Ukraina wprowadza mobilizację do armii i straszy "szeroką wojną kontynentalną"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Ukrainy znowu próbują ogłosić powszechną mobilizację i rozważają wprowadzenie stanu wojennego. Ukraiński MON ma zamiar objąć poborem 100 tysięcy osób. Nasi wschodni sąsiedzi przygotowują się do regularnej wojny z Federacją Rosyjską.

 

W 2013 roku Ukraina miała 130 tysięcy żołnierzy, ale tamtejszy MON oświadczył, że w 2015 roku liczebność armii zwiększy się do minimum 250 tysięcy żołnierzy. Po stronie separatystów walczy podobno 36 tysięcy żołnierzy, z czego do 10 tysięcy to Rosjanie. Kolejnych 50 tysięcy żołnierzy z ciężkim sprzętem czeka na rozkazy na zachodniej granicy Rosji. Separatyści dysponują też ponad tysiącem pojazdów bojowych i aż 540 czołgami.

Źródło: 123rf.com

Dopóki Ukraińcy będą się skupiać na walce z prorosyjskimi mieszkańcami wspomaganymi przez Rosjan, jest to korzystne dla Polski. Oba te narody nie są nam zbytnio przychylne i stanowią potencjalne zagrożenie. Znacznie bardziej niebezpieczna sytuacja może powstać wtedy, gdy do władzy w Kijowie dojdą apologeci Stepana Bandery, których nie brakuje wśród ukraińskich polityków.

Źródło: 123rf.com

Obecna sytuacja na wschodzie jest bardzo niepokojąca, ponieważ zarówno Rosja jak i Ukraina mają kłopoty gospodarcze. Rosja ze względu na sankcje gospodarcze i dramatyczny spadek ceny ropy naftowej, a Ukraina ze względu na ogólną tragiczną sytuację gospodarczą, na skraju bankructwa. Tworzy to niebezpieczny koktajl, który może skutkować wielką wojną, która może dotrzeć również do naszego kraju.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Może Niemcy chcą ugrac więcej

Może Niemcy chcą ugrac więcej od Rosji w sprawiem konwergencji tych państw, bo zwietrzyli okazję ugrania czegos więcej niz dotychczas, a że Ukraińcy będa za nich walczyć jak w 1918 r. kiedy tworzyli Ukrainę, to jak chcą niech walczą. Mozna  bedzie później wykorzystac ich do walki z Polakami .

Portret użytkownika Time Traveler

Frank drożeje - zbliża się

Frank drożeje - zbliża się wojna, a po załamaniu gospodarczym w Europie środkowo- wschodniej i w Grecji kurs pójdzie do ponad 5 PLN - tak twierdzą fachowcy.
A na Ukrainie władze wydały rozkaz (rozporządzenie rządu UPAiny) o przygotowaniu 250 tys. grobów.
 
Kredyciarze w Polin ugotowani, banki odbiorą dziesiątki tysięcy mieszkań, które nabędą za bezcen  przyjezdni z Israela. 
Taki był plan.

Portret użytkownika Krzychu

No a ci Goje którzy mają już

No a ci Goje którzy mają już jakieś nieruchomości dostana podatek od nieruchomości wiekszy na rok niż ich roczne dochody. "Dystrykt 9" był taki film, tam beda nas lokować o dawać czasowe przepustki poza getto abyśmy mogli isć do pracy czyli na słuzbę swoim nowym Panom. Najsmieszniejsze jest to, ze znaczny procent wywłaszczonych naszych pobratyńców, nie bedzie widziała w tym nic niezwykłego i nawet bedzie sie cieszyć się bo to "dla dobra Panstwa stracili majątki i dla dobra pokoju siedza w tym getcie bo to w sumie walka z terroryzmem :-)))" czy inne tego typu bzdety ktore im się wciśnie , mówiąc do tego, ze to przejściowe i, że "jest nadzieja" :-)))))))
 
Pozyjemy zobaczymy. Cieszmy się życiem póki możemy i inwestujmy w dobre wspomnienia bo tego te gadzie pyski nam nie zabiorą.
 
Powodzenia!!

Strony

Skomentuj