Ukraina może zbudować bombę jądrową w pół roku, albo szybciej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy przed dwoma tygodniami na tych łamach pisaliśmy, że Ukraina ma zamiar pozyskać broń jądrową niektórzy komentowali to jako niepotrzebne straszenie. Okazuje się, że to jest już oficjalna informacja. Ukraińcy całkiem słusznie poczuli się oszukani, ponieważ ustalenia na konferencji rozbrojeniowej w Budapeszcie były takie, że Ukraina pozbywa się pokaźnego arsenału postsowieckiej broni jądrowej, a w zamian dostaje gwarancje nienaruszalności granic.

 

Gwarantem integralności terytorialnej rozbrojonej Ukrainy miały być Rosja, USA i Wielka Brytania. Oczywiście ci "godni zaufania" alianci jak zwykle w historii bywa nie kiwnęli nawet palcem podczas kryzysu krymskiego. Konkludując ten oczywisty fakt parlamentarzyści ukraińscy wzywają do wystąpienia z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT) z 1968 roku.

 

Zdaniem polityków ukraińskich złamanie słowa przez mocarstwa zachodnie to wystarczający powód do wystąpienia z NPT i do budowy ukraińskiej broni jądrowej. Jest to cel bardzo realistyczny, bo Ukraina ma pokaźny potencjał naukowy jeszcze z czasów ZSRR i to właśnie na terenie Ukraińskiej Republiki Radzieckiej był skoncentrowany przemysł nuklearny.

 

Deputowany partii Batkiwszczya, Andrij Pawłowski stwierdził publicznie, że Ukraina może uzbroić się ponownie w broń jądrową w ciągu pół roku, lub nawet szybciej. Nie wiadomo, czy to tylko przechwałki, czy to sygnał dla Rosji, że kolejne aneksje ukraińskiego terytorium nie będą już możliwe.

 

Musimy też pamiętać o tym, że Ukraina uzbrojona w broń jądrową to nie tylko środki odstraszania Rosji, ale też potencjalne kłopoty dla Polski w wypadku, gdy władze w Kijowie ulegną radykalizacji, na przykład ze względu na nieuchronne bankructwo tego kraju.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że wypowiedzi o pozyskaniu broni jądrowej prze Ukrainę są już oficjalne, wydaje się oczywiste, że Polska powinna teraz natychmiast uruchamiać podobny program naukowy. Miejmy nadzieje, że jakiś tajny projekt budowy polskiej broni jądrowej już powstaje, ponieważ może być ona wkrótce potrzebna nie tylko do odstraszania Rosji, ale też potencjalnie agresywnego sąsiada na wschodzie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gość111

przecież Polacy to stado

przecież Polacy to stado baranów, broń jądrowa w Polsce? może i bylibyśmy zdolni ale politycy powiedzą nie, a potem w razie wojny będa klękać na kolanach przed wątpliwymi sojusznikami i błagać o pomoc albo uciekną do Australii bo to sami złodzieje.te wieczne dyskusje i spory o władzę, podnoszenie podatków a nic oprócz tego! zachód postawił nam supermarkety bo sami nie mogliśmy. nie mogliśmy przez 17 lat zbudować okrętu i powstało coś co się nie nadaje do walki.

Portret użytkownika Zenek

"Deputowany partii

"Deputowany partii Batkiwszczya, Andrij Pawłowski stwierdził publicznie, że Ukraina może uzbroić się ponownie w broń jądrową w ciągu pół roku, lub nawet szybciej. Nie wiadomo, czy to tylko przechwałki, czy to sygnał dla Rosji, że kolejne aneksje ukraińskiego terytorium nie będą już możliwe."
 
- żydowskij sektor już się próbował dobierać do nuklearnych odpadów z elektrowni ukraińskich by wyprodukować brudną bombę jaką mógłby terroryzować w ramach "opcji samsona" Rosję i takie zapowiedzi jak cytowana są kolejnymi przesłankami by Rosjanie żydowstwo z Ukrainy wyniesli bagnetami w morze tak przez żydów ukochane.

Portret użytkownika euklides

"Gwarantem integralności

"Gwarantem integralności terytorialnej rozbrojonej Ukrainy miały być Rosja, USA i Wielka Brytania.
...
Zdaniem polityków ukraińskich złamanie słowa przez mocarstwa zachodnie...
"
 
Zachód zachodem, ale co powiedzieć o tym ile warte są umowy z państwem rosyjskim? Widzę, że niektórzy zamykają oczy i mówią, że to deszcz pada.
A co do płaczu ukraińskich polityków - biednemu zawsze wiatr w oczy. Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż ktoś pozwoli Ukraińcom na posiadanie broni jądrowej. Takim krzykiem kręcą tylko na siebie bat. Jeśli uruchomią program budowy broni jąrowej to zaraz zostanie ogłoszone, że Ukraina zagraża bezpieczeństwu regionu i dojdzie do jej całkowitego rozbioru.

