Ukraińcy twierdzą, że wschodnia Polska to okupowana zachodnia Ukraina

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wiadomo bezkrytyczne uwielbienie do Ukrainy urosło obecnie do oficjalnego stanowiska państwa polskiego. Objawia się to tym, że o Ukrainie i Ukraińcach wolno się wypowiadać tylko pozytywnie, a kto powie coś krytycznego jest od razu stygmatyzowany jako "ruski troll". Doprowadziło to do tak wielkiego rozzuchwalenia tego narodu, że zaczynają agresywnie domagać się oddania im we władanie sporej części terytorium naszego kraju.

 

Nie jest to nowa sprawa, ale bezczelność strony ukraińskiej doprawdy poraża. Nie dość, że nie uznają oni swojej winy w zakresie bestialskiego wymordowania ponad 100 tysięcy Polaków zamieszkujących terytorium Rzeczpospolitej, to jeszcze w myśl zasady "łap złodzieja" sami oskarżyli Polaków o ludobójstwo. Pisał o tym publicznie Ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.

 

Była to jego reakcja na uchwałę polskiego parlamentu w sprawie oddania hołdu ofiarom ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu. Zapowiedział, że w odpowiedzi na to ukraińscy politycy i parlamentarzyści będą udowadniać, że to Polacy mordowali Ukraińców. Gdyby ktoś pozwolił sobie na takie kłamstwa w kontekście holokaustu już miałby spore kłopoty, ale na wypowiedzi pana Deszczycy nie było nawet żadnej reakcji naszego MSZ.

 

Trudno się dziwić, że przy takiej kapitulacji Polaków, strona ukraińska pogrywa sobie z nami coraz ostrzej. Ostatnio znany kijowski adwokat, Ołeksij Kurinnyj, sympatyzujący z otwarcie banderowską partią Swoboda, oświadczył, że rozpoczynają się prace nad specjalną ustawą, która wyliczy wszystkie roszczenia terytorialne względem Polski. Z zapowiedzi wynika, że władze w Kijowie będą zobligowane do wystąpienia o zwrot terytorium określanego przez nich jako "Księstwo Halico-Wołyńskie" albo "Zakierzoński Kraj". W jego skład wchodziły okolice Chełma, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, aż do Białej Podlaskiej. Ukraińscy politycy określają ten obszar "ukraińskimi ziemiami etnicznymi".

W tym kontekście zaplanowano też przygotowanie projektu ustawy stwierdzającej, że wysiedlenia Ukraińców z Chełmszczyzny było przestępstwem Polski przeciwko ludzkości. To paradne, że w ukraińskich głowach powstała alternatywna rzeczywistość, w której bestialskie mordowanie tysięcy Polaków, w tym kobiet i dzieci, urasta do rangi walki narodowo-wyzwoleńczej Ukrainy, a powojenne przesiedlenia spowodowane przebiegiem linii Curzona określają jako coś zbrodniczego.

 

Doprawdy trudno zrozumieć zupełną ciszę w polskich mediach na ten temat. Jest to przecież potencjał nawet na konflikt zbrojny, ale potencjalnym agresorem na nasz kraj może być ukochana przez rządzących Ukraina, a jej konstruktorem mogą być nacjonalistyczne partie wspierane podczas awantury na kijowskim Majdanie, między innymi przez rządzącego obecnie w Polsce Jarosława Kaczyńskiego. Wszak jakoś trzeba będzie zrekompensować utratę Krymu i Donbasu.

 

 

 

 

 

Na podstawie:

http://svoboda.org.ua/news/events/00109741/
http://reporters.pl/1632/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polako...

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika koles

Dawno temu teren gdzie

Dawno temu teren gdzie dzisiaj teren ten nazywamy Ukrainą nazywano  Sarmatią. Teren ten wchodził wskład wielkiego państwa Słowian . Morze Bałtyckie nazywano wtedy Morzem Sarmackim . wywodzili się s tamtąd ludzie szlachetni pokojowo nastawieni do życia. No ale od czasu kiedy tymi terenami zainteresowała sie hazaria i dzikie ludy z głębokiej Azji , zaczeło pogarszać się życie na tych terenach , a naród poszedł w rozsypke . Tereny zdziczały tak jak tam żyjacy ludzie którzy skumali sie z najeźdzami i wystąpili przeciwko własnej kulturze i słowianom. Zapomnieli już Ukraincy jak żyli pod batem i butem :Turków , Tatarów  i Moskali. ile ich im  ludzi wymordowali. a ile poszło w niewolę . dzisiaj nie umieja obronić swojego państwa przed Putinem . Jeżeli tak bardzo chcą Ziem Polskich to niech odpowiedza KTO założył miasta na tych terenach a zwłaszcza Lwów . 

