Ukraińcy obronili Kijów, rosyjska inwazja straciła impet!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kijów jest nadal w pełni kontrolowany przez Ukraińców i to mimo kilku ataków Rosji, bombardowań i działań dywersyjnych. Wojna trwa już trzeci dzień i nie zanosi się na to, żeby miała się szybko zakończyć.

Prezydent Zełenski cały czas relacjonuje na Twitterze co dzieje się w KIjowie, twierdząc, że nadal pozostaje w mieście. Według jego wpisów Ukraińcy skutecznie odpierają ataki i nadal kontrolują Kijów i kluczowe miasta. 

"Cały Kijów jest pod naszą kontrolą. Wszystkie inne doniesienia nie są prawdziwe. Na ulicach Kijowa nie ma żadnych rosyjskich wojsk. Znacząco pomogła dystrybucja broni wśród cywilów – powiedział Witalij Kliczko mer Kijowa

W zalewie wojennej propagandy trudno powiedzieć co jest prawdą, ale wygląda na to, że rzeczywiście rosyjska ofensywa nieco utknęła. Ukraińska armia kontroluje Kijów i kluczowe miasta Ukrainy. Rosyjska ofensywa na lądzie rozwija się w czterech kierunkach. Pierwszy to Kijów, drugi Charków, trzeci Chersoń i czwarty – Melitopol. Na żadnym z nich Rosjanie nie osiągnęli przełomu, wszędzie zostali powstrzymani.

 

Rosjanie próbują otoczyć Kijów od zachodu , nie wiadomo jednak jak miałoby być zdobywane to miasto. Warto nadmienić, że cała Czeczenia ma 2 razy mniej ludności niż sam Kijów więc próba opanowania takiego miasta bez niszczenia go może być niemożliwa. Jest to tym bardziej prawdopodobne, bo Ukraińcy nienawidzą Rosjan i cały sowiecki mir w ich przypadku prysł jak bańka mydlana. 

 

Władze Ukrainy rozdają broń każdemu zdolnemu do jej obsługi i każą strzelać do agresorów. Ukraińcy są zorganizowani w grupy paramilitarne i operują z koktajlami mołotowa. Jeśli dojdzie do szturmu na Kijów może dojść do rzezi ludności cywilnej, ale też rosyjskich żołnierzy.

Dzisiaj doszło też do ostrzelania rakietami wieżowca mieszkalnego w Kijowie. Propaganda ukraińska przedstawia to jako akt barbarzyństwa Rosjan, a rosyjska propaganda zaczęła rozpuszczać pogłoski, że uderzenie w blok mieszkalny to efekt złej pracy ukraińskiej armii z systemem przeciwlotniczym S-300 sowieckiej produkcji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabin

Dziwny jest teatr dalszy

Dziwny jest teatr dalszy który odpalili równo 2 lata po ,,pseudo niby wirusie "( po tym jak zastraszyli większość krajów - różnymi dziwnymi zbiegami okoliczności + kasa ).

narracia nawet jest podobna :

- jakaś straszna tragedia 

- media uruchomiły machinę vol1 

- odezwał się świat oburzeniem

- media się nakręcają vol2 ( wywiady , krótkie filmy  , zabili 13 później żyją , adopcja biednego psa.... telefony nie działają ale radio się dodzwoniło....)  Titititi straszni ruscy

- sankcje, wyłączenie SWIFT dla Rosji

- ludzie zaczynają akceptować ten "straszny stan "

 - media nakręcają barany vol3 

- sankcje 

ale Ci biedni "żondzoncy" bawią się w tym teatrze , a ludzie trzęsą dupami na całym świecie  . 
,,utrzymam was nasze baranki w strachu żebyście chodzili jak chcemy, gdzie chcemy , kiedy chcemy."

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tu macie genezę tego, o co

Tu macie genezę tego, o co chodzi z tzw "ukrainą".

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/02/tekst-przemowienia-wladimira-putina/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/02/wojna-tak-to-jest-wojna-rosja-vs-banderowska-junta/

Cała ta Ukraina, to na chwilę obecną zagłębie handlu ludźmi na Europę. I to jest rozpieprzane. Junta, to mało powiedziane.

