Ukraina zamknęła granice dla rosyjskich mężczyzn w wieku 16-60 lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ukraina zakazała rosyjskom mężczyznom w wieku 16-60 lat wjazdu na terytorium kraju w okresie trwania stanu wojennego.

Ruch Ukrainy jest odpowiedzią na nasilający się konflikt pomiędzy oboma krajami. Napięcie przybrało na sile w związku z wydarzeniami z poprzedniej niedzieli, gdy rosyjska straż graniczna otworzyła ogień do trzech ukraińskich statków.

 

Prezydent Petro Poroszenko przyznał, że nowy zakaz powstrzyma wroga przed wysłaniem kolejnych "prywatnych jednostek wojskowych", które w rzeczywistości są oddziałami rosyjskiej armii. 

 

Rosja prezentuje odmienny punkt widzenia i uważa, że Ukraińcy naruszyli ich granicę, co zresztą potwierdzili pojmani członkowie załogi na opublikowanym w sieci filmie. Ukraina poddała w wątpliwość autentyczność nagrania, jednocześnie oskarżając Rosjan o sfabrykowanie dowodów. Kijów podtrzymuje stanowisko, że ich statki poruszały się zgodnie z międzynarodowymi przepisami morskimi.

Szef ukraińskiej służby granicznej, Petr Tsigikal, przyznał, że jego zespół został postawiony w stan najwyższej gotowości i zastosuje szczegółowe kontrole nie tylko wobec Rosjan, ale wobec wszystkich obcokrajowców. Specjalne przepustki otrzymają jedynie osoby podróżujące z powodów humanitarnych, takich jak np. pogrzeby. Najwyższa mobilizacja na granicach będzie obowiązywała aż do zakończenia stanu wojennego.

 

Nowe ograniczenia mogą poważnie skomplikować życie wielu osób mieszkających w regionach przygranicznych. Poroszenko uspokoił jednak społeczeństwo, że wprowadzenie stanu wojennego nie wpłynie na prawa obywatelskie Ukraińców.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika MDG

Bardzo mądra decyzja Ukrainy.

Bardzo mądra decyzja Ukrainy. Cały świat łączy się z narodem ukraińskim w walce z agresywnym ruskim najeźdźcą, który od setek lat mordował naród Ukrainy, Polaków i wiele innych narodów bowiem rosjanie nie wiedzą co to jest dobre sąsiedztwo. Rosjanie od zawsze byli wrogami cywilizowanych narodów.

Portret użytkownika Miroslaw Jarosz

Ani Rosjanie ani nikt inny

Ani Rosjanie ani nikt inny nie "mordowal narodu Ukrainy" od "setek lat" bo panstwo ukrainskie powstalo tylko sto lat temu w 1918 roku po ugodzie zawartej w Belgii przez hetmana Skoropadskiego z niemieckim generalem Hindenburgiem. Niemcy poparli zalozenie Ukrainy jako panstwa dla Rusinow w zamian za zaprowiantowanie armii niemieckiej na froncie rosyjskim. Natomiast Rusini mordowali Polakow od kilku stuleci: rzezie hajdamackie w XVIII w., rzezie Szeli w XIX w. i rzezie polskiej ludnosci rolniczej przez pospolite ruszenie Ukraincow (Rusinow) w XX w. Ukraincy w barbarzynski i nieslychanie okrutny sposob wymordowali wtedy ok. miliona Polakow. Mordowali ukrainscy sasiedzi, nie tylko UPA. Rusini byli zawsze barbarzynskimi wrogami cywilizacji. W 2014 roku obalili demokratycznie wybrany rzad i dopuscili do wladzy despotyczny zydowski oligarchat. Maja wlasne panstwo, z ktorego masowo uciekaja do Rosji i Polski chociaz nienawidza Rosjan i Polakow. Nienawidza takze Wegrow i Rumunow. Nienawidza wszystkich i stworzyli sobie neohitlerowskie panstwo. Uzywaja hitlerowskiego pozdrowienia, tatuuja sobie swastyki, uzywaja hitlerowskich symboli na flagach i przyjeli mundurowe dystynkcje Wehrmachtu w swojej armii. Powstalo kuriozum: hitlerowski skansen w Europie. Nie pisz nam tu bzdur o tym co robi "caly swiat" bo nie przeprowadziles na calym swiecie ankiety o tym co mysli caly swiat. Rosjanie nie sa w przypadku Ukrainy zadnym najezdzca bo Krym byl ich od XVIII wieku, w Donbasie wschodni Ukraincy powstali przeciw hitleryzmowi plynacemu z zach. Ukrainy a sluzba pograniczna FR zajela niedawno ukrainskie statki dopiero gdy one celowo dokonaly prowokacji wplywajac bez pozwolenia na rosyjskie wody terytorialne. Falszujesz historie, Ukraincu.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Mądra? Co jak co, ale mądrość

Mądra? Co jak co, ale mądrość jest ostatnią rzeczą, którą można spotkać na twoim ukro-banderowskim grajdole. 

Świat nie wspiera żydo-ukro-banderowskiej junty z kijowa, oprócz bandyckiego uSSmana i kilku jego klakierów, a i to tylko w celu wykorzystania bander-ukrów. 

Najeźdźcami to jesteście wy zachodnie bander-ukry, którzy zaatakowaliście Donbas, który słusznie nie podporządkował się nazi-banderowskiej juncie z kijowa, która nielegalnie w wyniku zamachu stanu zorganizowanym przez uSSmana przejęła władzę na waszym grajdole. Nie walczycie tam z Ruskimi, bo gdyby tak było, to już dawno pozostałyby po was tylko nieaktualne mapy i trochę smrodu. 

Co do mordowania i to ze szczególnym okrucieństwem, to akurat jest wasza specjalność. Polacy pamiętają o ludobójstwie, którego dokonaliście na Kresach Wschodnich bander-ukry. Wrogiem cywilizowanych narodów od dekad jest bandycki uSSman, który tylko teraz dokonuje kilku agresji jednocześnie. Co do Rosji, to zwalczająca was nazi-bander-ukry i hamująca waszego bandyckiego uSSmańskiego sponsora jawi się w tej kwestii jako polski sojusznik. Poniał ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj