Ukraina stanęła na skraju wojny domowej

Kategorie: 

źródło: Twitter

O sytuacji na Ukrainie informujemy już od jakiegoś czasu. Jest truizmem stwierdzać, że wymknęła się ona spod kontroli. W Kijowie giną ludzie, niektóre ulice wręcz płoną. Trwa regularna walka opozycji z ukraińskim ZOMO zwanym BERKUT. Wszystko wskazuje na to, że możliwe są dwa scenariusze, pacyfikacja protestujących lub wojna domowa.

 

Prawdą jest, że konflikt ten jest podsycany z obu stron. Po stronie zachodniej walczą ludzie, którzy są oskarżani przez stronę pro-wschodnią o to, że są agentami rozmaitych filantropów z narodu wybranego. To właśnie aby zahamować źródła finansowania opozycji władze ukraińskie przegłosowały ostatnio pakiet ustaw, który ma utrudnić działanie podmiotów podobnych do działających u nas fundacji rozmaitych nazw, przeważnie nazwisk, których nie wymienimy tylko ze względu na ostrożność procesową i panująca w Polsce z tego powodu cenzurę wypowiedzi. Ukraińcy stwierdzili, że u nich jest tak samo i to przez takie powiązania doszło do tej wielkiej eskalacji niepokojów. Ustawy zakazujące działania organizacji finansowanych z zagranicy Zachód oficjalnie stygmatyzuje jako "niedemokratyczne".

 

Z drugiej strony mamy "rosyjskolubną" część społeczeństwa ukraińskiego, która cieszy się z tego, że Ukraina zbliża się do Rosji. Ludzie ci mówią po rosyjsku i tkwią raczej mentalnie w Rosji niż w Europie. Dla nich zbliżenie ze wschodnim sąsiadem to coś oczywistego i pożądanego. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy fundamentalnie nie zgadzają się z protestującymi na Majdanie. Rządzący na Ukrainie wyraźnie wspierają takie postawy, a po ostatnich zajściach otwarcie nazywają opozycjonistów "terrorystami".

 

Wszyscy zastanawiają się czym może się to skończyć. W pokojowy rozpad kraju na cześć wschodnią i zachodnią już chyba nikt nie wierzy. Świadczą o tym chociażby ostatnie zajścia w Kijowie. Wzrost nastrojów nacjonalistycznych również świadczy o tym, że na porozumienie nie ma co liczyć. Wydarzenia z lat czterdziestych na Wołyniu, gdzie przodkowie niektórych protestujących ruszyli na Polaków z okrzykiem „rezać Lachów” pokazują do czego mogą być zdolni ci ludzie.

 

Sam naród ukraiński powstał przecież z wymieszania się Polaków z Rusinami. Uzyskali oni tożsamość narodową stosunkowo niedawno, a skoro tak brutalnie i okrutnie rozprawili się z naszymi rodakami to, kto wie co szykują dla czujących się często Rosjanami mieszkańców wschodu. Przewaga siłowa jest teraz niewątpliwie po stronie zwolenników Rosji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stara Baba

Nie mam nic przeciwko temu,

Nie mam nic przeciwko temu, aby ten sztuczny twór jakim jest Ukraina podzielić na dwa kawałki. Zachodnią (banderowską) można wcielić do UE, a wschodnią - od wieków związaną z Rosją pozostawić Rosji.
 

Portret użytkownika Surun

ot taka

ot taka ciekawostka...
 
Światowy Kongres Żydów z siedzibą w N. Jorku – USA domaga się zwrotu Zamku Królewskiego Wawelu w Krakowie, twierdząc że zamek był budowany w całości za żydowskie pieniądze.
 
Żądania te popiera rząd Izraelski. Temat ten będzie jednym z głównych tematów wspólnych obrad Knesetu i Knesejmu w Polsce w dniu 27.01.2014 w Krakowie.
Drugim tematem będzie realizacja haraczu w wysokości ok 60 mld USD za mienie przejęte przez Niemcy w czasie trwania II wojny światowej.
Co do tych 60 mld USD żydzi wspaniałomyślnie zaproponowali nam że mogą tę kwotę rozłożyć na 6 rat tygodniowych, pod warunkiem, że cała kwota którą spłacimy w ciągu następnego roku zostanie uznana jako pożyczka czyli w sumie mamy do spłaty 120 mld USD.
http://wzzw.wordpress.com/2014/01/21/zydzi-chca-zwrotu-zamku-na-wawelu-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/