Z arta w KIP wynika, że obecna ukraina cieszyła się dziwnymi względami i sukcesywnie przez lata powiększała "swoje" terytorium na zasadzie "giftów".

Podobnie wygląda sprawa granic i-sra-ela. Erdogan kiedyś pokazał mapkę "granic" i-sra-ela i wychodziło, że tak samo sukcesywnie rozrasta się na nowe tereny (Palestyńczyków głównie).

Zatem "ukrainę" można traktować podobnie: Jako rozrastającego się ustawicznie RAKA społecznego. I trzeba to wyciąć w pień. I jedno i drugie siedliszcze chazarskich pojebów-dzieciobójców i handlarzy niewolników.

Tak, to głównie charakteryzuje chazarskie parchy: handel luźmi. I to jest, powtórzę, tępione właśnie na ukrainie. Siatka handlarzy niewolników, która rozrosła się do niebotycznych rozmiarów. Pod ukrami i w dal jest podobno aż 51 000 kilometrów tuneli służących do przemytu wszystkiego na całą Europę. Surogatki ukraińskie. Pamiętacie aferę?

Plus obecnie kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt biolabów amerykańskich na terenie ukrów do testowania nowych wariantów na ukrach. Do tego pralnia lewych dolców dla "elyt" beznapletów.

Jak jakieś niedojebane ukraińskie pacholę ma zamiar coś popierdzieć poniżej, to zapraszam.

Portret użytkownika Maryjan_66

Obrońcy Ukrainy w jej obecnym

Obrońcy Ukrainy w jej obecnym kształcie już mają możliwość aktywnie się do tej obrony włączyć.:

" Przywództwo Ukrainy zaprasza wszystkich cudzoziemców, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo, aby przybyli do naszego państwa i wstąpili w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Powstaje odrębna jednostka cudzoziemców – Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy – powiedział prezydent Ukrainy."

I szybciej tym lepiej - bo jak już wspomniałem, Polska jest następna w kolejce.

 

Portret użytkownika Dep

Kiedyś Ruscy i Ukraińcy

Kiedyś Ruscy i Ukraińcy mieszkali obok się ba zawierali związki małżeńskie mieli dzieci  i było ok dopiero jak kurwa amerykańska wyczuła interes na Ukrainie stworzyła Majdan by poróżnić ludzi .W cały ten burdel dali się wciągnąć politycy a że to sprzedajne dziwki gdy wyczuły szekle sru  nadstawiać dupska . Co i robi nierząd  podsyca nienawiść do Rosji ba nawet widzi przyjaciół za zachodnią granicą e tam te parę milionów te obozy e tam .Wielu z was debilne ograniczone jednostki tak wierzycie temu rządowi jak w trakcie pseudo pandemi i tak jak przedtem byliście tępą masą tak i dziś jesteście tępi nic was życie nie nauczyło.A sam Dudek działa jak w amoku  znaczy krew na jego rękach musi go mobilizować do dalszych działań taki syjonistyczny fetysz .Jak już zaaklimatyzują  się Ukraińcy i ściągną tu swych to dopiero się wam rogi wyprostują  coś na wzór niemiecki .Sprawa Ukrainy śmierdzi na odległość .Drugą sprawa wyznawcy kultu bandery hzw co ciekawe wielkim Polakom którzy tak chętnie tu mówią o swoich korzeniach banderyzm nie przeszkadza wręcz przeciwnie mówią e tam te kilkaset tys to było dawno .Dlatego że nie szanujecie własnych korzeni jesteście typowymi sznat@mi

Portret użytkownika pilip

ruski trollu, tłumaczysz

ruski trollu, tłumaczysz wołyniem to ze putin teraz morduje kobiety i dzieci?

