Ukraińcy zaatakowali rosyjskie miasto, ale się do tego nie przyznają

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dwa z ukraińskich helikopterów wojskowych uderzyły w piątek w magazyn paliwa w rosyjskim mieście Biełgorod. Udało im się to po przekroczeniu granicy na małej wysokości. Tak przynajmniej twierdzą rosjanie, bo potwierdził to regionalny gubernator Wiaczesław Gładkow. Tymczasem siły ukraińskie nie potwierdzają, że to ich akcja i wręcz sugerują, że Rosjanie sami się ostrzelali.

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że wypadek w Biełgorodzie znacząco zakłócił łańcuch dostaw dla rosyjskich najeźdźców atakujących Charków. W wyniku nalotu nikt nie zginął, a dwie osoby zostały ranne. Uderzenie na magazyn paliw w Biełgorodzie można by było uznać odważnym posunięciem taktycznym, bo z pewnością będzie miało znaczenie w wojnie, wpływając na zakłócenia logistyczne armii rosyjskiej.

 

Prezydent Zelenski poproszony o skomentowanie incydentu w Biełgorodzie oświadczył tylko „Przepraszam, nie omawiam żadnych moich rozkazów jako naczelnego dowódcy, przywódcy tego państwa. Są rzeczy, którymi dzielę się tylko z członkami Sił Zbrojnych Ukrainy kiedy ze mną rozmawiają". MON Ukrainy oświadczył, że wybuch składu ropy w rosyjskim Biełgorodzie nastąpił z powodu nieostrożności okupantów lub w celu ukrycia czyjejś korupcji i wskazano nawet, że doszło do niego za pomocą ataku rakietowego z terytorium Rosji.

 

Z drugiej strony Rosjanie idą w zaparte i legendują zdolności oręża ukraińskiego, bo rzecznik prasowy Putina, Dmitrij Pieskow powiedział, że atak na magazyn ropy w Biełgorodzie nie pomaga w rozmowach pokojowych. Możnaby mu odpowiedzieć, że podobnie niszczenie ukraińskich miast i mordowanie Ukraińców. W ramach retorsjii za rzekomo ukraiński atak na Biełgorod, Rosja dokonała uderzenia w dużą rafinerię ropy naftowej w Krzemieńczuku na Ukrainie.

 

Pomijając kwestię tego kto właściwie zaatakował Rosję i czy na pewno Ukraińcy, warto zauważyć, że nie jest prawdą to, co mówią media, które twierdzą, że atak w Biełgorodzie jest pierwszym uderzeniem Ukrainy na rosyjską ziemię. Już 25 lutego nastąpił atak rakietowy rakietą balistyczną Toczka-U, przeprowadzony na lotnisko wojskowe w obwodzie rostowskim w Rosji, a 28 lutego miał miejsce atak dronami na pociąg z paliwem na północnym Krymie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rafał Reperowski

To nie były helikoptery,

To nie były helikoptery, tylko pociski albo naprowadzane, albo z amerykańskich dronów. Na nagraniach widać, że uderzaja pod dużym kątem, a w taki sposób ruska technika nie strzela z helikoptera. Helikoptery zostały wysłane, żeby tylko przelecieć na filmikach, ale nie ma momentu jak niby odpalają rakiety. Ruskie nie przyznaja się, bo Amerykańców nie zaatakują.

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Obie sprawy sa osobne.

Obie sprawy sa osobne.

Macron wydzwaniał do Putina, bo uzgadniał szczegóły ewakuacji żabojadów z Mariupola i wszystko by się udało, gdyby nie ci partzanci (separatyści) z Doniecka, co przechwyconymi od Ukraińców stingerami zdjęli 2 helikoptery. Ruskie pozwolili im lądować i przyleciały od strony morza i tak samo mieli wracać.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Ruskie mówią że zaatakowali A

Ruskie mówią że zaatakowali A Ukryince że nie. Sprawa jest wysoce kosmicznie tajemnicza i rozwojowa. Bo, to może być ruskie flase flag albo ukrowińskie "no i teraz mamy przerąbane" ?  No i w ogóle o co chodzi w tych krystalicznie niezmąconych w prawdzie wiadomościach ? No właśnie ! Że zwycięstwo jest po każdej ichnich stronie ! 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika sky99

Czego się spodziewać  po 10

Czego się spodziewać  po 10 kwietnia 2022r.? 

Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi.

(Wygłupy i dowcipy pozostawmy na bardziej rozrywkowy temat).

Tajemnicą nie jest że idą przygodowania do... Właśnie do czego?

Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła...

Portret użytkownika Rumcajs

Skoro Rosjanie się wycofują z

Skoro Rosjanie się wycofują z terenów gdzie jest Czarnobyl i inne tego samego typu ustrojstwa tzn. że ich wywiad wie doskonale co planuje strona przeciwna. Będzie strasznie i teraz wiem czemu kupiłem kilkanaście kompletów masek przeciwgazowych, KJ jodek potasu i inne duperele już ponad 6 lat temu, które rozdałem najbilższym znajomym. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Alvi

Na razie nic nie leci. Mamy z

Na razie nic nie leci. Mamy z kilkoma znajomymi dozymetry (różnego typu) i codziennie sprawdzamy poziomy  2-3 razy na dobę. Wszystko w normie, żadnych podejżanych wahań. Alarmy ustawione bardzo nisko 0,40 mikroSilverta/h więc powinno wyłapać "byle co". Jeśli ktoś z tego powodu nie może spokojnie spać doradzam kupić takowy miernik gdziekolwiek (około 400zł) i dla świętego spokoju samemu monitorować lub poszukać osób, któresą w posiadaniu dozymetru. Na pewno będzie to bardziej wiarygodne niż info z TV.   

Strony

Skomentuj