Portret użytkownika Rurykowicz

Ta się rabom powaliło w

Ta się rabom powaliło w głowach,wasza ukraina to moja Ruś Kijowska gdzie przodkowie moi Ruryka na tronie siedzieli,tak samo w maskwie i warszawskim i halickim i włodzimierskim,jak to wasze a ja wam dał?,25 bata i 30 w dyby za takie ruszanie własności cara Słowian od Renu po Kamczatke i Mongolskie pola

Portret użytkownika Greg_Rzeszów

Polityka PiS jest w kwestii

Polityka PiS jest w kwestii ukrainskiej jakaś pomyłka. Jak mozna wspierac ludobójców, morderców. Niech ten Kaczyński sie ocknie z marazmu a najlepeij niech PiS odejdzie od wladzy!!!. Taraz mamy w Polsce zatrzęsienie tego ukraścierwa. W samym Rzeszowie (o który nawet ścierwo ukraińskie sie dopomina) jest mnóstwo ukrainców (studiuja, pracują). I jeszcze otrzymali ruch bezwizowy. Szok. W pierwszej kolejności pójdę na front bronic Rzeczypospolitej przed ta zarazą.

Portret użytkownika JAnko

Co za stek bzdur. Jacy

Co za stek bzdur. Jacy ukraińcy się tego doamagają? Kto? Masz jakieś badania, dokumenty rządowe? Rząd ukrainy ma takie stawisko oficjalnie? 

To co tutaj jest napisane to totalna bzdura. Faktem może być, iż jakaś tam grupka gimnazjalistów coś tam sobie burczy pod nosem i publikuje jakieś dziwne mapki. Jeśli to ma być ten argument, no to nie jesteś profesjonalny. I nie potrzebnie jątrzysz. Na zachodniej Ukrainie jest dokładnie odwrotnie. WIem bo byłem tam turystycznie kilka razy. Ludność miejscowa jest bardzo mila i pozytywnie nastawiona do Polski i polaków. Dużo ludiz w przygranicznych miejscowościach dobrze mówi po polsku, i chetnie widziałaby się w naszym kraju. Także te twoje wypociny to niczym nie uzasdniony jezyk nienawiści. Po co? Dlaczego? 

Portret użytkownika fix

Oczywiscie wschod jest piekny

Oczywiscie wschod jest piekny.na wschodzie duzo plakatow wstap do wojska.mlodzi ludzie uciekli za granice.czy naprawde tylko tak da sie ratowac ten kraj.dlaczego mlyny coraz dalej od rolnikow. Jakie ochronki terenowe. Tu potrzeba miejsc pracy normalnych. Oczywiscie musi byc ochrona ta co jest obecnie i moze ciut wiecej patrzac co sie wyprawia na swiecie, ale zeby polacy tam wracali potrzeba normalnosci.a tu pociagi nie dojezdzaja autobusy rzadko.qwa obudzic sie trzeba.

Portret użytkownika 1

Ukraińska bezczelność 

Ukraińska bezczelność  zaczyna przechodzić wszelkie granice. I dopóki nie damy kopa bandersynom to ędą coraz agresywniej łapy wycigągać po nasze ziemie. Szkoda że w 1991 nie zażądaliśmy przynajmniej zwrotu Lwowa a powiniiśmy zaanektować całą północno zachodnią Ukrainę aż po Kijów w sumie. Tylko kto włąściwie by chciał sie potem użerać z bandersynami?

