Ukraina zapowiedziała manewry rakietowe w okolicy Krymu. Rosja ostrzega, że będzie zestrzeliwać te rakiety

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rosną napięcia w okolicy anektowanego przez Federację Rosyjską Krymu. Jak podaje ukraiński portal "Dzerkało Tyżnia", w odpowiedzi na zapowiedziane przez ukraińskie lotnictwo manewry z wykorzystaniem rakiet, które mają się odbyć w okolicy półwyspu, Rosja ostrzegła, że będzie zestrzeliwać wszystkie rakiety, które znajdą się w ich przestrzeni powietrznej, a nawet zniszczy wyrzutnie.

Sporne manewry mają się odbyć 1 i 2 grudnia bieżącego roku. Strona ukraińska poinformowała już linie lotnicze, aby nie korzystały wtedy z pobliskich korytarzy powietrznych. Rosyjski MON zareagował na to wysłaniem oficjalnej noty protestacyjnej. Znajdowały się w niej rzekomo groźby pod adresem ukraińskiej armii, o ile zdecyduje się na realizację swojego planu manewrów.

Ukraińcy wyrażają zdziwienie ostrą reakcją Moskwy. Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandr Turczynow stwierdził, że według ich rozumienia prawa międzynarodowego, przestrzeń powietrzna Federacji Rosyjskiej sięga jedynie do połowy Cieśniny Kerczeńskiej. Jednak nie jest to takie oczywiste, ponieważ Rosjanie zastrzegli, że będą zestrzeliwali ukraińskie rakiety.

Należący przez kilkadziesiąt lat do Ukrainy Krym został przejęty przez Rosję w marcu 2014 roku. Rosyjska interwencja wojskowa nosząca znamiona wojny hybrydowej, spowodowała odłączenie półwyspu, potwierdzone potem w referendum, którego wyników nie uznała większość państw zachodnich. Ukraińcy zapowiadali odbicie Krymu, ale jeśli do tego dojdzie, może się to rzeczywiście skończyć wojną ukraińsko-rosyjską.

 


Źródła:
http://wolnosc24.pl/2016/11/30/juz-jutro-rakietowy-konflikt-ukraina-rosja-w-okolicach-krymu/
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukrainskie-m...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika APEL

Ukraińcy z Wołynia i Galicji

Ukraińcy z Wołynia i Galicji dajcie już sobie spokój z tym złodziejskim i skorumpowanym Kijowem. Ciężko pracujecie w Polsce, wysyłacie pieniądze na Ukrainę a tam je kradną kijowscy urzędnicy obsadzeni przez kolejnych oligarchów. Była już w Kijowie rewolucja pomarańczowa. Niedawno godności. Co z tego macie? Złodzieje na żołdzie Moskwy zamienili się miejscami ze złodziejami na żołdzie Waszyngtonu. Czas na referendum na Wołyniu i Galicji za przyłączeniem do Polski. Galicja i Wołyń to ruskie ziemie Królestwa Polskiego. Książęta Rusi Halicko – Włodzimierskiej przekazali je testamentem Królowi Polski Kazimierzowi Wielkiemu. Polacy i Rusini żyją na tych ziemiach wspólnie od setek lat pod jednym dachem Rzeczypospolitej. Uszanujecie wolę swoich książąt. Wiedzieli co robią. Uratowali was przed Tataro – Mongolskim światem Moskwy. Wasi przodkowie połączyli cerkiew Wołynia i Galicji z Rzymem. Nie będziecie musieli już opuszczać swojej Małej Ojczyzny żeby mieć dobra pracę i godne życie. Ukraina NIGDY do UE nie wejdzie. UE dogada się z Rosją i sprzeda jej Ukrainę. Przyłączając się do Polski możecie być w UE w ciągu roku. Jak wpadniecie w łapy Moskwy to będziecie wegetować w ruskim świecie. Będziecie mieli gorzej niż reszta Ukrainy bo Rosja nienawidzi Galicji i Wołynia. Pomyślcie ile możecie zyskać na połączeniu się z Polską. Będziecie mieć swoją Ruś Halicko – Włodzimierską połączoną z Polską. Wasz Król Danyło I Hałyćkyj i jego potomkowie nie mieli wątpliwości. Wy też ich nie miejcie. Polska oddycha dwoma płucami Lechickim i Ruskim. Kijów jest winien biedy Galicji i Wołynia. Warszawa czeka.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Pseudonim można zmienić...ten

Pseudonim można zmienić...ten którego używasz jest prowokacyjny i nie wygląda na dzieło przypadku, a w połączeniu z agresywni komentarzami które często ci się zdarzają tworzą mało sympatyczny obraz człowieka...Często też dajesz do zrozumienia że masz gdzieś krytykę, a jednocześnie sam sobie zaprzeczasz odpowiadając w mało eleganckim stylu.

