Ukraina otrzyma w ramach akcji solidarnościowej 120 szkolnych autobusów z krajów UE

Kategorie: 

Źródło: tg

„Bezpieczny dostęp do szkoły jest sprawą nadrzędną, ponieważ daje dzieciom poczucie normalności i jest niezbędny dla ich dobrego samopoczucia i przyszłości”.

 

Ukraina otrzyma w ramach akcji solidarnościowej 120 szkolnych autobusów z krajów UE.

 

W ramach akcji solidarnościowej Komisja Europejska zapewni Ukrainie transport do przewozu dzieci w wieku szkolnym. W ramach inicjatywy Estonia, Finlandia, Łotwa, Niemcy i Holandia przekazują 120 sztuk sprzętu. Agencja zauważa, że około 5,7 miliona dzieci w wieku szkolnym na Ukrainie ucierpiało z powodu nieuzasadnionej agresji Rosji, a tysiące szkół i instytucji zostało zniszczonych. Informuje o tym służba prasowa Komisji Europejskiej.

 

„Ukraińskie dzieci potrzebują szkolnych autobusów. Europa przekazuje na ten cel 14 milionów euro. A my potrzebujemy więcej. Dlatego Komisja Europejska organizuje kampanię solidarności, aby do początku 2023 roku zapewnić Ukrainie autobusy szkolne. Razem możemy pomóc dzieciom i zapewnić przyszłość Ukrainy” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 

Oprócz autobusów Ukraina otrzyma również 14 mln euro na zakup i transport kolejnych 120 sztuk pojazdów, więc łączna liczba autobusów, które zostaną przekazane Ukrainie, sięgnie 240 sztuk.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zorro

Jak szacuje amerykański

Jak szacuje amerykański wywiad zdechło już prawie 200 tys kacapów Smile Do Europy płyną setki czołgów, Ukraina otrzymuje 5 zestawów Patriot, 150 czołgów Leopard i Abrams - czyli najlepsze czołgi na świecie.]

Będzie niezłe mielenie ruSSkiego mięska.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika spokoluz

Jakoś trzeba bezpiecznie na

Jakoś trzeba bezpiecznie na front "uczniów" z dobrowolnych łapanek dowieźć bo kolej nie funkcjonuje z braku prundu a diesla do autobusów Polska sprzedaje po 1 zł za tonę - a tą tonę też ktoś musi sponsorowac bo przecie z wałsnej kieszeni nie dadzą zatem mamy diesla po 2.5 zł droższego aby doić nas aby im dać. Innymi słowy - ktoś musi walczyć za usrański biznes na ulandzie i ktoś musi to sponsorować.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika łaj

to wszystko zawdzieczac mozna

to wszystko zawdzieczac mozna putinowi, co mu sie marzy wprowadzanie ruskiego miru, którego nikt nie chce. 

widzieliscie te akcje z likwidacji ruskiej fabryki botów-trollów? albo jak ruskiemu trollowi w Polsce grozi do 5 lat odsiadki za podobne komentarze do waszych i wielu innych na tej stronie?

Skomentuj