Ukraina stała się państwem upadłym - ludzie w panice wykupują wszystko ze sklepów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Społeczeństwo na Ukrainie spodziewa się znacznego pogorszenia poziomu życia na skutek pikującej w dół wartości ukraińskiej waluty - hrywny. Skutkiem tego Ukraińcy ruszyli do sklepów, aby kupować zapasy najważniejszych artykułów spożywczych takich jak konserwy, oleje, mąki, makarony i kasze.

 

Ludzie dokonują zapasów ponieważ przyszłość jest niepewna. W supermarketach pojawiły się dawno nie widziane kolejki. Zjawisko masowego wykupu towarów wzmaga dodatkowo to, że jest koniec miesiąca i wiele osób otrzymało wypłaty. Teraz w obawie o spadek wartości hrywny ruszyli do sklepów, aby zabezpieczyć się robiąc zapasy żywności.

 

Ukraina stoi przed przepaścią. Upadek tego państwa wydaje się być tylko kwestią czasu, ponieważ nie dość, że jest w tragicznej sytuacji gospodarczej, to jeszcze prowadzi wojnę, którą trzeba jakoś finansować. Doprawdy trudno powiedzieć czym się to wszystko skończy, ale można podejrzewać, że czeka nas kolejny Majdan spowodowany drastyczną pauperyzacją społeczeństwa.

 

Ciekawe czy historia znowu się powtórzy i tak jak po okresie władzy prozachodniej, tak zwanej pomarańczowej rewolucji w Kijowie nastały czasy prorosyjskiego Wiktora Janukowycza, tak teraz może też dojść do przewrotu gdy społeczeństwo zrozumie, że jest wodzone za nos i namawiane do wyrzeczeń, które zdają się nie mieć końca.

 

Nawet bez rosyjskich czołgów na ulicach Kijowa krajowi temu grozi upadek. Być może dojdzie do trwałego rozpadu Ukrainy, co może skutkować pojawieniem się grup uchodźców, którzy będą po prostu ratować się ucieczką z upadłego kraju, w którym może się zdarzyć wszystko, a waluta narodowa każdego dnia jest warta coraz mniej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika orient247

Mam wrazenie, ze to jeden

Mam wrazenie, ze to jeden wielki teatr. Wszystko jest tak wyrezyserowane, zeby na zachodzie mysleli ze Putin to bandyta i trzeba go zabic, a w Rosji ze Obama. My jako aktorzy musimy stanac po jednej albo po drugiej stronie, to nie ma znaczenia, wazne zeby trwala walka, ludzie sie wzajemnie niszczyli  a Ci na szczycie beda swietowali zwyciestwo , liczyli zyski i cieszyli sie z bezgranicznej wladzy nad idiotami i wprowadzali stopniowo swoje nwo. Wiec zamiast WO bedzie teraz NWO , czyli petla na szyi ta sama tylko mocniej zacisnieta. Rewelacja.

Portret użytkownika sky99

 W związku z rocznicą rzezi w

 W związku z rocznicą rzezi w miejscowości Huta Pieniacka (pod Lwowem) wiceminister spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej Michaił Mnuchin napisał list otwarty do Polaków. Oto treść: "Dziś, 28 lutego, wspominamy jedną z najokropniejszych tragedii XX wieku - Rzeź wołyńską. Zniszczenie przez banderowskich faszystów tysięcy Polaków z powodu ich przynależności etniczno-kulturowej ujawniło zwierzęcą istotę nacjonalizmu, podstawą którego jest nie tworzenie, a niszczenie, eksterminacja wszystkich tych, którzy są inni.

W ciągu ostatniego roku naród Donbasu przekonał się, co oznacza ludobójstwo, że oznacza ból i cierpienie. Doskonale rozumiemy te uczucia, których doświadcza w te dni naród polski i współodczuwamy je wraz z wami. Dziś widzimy, że lekcje historii, niestety, często nie przynoszą efektu i nie są przemyślane.

Pogrobowcy Bandery znowu niszczą wszystko dookoła, zagrażając wszystkim narodom, które żyją zarówno na Ukrainie, jak i wokół niej. Wzywamy całe społeczeństwo polskie, cały naród polski, by połączyć się, odłożyć na bok poglądy polityczne i inne, zrozumieć: jeśli to się nie skończy, to tragedia, analogiczna do Wołyńskiej, powtórzy się raz jeszcze. Wierzymy, że z każdym dniem rozumiecie to coraz lepiej i będziecie w stane wpłynąć na swoją włądze, która zajmie odpowiednie i uczciwe stanowisko w stosunku do nienawidzącego rodzaju ludzkiego reżimu kijowskiego"

Portret użytkownika myślący

Powiem tak UKRAINA zawsze

Powiem tak UKRAINA zawsze była przeżarta korupcją oraz była pod wpływami ROSJI nic nie  mogła zrobić.
Majdan został wprowdzony przez Amerykanów gdyż myśleli że jak się  uda to będzie to straszak na ROSJĘ ale się niestety nie udało bo Putin szybko przewidział taktykę rywala , i zaszachował USA w odniesieniu do partii szachowej USA  straciła  figurę przed matem.
Dostrzegam same negatywy takiej rewolucji: Państwa nie ma , marionetkowy prezydent , bankructwo kraju i lepszego jutra na dziesięciolecia nie widać, brak wszystkiego i konflikt militarny z sąsiadem za miedzy.
Ostrzeżenie dla POLSKI jeszce 10 lat rządów PO to taki krajobraz się rysuję, będzie identycznie elity
S * * * * * * * * z kraju , marionetkowy rząd i akcja  (radio wolna europa XXI wieku)
 
SĄ TEŻ 2 POZYTYWY
pierwszy: ludzie którzy nic nie mieli zyskali , bo obywatele z dnia na dzień ubożeją albo emigrują
a ludność ukraińska mocno dociąga do biedaków. Kiedy nic nie funkcjonuję ludzie stają się równi. Nie ma podziału na lepszych z kasą i gorszych bez kasy. Nikt kasy nie będzie miał.
drugi: OLigarchowie co po nie którzy stracili wpływy gdyż z pięniężeli wszystkie oszczędności i wyjechali na zachód i wschód, nikt trzeźwo myslący nawet taki Oligarcha nie będzie łądował się w szambo po uszy,
władza z tylnego siedzenia to żadna władza. Kilka pijawek się odczepiło .

Portret użytkownika taght

Czyli, że co? Ukraińcy wyszli

Czyli, że co? Ukraińcy wyszli na majdan dlatego że ktoś im powiedział i zapłacił żeby to zrobili? Czy dlatego że nie chcieli już życ w takim kraju skoro widzą, że można życ inaczej? Bez przesady domorośli politolodzy, szanujcie drugiego człowieka a nie wmawiajcie innym że reszta nie myśli. Jak tak wam śpieszno do rosji to co wy jeszcze w Polsce robicie? Gdyby Rosja nie zaatakowała nikt by nie ginął teraz na wojnie, bo to jest wojna. To, że UE i USA prowadzi ekspansje poprzez wywiaranie w narodach chęci dołączania do nich jest z pewnością lepsze niż branie terenu siłą. Nie będziecie tacy mądrzy jak Rosja zacznie zabijać waszych bliskich, czy wtedy też obwiniecie za to USA i UE?

Strony

Skomentuj