Ukraina ostrzega, że może zbudować swoją własną broń nuklearną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraiński dyplomata powiedział, że jego kraj posiada możliwość rozpoczęcia produkcji swojej własnej broni nuklearnej oraz rakiet balistycznych. Co więcej, Ukrainie nie będą grozić żadne konsekwencje, gdyż Rosja jako pierwsza naruszyła memorandum budapeszteńskie.

 

Generał Piotr Garaszczuk, były przedstawiciel Ukrainy przy NATO powiedział w wywiadzie dla Obozrevatel TV, że zakład w Dnieprze jest przystosowany do produkcji bomb nuklearnych oraz międzykontynentalnych rakiet balistycznych, zaś Ukraina posiada intelektualne, organizacyjne i finansowe możliwości. Radziecki pocisk balistyczny dalekiego zasięgu R-36M (SS-18 Satan), przeznaczony do przenoszenia bojowych głowic jądrowych, został opracowany właśnie w mieście Dniepr – dawniej Dniepropetrowsk.

 

Garaszczuk utrzymuje, że Rosja, wspierając rebelię na wschodniej Ukrainie oraz zajmując Krym, jako pierwsza naruszyła memorandum budapeszteńskie, które miało chronić ją przed agresją z zewnątrz. W związku z tym, generał uważa, że Ukraina może zacząć produkować broń jądrową, nie obawiając się międzynarodowych sankcji.

Memorandum budapeszteńskie to porozumienie, które zostało podpisane w grudniu 1994 roku. Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zobowiązały się, że będą szanować suwerenność Ukrainy i jej granice i nie będą grozić użyciem siły. Z kolei Ukraina zgodziła się przekazać Rosji swój arsenał nuklearny.

 

Ukraina, przynajmniej oficjalnie, nie ma w planach budowy broni jądrowej. Jednak gdyby okazało się, że tamtejszy rząd posiada takie ambicje, Ukraina stałaby się pierwszym „mocarstwem” nuklearnym Europy Środkowo-Wschodniej, lub zostałaby zaatakowana przez Rosję jeszcze zanim zdołałaby osiągnąć ten status. Tak czy inaczej, sąsiednim krajom, w tym Polsce, groziłoby poważne niebezpieczeństwo.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika antysystemita

Atom to będą mieli, ale chyba

Atom to będą mieli, ale chyba po fasoli.

Dzisiaj każde govvno chce być wielkie i próbuje demonstrować siłę, czy to marny człowieczek (vide wysyp nowobogackiego śmiecia) czy całe.... państwo (w tym wypadku żeby nie powiedzieć postbanderowski wypierd gnieciony butem niedźwiedzia).

Niebawem przyjdzie III ww i wreszcie pozamiata ten syf.

Portret użytkownika Leszek

Gdy niegrzeczne dziecko

Gdy niegrzeczne dziecko straszy rodzica, swiadczy to o tym, ze albo rodzic sobie nie radzi z dzieckiem, nie ma autorytetu, albo to nie jego dziecko. Ukraina jest naciskana by wywolac wojne przeciwko Rosji, gdy Rosja zacznie sie bronic NaTo wysle Polakow na zerz, a potem wysle tam na tereny Polski Kozichsynow. Taki jest plan, ale Rosja glupia nie jest i trzyma Ukraine na dystans, bo gdyby tego nie robila to by sie juz wszyscy pozabijali. USA oficjalnie nie zaatakuje Rosji, ale Polska jak sie ja podpusci juz tak. Dziwny jest ten swiat, wiec badzmy wdzieczni Putinowi, ze daje sie opluwac, przez nieswojego dzieciaka i czeka az gowniaz zmadrzeje, albo sie sam wykonczy.
Z atomem Ukraina ma najwieksze doswiadczenie jak np. W Czarnobylu, zanim kupia paliwo to znikna pieniadze i laboratoria, zostana rozkradzione itd.
Co do Lucyfera to jest to stworzenie anielskie, upadla istota zwana Szatan go stworzyla nie urodzila tylko stworzyla, wiec tez ma gowno do powiedzenia.

Strony

Skomentuj