Ukraina zapowiedziała manewry rakietowe w okolicy Krymu. Rosja ostrzega, że będzie zestrzeliwać te rakiety

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rosną napięcia w okolicy anektowanego przez Federację Rosyjską Krymu. Jak podaje ukraiński portal "Dzerkało Tyżnia", w odpowiedzi na zapowiedziane przez ukraińskie lotnictwo manewry z wykorzystaniem rakiet, które mają się odbyć w okolicy półwyspu, Rosja ostrzegła, że będzie zestrzeliwać wszystkie rakiety, które znajdą się w ich przestrzeni powietrznej, a nawet zniszczy wyrzutnie.

Sporne manewry mają się odbyć 1 i 2 grudnia bieżącego roku. Strona ukraińska poinformowała już linie lotnicze, aby nie korzystały wtedy z pobliskich korytarzy powietrznych. Rosyjski MON zareagował na to wysłaniem oficjalnej noty protestacyjnej. Znajdowały się w niej rzekomo groźby pod adresem ukraińskiej armii, o ile zdecyduje się na realizację swojego planu manewrów.

Ukraińcy wyrażają zdziwienie ostrą reakcją Moskwy. Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandr Turczynow stwierdził, że według ich rozumienia prawa międzynarodowego, przestrzeń powietrzna Federacji Rosyjskiej sięga jedynie do połowy Cieśniny Kerczeńskiej. Jednak nie jest to takie oczywiste, ponieważ Rosjanie zastrzegli, że będą zestrzeliwali ukraińskie rakiety.

Należący przez kilkadziesiąt lat do Ukrainy Krym został przejęty przez Rosję w marcu 2014 roku. Rosyjska interwencja wojskowa nosząca znamiona wojny hybrydowej, spowodowała odłączenie półwyspu, potwierdzone potem w referendum, którego wyników nie uznała większość państw zachodnich. Ukraińcy zapowiadali odbicie Krymu, ale jeśli do tego dojdzie, może się to rzeczywiście skończyć wojną ukraińsko-rosyjską.

 


Źródła:
http://wolnosc24.pl/2016/11/30/juz-jutro-rakietowy-konflikt-ukraina-rosja-w-okolicach-krymu/
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukrainskie-m...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika APEL

Ukraińcy z Wołynia i Galicji

Ukraińcy z Wołynia i Galicji dajcie już sobie spokój z tym złodziejskim i skorumpowanym Kijowem. Ciężko pracujecie w Polsce, wysyłacie pieniądze na Ukrainę a tam je kradną kijowscy urzędnicy obsadzeni przez kolejnych oligarchów. Była już w Kijowie rewolucja pomarańczowa. Niedawno godności. Co z tego macie? Złodzieje na żołdzie Moskwy zamienili się miejscami ze złodziejami na żołdzie Waszyngtonu. Czas na referendum na Wołyniu i Galicji za przyłączeniem do Polski. Galicja i Wołyń to ruskie ziemie Królestwa Polskiego. Książęta Rusi Halicko – Włodzimierskiej przekazali je testamentem Królowi Polski Kazimierzowi Wielkiemu. Polacy i Rusini żyją na tych ziemiach wspólnie od setek lat pod jednym dachem Rzeczypospolitej. Uszanujecie wolę swoich książąt. Wiedzieli co robią. Uratowali was przed Tataro – Mongolskim światem Moskwy. Wasi przodkowie połączyli cerkiew Wołynia i Galicji z Rzymem. Nie będziecie musieli już opuszczać swojej Małej Ojczyzny żeby mieć dobra pracę i godne życie. Ukraina NIGDY do UE nie wejdzie. UE dogada się z Rosją i sprzeda jej Ukrainę. Przyłączając się do Polski możecie być w UE w ciągu roku. Jak wpadniecie w łapy Moskwy to będziecie wegetować w ruskim świecie. Będziecie mieli gorzej niż reszta Ukrainy bo Rosja nienawidzi Galicji i Wołynia. Pomyślcie ile możecie zyskać na połączeniu się z Polską. Będziecie mieć swoją Ruś Halicko – Włodzimierską połączoną z Polską. Wasz Król Danyło I Hałyćkyj i jego potomkowie nie mieli wątpliwości. Wy też ich nie miejcie. Polska oddycha dwoma płucami Lechickim i Ruskim. Kijów jest winien biedy Galicji i Wołynia. Warszawa czeka.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Pseudonim można zmienić...ten

Pseudonim można zmienić...ten którego używasz jest prowokacyjny i nie wygląda na dzieło przypadku, a w połączeniu z agresywni komentarzami które często ci się zdarzają tworzą mało sympatyczny obraz człowieka...Często też dajesz do zrozumienia że masz gdzieś krytykę, a jednocześnie sam sobie zaprzeczasz odpowiadając w mało eleganckim stylu.

Ps. Jachty wynaujemy...świetna rozrywka...nawet dla antychrysta...polecam.

Portret użytkownika U_P_Adlina

NS69 jakie agresywne posty

NS69 jakie agresywne posty Antychrysta?.......Facet jest sobą, a że czasami jest ostry to i dobrze, bo to nie jest czas dla paryskich pudelków !!.....Jego poglądy też są zbieżne z poglądami większości forumowiczów, a humor płynący z jego galerii jest niepowtarzalny !!........Zajmij ty się lepiej swoim hobby !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Antychryst666

Dziękuje za słowa wsparcia.I

Dziękuje za słowa wsparcia.I własnie o to chodzi dajemy plus albo minus.Wyrażamy opinie a że komus to nie pasi no to sory winetu.Admin mnie jeszcze nie zbanował a ma do tego prawo bo jest adminem.Jak to zrobi to nie będe płakał.A tych obrazków to mam jeszcze sporo w zanadrzu na odpowiednią okazje.Jak nas rozbroili to będziemi walczyć słowem,obrazkami i humorem.

 

Strony

Skomentuj