Portret użytkownika 777

"..Ale oni nic nie musza

"..Ale oni nic nie musza budowac bo takowe maja."Ukraina pozbywa się pokaźnego arsenału postsowieckiej broni jądrowej, a w zamian dostaje gwarancje nienaruszalności granic."-moze byla to pokazna liczba broni ale nie calkowita. Znam ruska paszport ma ruski lotewski i ukrainski ,ktory urodzil sie na bialorusi(to jest jego wersjia).Stary wojskowy 5 lat w kazachstanie,nastepnie jakis czas w afganistane.(widoczne rany wojenne dziura w brzuchu i szrama na twarzy po wybuchu granatu)Nazywam go ruski van dame (podobny).On dokładnie zna wojskowe realia Ukrainy i jeszcze przed zamieszkami na majdanie i aneksja krymu mówił ze Ukraińcy maja broń jądrową bo nie oddali wszystkiego.Van dame był jakieś 2 miechy temu w Kijowie (niby zęby robić )i jak wrucil mówił mi o demonstrantach oplacanych przez ue i usa.(ludzie ci dostawali mniej wiecej miesięczne wynagrodzenie za tydzień więc chętnych było sporo)Van dame jest dobrym czlowiekiem (chcącym żyć w normalnym świecie)nie mam podstaw by mu nie wierzyć(on woli milczeć niż kłamać ,nie mówi mi wszystkiego)..."

Portret użytkownika 777

Moim zdaniem banderowcy z

Moim zdaniem banderowcy z rodziny gestapowskiej i tak by zbudowali bombe i rakiety do jej przenoszenia. Dlatego trzymam kciuki za Putina by w pokojowy spodób zajął całą Ukrainę która i tak należy do niego. Zresztą wszystko zależy od Jezusa Chrystusa a nie od polityków bendących tylko marionetksmi w rękach potężnych istot kosmicznych o tym piszą ludzie na innymmedium.

Portret użytkownika OLI

 "CZY BÓG TEŻ KŁAMIE" MÓWIĄC,

 "CZY BÓG TEŻ KŁAMIE" MÓWIĄC, ŻE OSTATNIĄ KARĄ BYŁ POTOP, BO W/G MNIE TO BÓG  TYLKO UMI KARAĆ ALE  NIE BOGATYCH TYLKO BIEDNYCH I BEZBRONNYCH. PRZYKRE ELE PRAWDZIWE,////WSZYSTKIE WOJNY, KATAKLIZMY, CHOROBY - TO  NAGRODY  MIŁOSIERNEGO BOGA....??????

Portret użytkownika 777

Ale na koniec czasów ma spaść

Ale na koniec czasów ma spaść na ziemię deszcz gwiazd i mają być wstrząśnięte moce Niebios! Co ty nie czytałeś Ewangelii? Bóg miłosierny jest właścicielem Ziemi tak pisze w Starym Testamencie nie mów kolego 44 że tego też nie wiesz? ! No i Wszechmocny nazywał królów Biblijnych swoimi pracownikami by wykonywali jego polecenia!

Portret użytkownika Bartuś

Czyżby przedstawiciel

Czyżby przedstawiciel gimbazy?
a może ktoś inny oświecony?
Po co krytykować innych ludzi, religie nie mają takiego złego wpływu na jednostki, w końcu mówią o samodoskonaleniu a ono jest porządane. Zresztą to dzieki  religii prztrwała polskość (zabory, rozbicie dzielnicowe, prl).
Czesto ateiści mówią, żeby nie pchać sie z mówieniem o swojej religii, jak Ci to nie pasuje to zostaw to Smile oni rozmawiają ze sobą.

Portret użytkownika Cezar

Wiecie co,Putin wie co robi a

Wiecie co,Putin wie co robi a do tego opiera sie NWO i banksterskiej bankokracji,rosja wali na syjonskiego dólara bo jest niezalezna i samo wystarczalna.
Przeciez to najwieksze panstwo swiata,tam tez sa wewnetrzne autonomiczne republiki gdzie sa miedzy nimi granice jak w UE,wiem jak tam jest bo mam znajomego ktory mieszkal w samym srodku rosji a do tego pracowal tam jako geolog i przejechal wzdluz i wszez rosje.
TV wraz z rzadem robi wielka propagande by straszyc lemingi ktore nie maja pojecia o rosji i jak rosja dziala wewnetrznie.

Strony

Skomentuj