Ukraina uchwaliła nowe przepisy nakazujące chemiczną kastrację pedofili

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ukraina zatwierdziła nowe przepisy, dotyczące przymusowego chemicznego kastrowania skazanych pedofilów. Nowe prawo potencjalnie będzie obejmować kilka tysięcy mężczyzn w wieku od 18 do 65 lat, uznanych za winnych gwałtu lub wykorzystywania seksualnego nieletnich.

W ramach nowych przepisów pedofile muszą liczyć się z obowiązkową chemiczną kastracją. Skazanym mężczyznom wstrzykiwane będą leki przeciwandrogenowe, zawierające substancje chemiczne, które powinny zmniejszyć ich popęd seksualny. Nowe prawo znajdzie zastosowanie w przypadku wszystkich gwałtów na dzieciach oraz przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich.

 

Według oficjalnych statystyk, w 2017 roku na Ukrainie doszło do 320 udokumentowanych przypadków gwałtu na dzieciach, ale policja uważa, że w rzeczywistości liczba wszystkich incydentów na tle seksualnym może sięgać nawet kilku tysięcy rocznie. Szef ukraińskiej policji, Wiaczesław Abroskin, uważa, że rodzice często boją się zgłaszać przykrych napaści organom ścigania:

Wiemy jedynie o zbrodniach, które rodzice zgłosili na policję. Możemy się tylko domyślać, jak wiele jest ukrytych przestępstw seksualnych, które nigdy nie ujrzą światła dziennego.

W jednym z ostatnich przerażających przypadków, 11-letnia Daria Łukjanenko z regionu Odessy została zabita po tym, jak próbowała przeciwstawić się próbie gwałtu przez przyjaciela rodziny, 22-letniego Nikołaja Tarasowa. Jej ciało znaleziono w szambie po sześciodniowych poszukiwaniach. Mężczyznę zatrzymano za próbę gwałtu i morderstwo.

Zgodnie z nowymi przepisami, Ukraina ma również założyć publiczny rejestr pedofilów przetrzymywanych w więzieniach za gwałt na dzieciach i wykorzystywanie seksualne nieletnich. Osoby znajdujące się na liście będą monitorowane przez policję do końca życia po opuszczeniu więzienia. Maksymalny okres pozbawienia wolności za gwałt na dziecku zwiększono ponadto z 12 do 15 lat. Nie brakowało jednak głosów, że nawet dożywocie powinno być brane pod uwagę.

 

Ostatecznie politycy doszli do wniosku, że skuteczniejszym rozwiązeniem będzie kastrowanie pedofili, co uniemożliwi im powrót do swojej działności sprzed pobytu w zakładzie karnym. Inny były członek Związku Radzieckiego, a więc Kazachstan, również zezwala na chemiczną kastrację przestępców seksualnych. Ukraina jak dotąd nie sprecyzowała, jakiego środka chemicznego będzie używać. Dla przykładu Kazachstan zakupił zapasy Cyproteronu, steroidalnego antyandrogenu, który jest podawany w postaci zastrzyków.

 

Leki mogą skutecznie zahamować popęd seksualny, ale psycholodzy zwrócili uwagę, że chemiczna kastracja może mieć swoje negatywne skutki, ponieważ pedofile mogą być bardziej rozgniewani na społeczeństwo i skłonni do stosowania przemocy.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ich też by się przydało

Ich też by się przydało chemicznie wykastrować.Tych wszystkich ukrytych z V ukraińskiej CIA kolumny. Wiecie że polskie oficjalne fora są opanowane przez Ukraińców? To są specjalne zespoły/grupy piszących opłacane przez CIA (Poprzez analizę ruchu wypowiedzi NEGTYWNO-Podjudających wiadomo że pochodzą w 90% z określonych terenów w Polsce.To są skupiska Ukraińców łącznie z bazami USA Tak w Polsce ! Wiem,że to już się staje nudne te teorie spiskowe ale na prawdę trwa walka o dusze na wojnę) i działa to tak, aby kierunek propagandowy zmierzał ku znienawidzeniu Rosji ! Osobiście mam gdzieś ruskich ale atomówki to od nich na prawdę nie chcę, dając się PODJUDZAĆ przez CIA ukraińskią działalność wywrotową i dodatkowo przez swoją własną głupotę !

Skomentuj