Portret użytkownika Ogo Pogo

Wybaczcie .Odrobinę z innej

Wybaczcie .Odrobinę z innej beczki.Zarejestrowałem się na sąsiedniej stronie nickiem Banderapederasta.Strona ta pt.innemedium."Wykładowcy" tej strony, główni komentujący to niejaki BACA vel CABAJ.. Dwie zdrowo w glace klupnięte osobowości.Niewykluczone ,że ŻYDZI.W normalnych nie lewackich warunkach już o 4 rano "pukała"by do nich Policja za sianie nienawiści religijnej.Niestety w kolejnej fazie odsłony okupacji Polski są prawdopodobnie wspierani.Nie daj Jahwe ,gdy złorzeczyli by "jakimś tam braciom w jakiejś starszej wierze".Mahometom z allahem radykalnym.Nic z tych rzeczy.Pewni .Absolutnie pewni ,że nie wpadnie do nich jezuicka bojówka z narzędziami do kastracji.Jadą na całego.Dwa antypolskie durnie.Gudłaje.Ciule.Banderocioty.Zdeprawowani nie potrafiący dostrzec swej małości. Obrzezane na kiepełe penisy.Wybaczy admin luboż cenzor ale odpowiadam w stylu ,który te dwie schizofreniczne osobowości reprezentują.Ta schizofremia cenzuruje mnie ze względu na nicka Banderapederasta ,który nie jest objawieniem a stwierdzeniem faktu dotyczącym cioty bandery.Próbowałem kilkukrotnie.Nic.Cabaj vel Baca niezłomni w swych żydowsko ukraińskich nienawistnych katolikom pryncypiach.Dwa Kutasy a może dwa w jednym: jeden wielki Kutas.Proszę wybaczyć z mojej strony odrobinę  wulgarne wstawy.W takim przypadku jadę na limicie.Mój nick robi swoje.Banderapederasta.Tenże baca albo baco cabajo podobny przedrukował o polskich lechickich królach ,imperatorach historię.W tym momencie okazuje się ,że to gomółka koszernego z koszernego "mleka" ,które popuścił knurr Pork Poroszenko.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika demaskator

Jestes zakłamanym

Jestes zakłamanym wielonikowym ruskim trolem, aka brusek aka saszatrtankistov i wiele innych nicków. Piszesz to co ci każe twój politruk, wciąż w kółko to samo,  siejący nienawiść bełkot. Kto ćwiczy atak nuklearny na Polskę, kto czci najwiekszych morderców w historii tego świata ? Stalina, Putina. Kto wywiózł setki tysięcy Polskiej inteligencji do łagrów na sybir, kto strzelał w potylice naszym oficerom ? Nigdy rusek nie będzie naszym sojusznikiem i wypad na kacapskie fora. Juz kiedyś ktoś rozszyfrował taką padlinę ja ty : płatny zdrajca, pachołek rosji.    

Portret użytkownika Byk

Ukrainiec "demaskator" vel

Ukrainiec "demaskator" vel "hyh" vel "cyna" i kilka innych kryptonimow, w swej jadowitej napasci na polskiego patriote UPAdline zadal kilka pytan, na ktore znamy odpowiedzi. USA i NATO cwiczyly atak jadrowy na Polske w latach 1970-tych za pomoca rakiet Pershing i Polaris. Materialy o tym sa w warszawskim biurze IPN. ( www.gloswielkopolski.pl/artykul/3336867,historia-wojska-nato-planowaly-atak-jadrowy-na-poznan,id,t.html ). Putin nie jest najwiekszym morderca tego swiata ale w poczecie ludobojcow sa narodowi bohaterowie Ukrainy, odpowiedzialni na ludobojstwo prawie miliona polskich obywateli w Malopolsce Wschodniej, krwawy Bandera i krwawy Szuhewycz, ktorym na neohitlerowskiej Ukrainie Ukraincy stawiaja pomniki i ktorych rocznice urodzin Ukraincy swietuja corocznie wzorowanymi na hitlerowskich pochodami ze zniczami, transparentami i wywrzaskiwanymi haslami: "Bandera!Szuhewycz!Heroje Ukrainy!" "Moskali i Lachi na nozi!Na nozi!" "Moskaliaku i Poliaku na giliaku!" 'Giliaka' to znaczy szubienica. Nigdy ukrainskie demony nie beda naszymi bracmi. Wywozka Polakow na Syberie i  masowe morderstwa Polakow byly dokonywane przez zbrodnicza NKWD, ktorej kadra dowodcza skladala sie z Zydow. Wczesniej ta sama NKWD dokonywala masowych morderstw Rosjan i ich wywozke na Syberie. Byla to czesc akcji ludobojstwa Slowian.  Gdy Ukrainiec cyna-hyh-demaskator pisze, ze "nigdy rusek nie bedzie naszym sojusznikiem", ma on na mysli zach. ukrainskich Rusinow, ktorych banderowskie i neohitlerowskie sympatie zwielokrotnily sie po majdanowskim zbrojnym puczu w Kijowie w 2014 r, finansowanym przez satanistyczne sily miedzynarodowego oligarchratu. Zach. Ukraincy nigdy nie wybacza Rosjanom rozbicia w pyl zbrodniczej ukrainskiej dywizji SS Galizien pod Brodami 22 lipca 1944 r. tak wiec Ukrainiec cyna-hyh-demaskator mowi tu za siebie ich za swoich rezunskich ziomkow. Co do reszty plugawego wpisu tego Ukrainca zadac nalezy  nieco pytan, ktorych autorem jest czesciowo komentator ANK.

