Ukraińcy zabili kolejnego rosyjskiego generała

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Generał Witalij Gierasimow, który brał udział w drugiej wojnie czeczeńskiej, wojnie w Syrii i aneksji Krymu, zginął w walkach pod Charkowem. Wiadomość potwierdził wywiad Ukrainy. Poinformował, że w walkach pod Charkowem, siły ukraińskie zabiły rosyjskiego generała majora - Witalija Gierasimowa oraz kilku wyższych oficerów armii rosyjskiej .

 

Rosyjski generał-major Witalij Gierasimow, został zlikwidowany pod Charkowem, poinformował Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy. To rosyjski generał dywizji, szef sztabu i pierwszy zastępca dowódcy 41. Armii z Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji. Otrzymał także medal za udział w aneksji Krymu.

 

Nie wiadomo zbyt wiele o okolicznościach jego śmierci, a sam jej fakt nie został jeszcze potwierdzony przez stronę rosyjską. Wiadomo tylko, że doszło do tego w walkach na przedmieściach Charkowa, ciągle niezdobytego dwumilionowego ukraińskiiego miasta, które broni się od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji. Podobno wykrycie jego lokalizacji spowodowało użycie lokalnych kart SIM do komunikacji przez rosyjskich żołnierzy i w konsekwencji podsłuchu, a w konsekwencji przechwycenia przez Ukraińców rozmowy z oficerem FSB.

 

Początkowo wiele osób mogło pomyśleć, że Ukraińcy zabili generała armii Walerija Wasiljewicza Gierasimow, szefa sztabu generalnego rosyjskiej armii, ale zginął generał-major Witalij Gierasimow, zastępca dowódcy i szef sztabu, ale 41. armii rosyjskiej.  Mimo to jeśli się to potwierdzi będzie to wielki sukces bo wraz z nim zapewne zginęła reszta sztabu zarządzającego oblężeniem Charkowa. które trwa już 2 tygodnie.

 

Generał major Witalij Gierasimow to już drugi generał rosyjski zabity w tej wojnie. Wcześniej, 28 lutego zabity został jego zastępca, generał-major Andriej Suchowiecki. Doszło do tego w okolicach Kijowa, gdzie został rzekomo zastrzelony przez ukraińskiego snajpera.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Pierwszy  Jenerał nie był 

Pierwszy  Jenerał nie był  generałem - był lejtnatem i Podobnym nazwisku

Drugi  zapewne nie jest  Rosjaninem  ale pojmali go i   pierdzielą głupoty a okaże się ze to były skazaniec  wypuszczony z Ukrowego więzienia 

I taka to prawda Admin 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Sio

To straszne teraz rusak

To straszne teraz rusak będzie musiał się odrodzić jako bezmózgi ateistyczny yehowiec albo dziewica w afganistanie może być jeszcze gorzej. A mógł chłop spokojnie dożyć starości i medycjami oczyścić duszę z nienawiści,żądzy, putinizmu i innych zboczeń religijnofilozoficznych

Strony

Skomentuj