Ukraina wprowadza mobilizację do armii i straszy "szeroką wojną kontynentalną"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Ukrainy znowu próbują ogłosić powszechną mobilizację i rozważają wprowadzenie stanu wojennego. Ukraiński MON ma zamiar objąć poborem 100 tysięcy osób. Nasi wschodni sąsiedzi przygotowują się do regularnej wojny z Federacją Rosyjską.

 

W 2013 roku Ukraina miała 130 tysięcy żołnierzy, ale tamtejszy MON oświadczył, że w 2015 roku liczebność armii zwiększy się do minimum 250 tysięcy żołnierzy. Po stronie separatystów walczy podobno 36 tysięcy żołnierzy, z czego do 10 tysięcy to Rosjanie. Kolejnych 50 tysięcy żołnierzy z ciężkim sprzętem czeka na rozkazy na zachodniej granicy Rosji. Separatyści dysponują też ponad tysiącem pojazdów bojowych i aż 540 czołgami.

Źródło: 123rf.com

Dopóki Ukraińcy będą się skupiać na walce z prorosyjskimi mieszkańcami wspomaganymi przez Rosjan, jest to korzystne dla Polski. Oba te narody nie są nam zbytnio przychylne i stanowią potencjalne zagrożenie. Znacznie bardziej niebezpieczna sytuacja może powstać wtedy, gdy do władzy w Kijowie dojdą apologeci Stepana Bandery, których nie brakuje wśród ukraińskich polityków.

Źródło: 123rf.com

Obecna sytuacja na wschodzie jest bardzo niepokojąca, ponieważ zarówno Rosja jak i Ukraina mają kłopoty gospodarcze. Rosja ze względu na sankcje gospodarcze i dramatyczny spadek ceny ropy naftowej, a Ukraina ze względu na ogólną tragiczną sytuację gospodarczą, na skraju bankructwa. Tworzy to niebezpieczny koktajl, który może skutkować wielką wojną, która może dotrzeć również do naszego kraju.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Może Niemcy chcą ugrac więcej

Może Niemcy chcą ugrac więcej od Rosji w sprawiem konwergencji tych państw, bo zwietrzyli okazję ugrania czegos więcej niz dotychczas, a że Ukraińcy będa za nich walczyć jak w 1918 r. kiedy tworzyli Ukrainę, to jak chcą niech walczą. Mozna  bedzie później wykorzystac ich do walki z Polakami .

Portret użytkownika Time Traveler

Frank drożeje - zbliża się

Frank drożeje - zbliża się wojna, a po załamaniu gospodarczym w Europie środkowo- wschodniej i w Grecji kurs pójdzie do ponad 5 PLN - tak twierdzą fachowcy.
A na Ukrainie władze wydały rozkaz (rozporządzenie rządu UPAiny) o przygotowaniu 250 tys. grobów.
 
Kredyciarze w Polin ugotowani, banki odbiorą dziesiątki tysięcy mieszkań, które nabędą za bezcen  przyjezdni z Israela. 
Taki był plan.

Portret użytkownika Krzychu

No a ci Goje którzy mają już

No a ci Goje którzy mają już jakieś nieruchomości dostana podatek od nieruchomości wiekszy na rok niż ich roczne dochody. "Dystrykt 9" był taki film, tam beda nas lokować o dawać czasowe przepustki poza getto abyśmy mogli isć do pracy czyli na słuzbę swoim nowym Panom. Najsmieszniejsze jest to, ze znaczny procent wywłaszczonych naszych pobratyńców, nie bedzie widziała w tym nic niezwykłego i nawet bedzie sie cieszyć się bo to "dla dobra Panstwa stracili majątki i dla dobra pokoju siedza w tym getcie bo to w sumie walka z terroryzmem :-)))" czy inne tego typu bzdety ktore im się wciśnie , mówiąc do tego, ze to przejściowe i, że "jest nadzieja" :-)))))))
 
Pozyjemy zobaczymy. Cieszmy się życiem póki możemy i inwestujmy w dobre wspomnienia bo tego te gadzie pyski nam nie zabiorą.
 
Powodzenia!!

Portret użytkownika 777

Ukraina coś chce od Rosji ale

Ukraina coś chce od Rosji ale powinna najpierw się pozbyć tajniaków euro amerykańskich i dopiero rozpoczać rozmowy z Rosją ! Tak jak u nas pod osłoną nocy zostały zaatakowane kopalnie i polikwidowane bo Merkel tak zarządziła, podobnie było ze stoczniami, w europie trwa wojna, a Niemcy są kolejny raz atakującym złem ! Ci co wierzą powinni się modlić do Boga Izraela i syna Chrystusa bo inaczej będzie w Polace i na Ukrainie zle !

Strony

Skomentuj