Czy to Rosjanie podwyższyli wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur?

Czy to Rosjanie przyjęli do polskich szpitali hitlerowskich Ukraińców z Majdanu, gdy Polacy we własnym kraju czekają w wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy?

Czy to Rosjanie dostają kartę Polaka i dzięki niej studiują w Polsce ZA DARMO, robiąc sobie fotki z banderowska flagą?

Czy banki polskie za bezcen kupili Rosjanie?

Czy polskie stocznie kazał zlikwidować Putin? Czy Stocznię Gdańską, Ursus, PZL Mielec, PHS i wiele innych polskich firm i fabryk kupili Rosjanie?

Czy rozbrojenie polskiej armii jest z rozkazu Rosjan? Czy na wojnę łupieżczą w Iraku i Afganistanie wysłali polskich żolnierzy Rosjanie?

CZY TO ROSJANIE GRZMIĄ W MEDIACH O „POLSKICH OBOZACH ŚMIERCI”? A może to Putin o nich PUBLICZNIE mówił, z okazji przyznania pośmiertnie medalu Janowi Karskiemu w Waszyngtonie?

Czy to na polecenie Rosjan była utrzymywana  tajna katownia w Starych Kiejkutach?
Czy zalewowi przez zagraniczne hipermarkety i niszczeniu polskiego handlu też winni są Rosjanie?
Czy wrogowie ludu SOROS, BALCEROWICZ (Bucholc) i GROSS to są Rosjanie?
Czy to Rosjanie wyhodowali terrorystów, którzy zagrażają światu?
Czy to Rosjanie zalewają nas tandetą, na kupno której wciskają nam kredyt bez szansy spłaty ?
Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady by potem je zamknąć (tzw. wrogie przejęcie)?
Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków musiało wyjechac z Polski za chlebem?
Czy to w rękach Rosjan są  banki w Polsce?
Czy to Rosjanie spowodowali beznadziejne bezrobocie i nędzę w Polsce?
Czy to przez Rosjan kilkaset tysięcy dzieci w Polsce głoduje?Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską i ptasią grypę?
Czy to Rosjanie opryskują nas trujacymi chemikaliami ignorujac fakt, że wymieraja przez to pszczoły?

Czy to Rosjanie uzyli pociskow z uranem przeciwko tysiącom niewinnych cywilóww w Iraku, Afganistanie i Jugoslawii?

Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?

 

 

 

Portret użytkownika UPAdlina

twoja piana banderowski

twoja piana banderowski szmaciarzu od tymy niczego nie zmieni !! ....Nie jestem wielonickowy, w przeciwieństwie do ciebie i twoich kolegów, a my jako Polacy nie potrzebujemy ruskich trolli, bo nienawiść do was banderowskich gnid mamy na tyle dużą, że wystarczy jej bez pomocy ruskich trolli !!.........Bełkoczesz wszo ciągle ty to samo i siejesz swoją prymitywną banderowską propagandę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością !!.....Taki prymitywny bełkot może przejdzie w kijowie, ale nie w Polsce !!.........Za dobrze pamiętamy setki tysięcy bestialsko zamordowanych kobiet i dzieci przrz twoją upadlińską nację !!........Dzisiejsza upadlina to banderowskie szambo, które jest śmiertelnym wrogiem Polski, a które jest także wrogiem Rosji, a więc Rosja naturalnie staje się polskim sojusznikiem w zwalczaniu twoich wsiarzu zwyrodniałych koleżków!!........Tłumacszyłem ci hrywnowa dziwko, że jeżeli Polska instaluje sobie wojskową infrastrukturę największego swiatowego bandyty zza oceanu, który od dekad napada na inne narody i morduje ich obywateli, to niestety musi się liczyć, że państwa sąsiednie jak Rosja ćwiczą ewentualny atak na takie instalacje, idioto !!.......Jeżeli zainstalujesz sobie na podwórku obóz z bandziorami, to do kogo capie upadliński będziesz miałpretensje, gdy policja pacyfikując bandytów jednocześnie rozwali ci chałupę !!......Do siebie, jełopie!!.........Przypominam ci też, banderowski rzygu. że w czasach zimnej wojny usmany miały doktrynę wojenną mówiącą o ataku nuklearnym na całej linii Wisły!!.......90% populacji Polski przestałoby istnieć !!..........Poucz się barani łbie historii, to się dowiesz, że Rosja skończyła się w 1918 roku, a na jek miejscu powstał żydo-bolszewickitwór zwany ZSRR, więc z pretensjami ćwoku o strzelanie w tył głowy i wywózki spadaj do zachodnio-europejskiej żydowni, bo to jej dzieło !!........Rosja była taką samą ofiarą, jak Polska !!......Żydo-bolszewia zabiła 60 mln Rosjan, tępy upadliński chachle !!.........Właśnie, że Rusek bedzie polskim sojusznikiem w niszczeniu wspólnego wroga, czyli banderyzmu na upadlinie!!........Możesz sobie płakać razem z tymą. ale to upadliniec nigdy nie będzie polskim sojusznikiem!!.......W czasie powstania warszawskiego, każdy złapany upadliniec miał malowane "U" na plecach i kula w łeb !!.......Nikt ich nie brał do niewoli, a niemców tak !!........Tak jesteście tu lubiani chachły !!.........Popłacz sobie banderowski ćwoku !!..........I jeszcze jedno !!.......Ja tu jestem u siebie, a nie ty wszo !!........Więc wypad na tvn24 i tam się pożal, bo tu jesteś zlewany przez wszystkich, banderowski błaźnie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika wrzosowisko

Jakie zblizanie Polakow i

Jakie zblizanie Polakow i Rosjan, o czym Ty piszesz czlowieku ? Jedyny rodzaj zblizen pomiedzy tymi dwoma krajami jaki mial miejsce to taki, ze Rosja najpierw kwiatki i bombonierki, a Polska po tych atrakcjach konczyla z obolalym tylkiem.. 

Jak na moj gust, to musisz miec jakis rodzaj syndromu sztokholmskiego.. Cala zlosc przelewasz na Ukraine, a Rosja i Niemcy to przy Ukrainie zaczynaja wygladac calkiem przyzwoicie Biggrin  Coz za ukryty komplement z tymi Niemcami branymi do niewoli Szczesliwy Ja akurat nie bylabym w stanie powiedziec, czy Niemiec Josef Mengele - robiacy eksperymenty na Polakach - byl przykladowo lepszy od tego co wyprawiali obrzydliwi banderowcy.. Wszyscy siebie warci.. a wraz z nimi Rosjanie - znani z wyjatkowo ‘sliskiego’ slowa honoru, oraz z zamilowania do gwaltow wszystkiego co sie rusza. 

..a oprocz tego, to czy w Rosji, czy na Ukrainie czy w Niemczech - rowniez sporo normalnych, fajnych ludzi - po prostu zaplatanych w chore ekscesy swoich rzadow..

Takze troche dystansu zycze, bo nabawisz sie wrzodow zoladka z tej zlosci.

Strony

Skomentuj