Portret użytkownika ArDoR

To już wiadomo za co chcą

To już wiadomo za co chcą kupić Patagonię...http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydy-kupily-patagonie-2014-01 
naprawdę niewesolo się robi, Polacy za bardzo nic nie ugrały na wojnie, zanim NIEmcy zaczeli wypłacać odszkodowania, większość kombatantów wymarła a odszkodowania były symboliczne, raczej w całości skonsumowane przez NFZ w postaci recept na leki.
Za Żydami jednak stoi UE i POlska jest przyparta do muru...
Jedyne wyjście to zażądać odszkodowania za straty moralne i traumę narodową, spowodowaną męczeńską śmiercią Jezusa Chrystusa, którego blisko 90% Narodu Polskiego uznaje za króla Polski.  Sam nie wiem czy to miał być żart...  czy ostatnia deska ratunku przed zlicytowaniem resztek polski...
W sumie można było by za pomocą takich argumentów wykazać absurdalność żądań po takim czasie, kiedy gminy zydowskie ubiegają się o zwrot mienia, które dawno już zmieniło właściciela (czasem kilkukrotnie).
Sąd, sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie - jak powiedziała Leonia Pawlak, dając Kazimierzowi Pawlakowi granaty jak jechał na sąd ...
Wydaje mi się że te wszystkie spory, rozstrzygnąć może tylko jedno - potop...
 

Portret użytkownika polakk

....Ludzie o czym wy tu

....Ludzie o czym wy tu pierdzicie. Na ukrainie rządzi legalna władza wybrana w demokratycznych wyborach. Europejska propaganda juz pierze nasze mózgi ciekaw jestem co by powiedziała europa  jakby tak u nas (lub innym kraju europejskim)  legalną władze potraktowali jak na ukrainie - oponami pod sejmem - a jest za co - emerytury - bezrobocie - afganistan itd....  I po MINUSACH widac ze sami nie wiecie co chcecie Komuna be, a "demokracje" zmienialibyscie co tydzień. Może macie inne propozycje bo możliwości jako społeczeństwo żadnych przynajmniej na 20 lat do przodu.

Portret użytkownika barra barra

taaa, to ciężkie czasy dla

taaa, to ciężkie czasy dla ludzi, którzy muszą stawiać czoła politycznym rozgrywkom. Niech Anioły czuwająnad tym krajem i ludżmi, którzy bronią swojej wolności i honoru. Szkoda tylko, że walczą ci, co chcą zjednoczenia z UE.
Rożalamy się nad ich losem, ale jeśli ostatecznie nie połączą się z UE, to z czasem zrozumieją, że to była właściwa droga. Problem rządzących polega na tym, że nabrali wody w usta i walczą z ludem pałkami a nie słowami. Widać, to nie jest prezydent siły słowa, tylko pięści. A taki prezeydent żadnemu narodowi nie jest potrzebny.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika greani11

czy wiecie ze deputowani w

czy wiecie ze deputowani w bruxeli za 6 zebran rocznych biora rocznie 100 tys € tyle samo pan tusk . mowila o tym pani merkel  a jednak polskie media klamia.  dostaja jeszcze na dodatek bezplatne dojazdy i dietre tez bezplatna wiec wystarczy sprawdzic kto sobie w polsce odpisuje to czy owo ciagnac jeszcze dodatkowa kase za takie rzeczy jak dojazd i dieta. Wink ajkby ich opodatkowac bylo by troche co nie? teraz tez wiecie dlaczego tylu polakow siedzi tam  i dlaczego takie walki sa miedzy nimi skoro w tv polskim premier mowil ze zarabia 6 tys polskich na miesiac  hehe  pomylil sie o jedno zero z tylu. tak oklamuje sie rodakow i tak przelicza sie srednia krajowa. 51 osob z polski moze wiecej - 300 tys rocznie euro - 1 200 000  zlotych biora pod uwage iz sa to dochodowo najwieksze zarobki  ponad polowa powinna bylaby  byc opodatkowana . kazdy powinien rocznie ok 80 tys podatku placic. skoro ktos zyje z pieniedzy podatnikow to cos podobnego jak w wacie czyli to co bierzesz musisz oddac. nie rozumiem dlaczego kazdy pracownik umyslowy nei jest przeciez osoba produkcyjna a zarabia wiecej czasem od pracownika fizycznego.tlumaczy sie tym ze ma szkole ok i tak uczac sie nic tez nie robil i mial prawie za darmo a po skonczeniu studiow wiele nie ptacuje w swoim zawodzie na dodatek sa wiekszymi tumanami od coniektorych  pracujacych fizycznie  ktorzy np: znaja lepiej sposob produkcjii gdyz znaja ja od podstaw. a sama teoria rzadzenia i kazania komus cos wykonac -- sorki na to potrzeba 5 lat studiow albo zeby robic jeden podpis tylko na papierkach?nie bierzmy osob umyslowo pracujacych jako wlascicieli swoich firm to co innego gdyz kazdy z nich harowal sam na poczatku by  to stworzyc i dac miejsca pracy innym.takze w urzedach za duzo jest pecow  wiekszosc to miejsca pracy zajmowane przez znajomych, z rodzin, i polapowkowych korupcja na püotege. nikt tekgo nie sledzi ?