POLACY NIE BĘDĄ PATRZEĆ BEZCZYNNIE NA MORDOWANIE KOBIET I DZIECI. ruski trollu, to nie w naszych genach! nienawiścią za wolyn zyc nie będziemy, będziemy pamiętac zeby historia się nie powtorzyła, a Ukraincom w obliczu putinowskiej napaści POMOŻEMY.

a ty RUSKI TROLLU WON

Portret użytkownika Q

Czasy braterstwa ludów

Czasy braterstwa ludów rusojęzycznych minęły w latach 30-tych XX wieku jak zamordowano cara , szlachtę i do władzy dorwał się Stalin . To on swoją kretyńską polityką "rokułaczania" , przesiedlania i komunizowania wszystkiego co się nawinęło zdecydował o wymordowaniu UKRAIŃCÓW głodem - nakazując kolektywizację ich gospodarstw , wywózki na daleką północ wszystkich "zbędnych" oraz konfiskatę całej żywności i płodów rolnych chłopom. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie

Wszystkie późniejsze nieszczęścia jakie dotknęły także Polskę były tego efektem. Można też w ten sposób usprawiedliwić ukraiński nacjonalizm i ochotnicze oddziały SS tam utworzone . Gdyby nie Stalin to nie sprzymierzyli by się z niemcami na zasadzie wróg mojego wroga (rosji) jest moim przyjacielem.

Wszystkiemu winien jest ten p*******y  w k****ę j****y   stalin . 

Portret użytkownika NIejasne

Czy naprawdę nikt nie widzi

Czy naprawdę nikt nie widzi że ta wojna to ściema, Jedna rakieta z 10000 które mają ruski doleciała do Kijowa Uderzyła w budynek w którym nikogo nie było i to pokazują w TV przez cały dzień i jakąś starą płonącą ciężarówkę, albo te filmiki które krążą po Internecie z płonącymi manekinami, dlaczego w tych czasach niema ani jednego filmiku z linii frontu przecież każdy żołnierz dziś ma telefon z kamerką, biedni ludzie uciekają a nie wiedzą przed czym.

Portret użytkownika Mariia

​​​​​Ja widzę. 

​​​​​Ja widzę. 

Na poczatku wierzyłam  w te wojne,ale im wiecej informacji, tym bardziej otwieraja mi sie oczy i widze ze nie jestem sama w tym przekonaniu.Mam wrażenie  ze zyje w jakims matrixie...najpierw  Covid(od początku bylam przekonana ze to sciema), a teraz ta wojna.Rosja-najwieksza armia swiata,gdyby chciala to w dwa -trzy dni zdobyliby Ukraine, a tu okazuje sie ze ta największa  armia na świece nie ma szans  z Ukrainą.Mam wrażenie, ze ktos steruje tym swiatem i testują ludzi na ile są podatni na wszystko  co im sie powie.Przy dzisiejszej technice mozna wszystko zrobic,nawet wywolac sztuczną wojnę. Ci co sterują swiatem cos szykują  grubszego,ale pewnie sie niedługo przekonamy.  

Portret użytkownika Mariia

Ja rozumiem  ze trzeba

Ja rozumiem  ze trzeba ludziom pomagać,  ja rowniez  pomagam kobiecie,ktorej mąż jest chory na raka i brakuje im pieniedzy czasami na jedzenie, bo leki wazniejsze...jednak jak widzę  lud,i ,którzy  oddaja Ukraincom mieszkania,to dziwie sie bardzo.Pomoc pomocą,ale trzeba zachowac zdrowy rozsądek ,bo moze sie okazać  ze nie zechca opuscic mieszkania, a wrzucić  takiego człowieka  nie można, a jesxcze trzeba za nich robic oplaty...co niektórzy  obudzą sie z reka w nocniku

Portret użytkownika Mariiia

poczatku wierzyłam  w te

poczatku wierzyłam  w te wojne,ale im wiecej informacji, tym bardziej otwieraja mi sie oczy i widze ze nie jestem sama w tym przekonaniu.Mam wrażenie  ze zyje w jakims matrixie...najpierw  Covid(od początku bylam przekonana ze to sciema), a teraz ta wojna.Rosja-najwieksza armia swiata,gdyby chciala to w dwa -trzy dni zdobyliby Ukraine, a tu okazuje sie ze ta największa  armia na świece nie ma szans  z Ukrainą.Mam wrażenie, ze ktos steruje tym swiatem i testują ludzi na ile są podatni na wszystko  co im sie powie.Przy dzisiejszej technice mozna wszystko zrobic,nawet wywolac sztuczną wojnę. Ci co sterują swiatem cos szykują  grubszego,ale pewnie sie niedługo przekonamy.  

Strony

Skomentuj