jesteście tacy sami. Kłamać umiecie, więc zmiana bedzie jak was doszczętnie znienawidzą.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika aratron

Zależy mi na tym, by każdy z

Zależy mi na tym, by każdy z was. Przeczytał i zapoznał sie z tą historią. Zrobił kopię i dobrze przeanalizował - przemyślał i przede wszystkim pamiętał. Podał dalej tą wiedzę. Niech prawda będzie z nami. Nie dajcie się sprowokować i poddać propagandzie, myślcie samodzielnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika aratron

Chciałbym przytoczyć trochę

Chciałbym przytoczyć trochę faktów, nie wygodnych z Historii, jak na nasze czasy, ale jakże ważnej dla pamięci naszych potomnych.

Po rozbiorach Polski, insurekcjach i Targowicach Miało miejsce Rusycyzm i germanizacja narodu polskiego. Insurekcja, Powstania, Listopadowe, Styczniowe i wiele innych, doprowadziły do masowych mordów i zesłań ludności polskiej w głąb Rosji. Od zachodniego Sybiru, po Kamczatkę. Ziemie Finlandii, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski były podzielone na Gubernie. Po latach poniewierki i katorżniczych pracach. Ludność, której udało się przeżyć, wytrzymać. Przymusowo osiedlali na terenach Dzisiejszej Białorusi i Ukrainy, bez możliwości kontaktów z bliskimi i rodzinami, żyjącymi na macierzystych ziemiach. Z pomocą miejscowej ludności, udało im się osiągnąć pożądany, przez władzę cel. Zaprzyjaźnili i asymilowali się z miejscową ludnością, mieszali (zakładając rodziny, zawierając małżeństwa). Łączyli razem krew z krwią. Żyli w zgodzie i przyjaźni. Do czasu okupacji niemieckiej.

                                                     Kiedy to rozszalał nacjonalizm ukraiński.

Po wymordowaniu Żydów, w 1943 r. zaczął zagrażać też życiu Polaków.

Początkowo tamtejsza ludność polska nie wierzyła w takie zagrożenie, dopiero po wymordowaniu z końcem maja i na początku czerwca 1943 r., a szczególnie po drugim napadzie na tamtejszych Polaków i ucieczce ocalałych ludności z kolonii i wsi. Na Wołyniu, Tarnopolu, Podolu i wiele innych. Zaczęto organizować samoobronę i przenosić się w miejsca bezpieczniejsze. Napady Ukraińców następowały nagle. Późną nocą lub o świcie. Okrążano wszystkie kolonie i wsie, zaczęto wszystko palić i wszystkich mordować. Wiele osób zginęło. Ocalała ludność uciekała przede wszystkim w lasy, w stronę granic Polski. Ludność, która przetrwała do 1945 r., tj. do czasu wyjazdu na ziemie zachodnie Polski. Wiele kolonii i wsi po napadzie z 1943 r. została spalona i nie istnieje. A świadków jest, coraz miej by o tym mówić i pamiętać. Niech nikt nie opowiada, że takie zachowanie jest bohaterskie i służy niepodległości i suwerenności kraju. A Bandera, człowiek, który organizował te zbrodnie, był na służbie Faszystowskich Niemiec (SS Galizien) i chodziło tylko o eksterminacje ludności pod osiedla dla Niemców, a Rosjanom Radzieckim ułatwiło to tylko zakończenie propagandy i osiągnięcie własnych celów. Po zakończeniu wojny. Pod Komunistyczną osłoną zabronione było mówienie o Katyniu i mordach Banderowskich, pod groźbą, bezprocesowej kary pozbawienia wolności, a nawet śmierci. Ludność, która straciła tam swoje życie i spoczęła w masowych grobach nie okupowała Ukrainy i nie zbroiła się przeciwko Ludności Ukraińskiej. Piłsudski nie walczył z Ukraińcami, tylko z Bolszewikami, którzy okupowali Ukrainę i ówczesne ziemie Polskie. Chodziło o zatrzymanie Bolszewików, po Rewolucji Październikowej, przed najazdem i Inwazją na Europę.  Armia Krajowa walczyła przeciwko Okupantom - Niemcom Faszystowskim, którzy mordowali Polaków, Żydów i inne narody, z którym bratał się Bandera i cała reszta Banderowców. Jeżeli Naród Ukraiński nie rozróżnia Bohatera od zbrodniarza, to nigdy nie będzie suwerenna i Niepodległa. To jest też dowód, dlaczego tak łatwo Rosja wkroczyła do Krymu.

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika agjer

Panowie! skończcie wypisywać

Panowie! skończcie wypisywać bzdury, obrażać się wzajemnie bo to tylko dowodzi jak jesteście zmanipulowani. Przynależność do jakiegokolwiek narodu nie czyni zbrodniarzem. Wszędzie są zbrodniarze i manipulanci. Takie stygmowanie nie ma wiekszego sensu. Winni są Ci, którzy wzbudzają nienawiść i prowokują do zbrodni w imię jakichś wyimaginowanych celów. Ani ukr ani polacy w tym względzie nie sa święci jeżeli zostana odpowiednio pubudzeni w zbiorowej świadomości. Inną sprawą jest powszechnie znany od wczesnego średniowiecza do dziś fakt, że Słowianie sa najokrutniejsi wobec swoich wrogów, przykłady z Bałkanów. gniew swój skierujcie wobec tych którzy Wami manipulują.

Portret użytkownika euklides

Moze cię to zdziwi, ale

Moze cię to zdziwi, ale Rzeczpospolita rozszerzenia granic dokonała praktycznie w sposób pokojowy, stosując zaawansowaną dyplomację. Ruś dostał Kazimierz Wielki na mocy umowy spadkowej. Nawet zamek w Malborku został od Krzyżaków kupiony(!), a nie ukradziony jak to mielie w zwyczaju inni władcy.

Strony

Skomentuj