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Czelsi

Za chwilę my też będziemy

Za chwilę my też będziemy musieli ruszyć na MAJDAN. Wyszło na jaw, że więzienia CIA jednak były i te sprzedajne dziw*i wzięły za to 15mln dolarów. Pod sąd wszystkie parie, premierów i prezydentówm którzy wiedzieli o tym i ukrywali to.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika polakk

Ludzie o czym wy tu

Ludzie o czym wy tu pierdzicie. Na ukrainie rządzi legalna władza wybrana w demokratycznych wyborach. Europejska propaganda juz pierze nasze mózgi ciekaw jestem co by powiedziała europa  jakby tak u nas (lub innym kraju europejskim)  legalną władze potraktowali jak na ukrainie - oponami pod sejmem - a jest za co - emerytury - bezrobocie - afganistan itd.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Właśnie w tym celu w W-wie

Właśnie w tym celu w W-wie pod sejmem i nie tylko zamontowane zostały specjalne, niemieckie, zdalnie sterowane syreny, które puszczone na pełną moc powodują, że tłumowi rozjuszonych ludzi dosłownie pękają bębenki w ciągu parunastu sekund. Oficjalnie służą tylko do puszczania głosu i muzyki, a mniej oficjalnie jest to szczyt techniki w klasie crowd control.

Pamiętajcie, żeby koniecznie zabierać na tego typu imprezy solidne stopery do uszu. Gwoli producenta tych wynalazków jeszcze to jest to ta sama firma, która dostarczała nagłośnienie do obozów koncentracyjnych.

Polacy nie wyjdą na ulicę bo są zastraszeni, słabi, otumanieni TVN-em i ogólnie jeszcze mają z czego żyć - dopóki żyją ich dziadkowie to są przecież emerytury, renty i wiele innych świadczeń z których żyją całe rodziny. Następna grupa żyje ze spadków które trwonią na prawo i lewo. Kolejna jeszcze się uczy, tzn. chleje piwsko, wciąga drugi i dupczy się na prawo i lewo od gimnazjum poczynając i naprawdę ma gdzieś patriotyzm. Ta kategoria ludzi nigdy nie będzie umiała zrobić zoom out i prawidłowo ocenić realiów w jakich żyją bo są to urodzeni i ukształtowani już niewolnicy.

Na Ukrainie mają jaja. Szkoda tylko, że dają się manipulować i popuszczać Kliczce (syjonista). Moim zdaniem pełni on tam niemal identyczną rolę jak nasz Bolek tutaj swego czasu siedząc w kieszeni ludzi, którzy rozdają karty.

A warto wiedzieć, że aż 80% oligarchów ukraińskich to syjoniści. Poczytajcie sobie o gigantycznym centrum kultury żydowskiej w samym sercu Ukrainy. Oni się tam po prostu przeprowadzają tak samo jak do Polski i czują się już u siebie. Teraz tylko muszą zagonić bydełko do UE, żeby móc na mocy prawa które sami ustanawiają przejąć gospodarkę, nieruchomości, ziemię ukraińską, itd. Po czym eksterminować ekonomicznie Ukraińcow. Tak samo jak nas.

Portret użytkownika greani11

cenzura wypowiedzi bez jaj

cenzura wypowiedzi bez jaj jest demokracja czy pseldo demokracja nei slyszalem by w demokratycznym kraju nikt nie mogl wyglaszac  tego co chce  oczywiscie bez ublizania a posadzanie nei jest ublizaniem  tylko skoro nie jedna osoba to juz powtarza zaczyna byc faktem  wiec czego w polsce boja sie urzednicy ? prawdy? i chca w ten sposob zamknac usta polakom.pytanie co moze polak w polsce? jesli jest cenzur aczyli jakies prawo i jest napewno prawo mowiace o puiblicznych oszczerstwach sorki panie tusk domagam sie odszkodowania w wysokosci mnie zadawalajacej a taka suma to ok 8 mln polskich za powiedzenie publicznie ze my za granicami jestemy odpadami .to ty nim jestes koles.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Strony

Skomentuj