Ps. Jachty wynaujemy...świetna rozrywka...nawet dla antychrysta...polecam.

Portret użytkownika U_P_Adlina

NS69 jakie agresywne posty

NS69 jakie agresywne posty Antychrysta?.......Facet jest sobą, a że czasami jest ostry to i dobrze, bo to nie jest czas dla paryskich pudelków !!.....Jego poglądy też są zbieżne z poglądami większości forumowiczów, a humor płynący z jego galerii jest niepowtarzalny !!........Zajmij ty się lepiej swoim hobby !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Antychryst666

Dziękuje za słowa wsparcia.I

Dziękuje za słowa wsparcia.I własnie o to chodzi dajemy plus albo minus.Wyrażamy opinie a że komus to nie pasi no to sory winetu.Admin mnie jeszcze nie zbanował a ma do tego prawo bo jest adminem.Jak to zrobi to nie będe płakał.A tych obrazków to mam jeszcze sporo w zanadrzu na odpowiednią okazje.Jak nas rozbroili to będziemi walczyć słowem,obrazkami i humorem.

 

Portret użytkownika NS69

Masz na myśli tych którzy

Masz na myśli tych którzy wierzą w płaską ziemię, zaczynają swoje komentarze od słów " idioto, kretynie itp ", czy może takich polaków którym nie podoba się każda władza za wszystkie swoje niepowodzenia winią żydów, a jedynych godnych uwagi mężów stany widzą w rosji...prawdziwi polacy byli na marszu niepodległości, nie plują na siebie na wzajem tak jak to ty między innymi robisz prowokując chociażby kontrowersyjnym pseudo, nie myślą o tym żeby ponownie oddać się pod wpływy rosjan którzy znowu świetnie dogadują się z niemcami i francuzikami za naszymi plecami...niestety część stałych bywalców ZnZ jest nieźle pokręcona, a niektórzy chyba raczej obłąkani...zamiast niezależnego portalu dla ludzi reprezentujących różne poglądy, to dzięki grupie twoich idoli robi się cora bardziej antypolsko.

Ps. Niestety twój kolejny tekst w połączeniu z myślą Hopkinsa...to kontynuacja stylu "jestem za, a nawet przeciw".

Portret użytkownika U_P_Adlina

to, że Polska jest obecnie

to, że Polska jest obecnie pod butem uSSmańskiego bandyty nie przeszkadza ci??...........Mnie tak !!..........I wielu Polakom także !!..........Antypolski to jest ktoś, kto kolaboruje z okupantem i popiera go, jak ty, więc daruj sobie teksty o antypolskości !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Pytanie do Ciebie będzie

Pytanie do Ciebie będzie bardzo proste...ile i jakie krzywdy musiał znosić nasz naród od rosyjsko i niemiecko mówiących sąsiadów, a ile od dalekich znajomych z za oceanu. Niemcy nie zwrócili nam ani centa za zniszczenia wojenne, a rosjanie wypompowali z nas jeszcze więcej przez 45 lat powojennego komunizmu, wysyłaliśmy tym nygusom nawet ziemniaki, a worki w które je pakowaliśmy potem nam sprzedawali...jak chcecie na nich znowu zapieprzać to jedźcie do rosjii i rubcie to na miejscu. Antypolskość w waszym wydaniu polega na tym że zamiast stawiać na własny kraj...najchętniej oddalibyście się w łapy niedźwiedzia, a niektórzy nawet się z tym nie kryją...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Od 89 roku żydo-uSSmański

Od 89 roku żydo-uSSmański okupant doprowadził Polske do statusu: "huj, dupa i kamieni kupa" i sa to słowa byłego ministra sienkiewicza, który jest na pewno bardziej kompetentny niz ty w tym temacie!!.........Jego słowa, czym obecnie jest Polska, to także: "Polska istnieje tylko teoretycznie!!".............Nie rozśmieszaj mnie !!.......................

1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?

33. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Klepiesz nie poraz pierwszy

Klepiesz nie poraz pierwszy listę przemyśleń, niestety nierozumiejąc podstawowej rzeczy, że przez wojnę którą wywołali niemcy byliśmy ruską kolonią przez 45 lat. Kraje europejskie niepodległe ruskim komuchom, po 30 latach od zakończenia wojny pękały w szwach od dobrobytu, a u nas gdyby Gierek nie pożyczył dolarów... to po roku 90 komuchy i sprzedawczyki karmione markami nie miałyby się czym podzielić, a obecnie jak to wygląda gospodarczo jesteśmy porobieni przez niemieckie koncerny a energetycznie przez ruskich miliarderów, i znów nas mają w szachu ze wschodu i zachodu...przyjżyj się dokładnie jaką kasę rąbią nam co roku niemcy i ruscy, a jaki jest w tym udział amerykanów.

Strony

Skomentuj