Ukąszona przez komara mieszkanka Niemiec została bez nóg i rąk

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zwykle ugryzienie owada jest zupełnie nieszkodliwe, ale mieszkanka Köln przeżyła koszmar, który zakończył się amputacją kończyn.


 
Według portalu Brigitte, 43-letnia kobieta wyrzucała śmieci w połowie marca bieżącego roku, kiedy została ugryziona przez komara. W miejscu ukąszenia pojawił się obrzęk, a potem pojawiły się zawroty głowy, dreszcze i wymioty. Poszkodowana zaczęła szukać pomocy u lekarzy. Medycy opatrzyli ranę antyseptykami i przepisali uniwersalne leki.

 

Jednak stan kobiety gwałtownie się pogorszył kilka dni temu, a nogi i ramienia stały sie ciemne. Mąż natychmiast zabrał żonę do szpitala, gdzie ta zapadła w śpiączkę. Lekarze zdiagnozowali wstrząs septyczny u pacjentki i byli zmuszeni amputować kończyny. Według lekarzy, komar był nosicielem bakterii wywołującej zatrucie krwi.

 

Co kobieta mówi teraz o swoim stanie? „Szybko to zaakceptowałam. Najważniejsze, że jestem tutaj dalej” – tłumaczy 43-latka z podziwu godną odwagą.

 

Zakażenia są rzadkie, ale jak tym przypadku mogą się zdarzać. Jeżeli zostaną wykryte wcześniej, można je leczyć antybiotykami. Bardziej poważne objawy, takie jak obrzęki, gorączka lub dreszcze, powinny być konsultowane przez specjalistów. Z góry należy wykluczać tłumaczenia o alergiach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kaska

Komary w europie roznosza

Komary w europie roznosza mokrofilarie i dychtofilarie. Lekarze nie potrafia tego diagnozowac  i pacjentow odsylaja do psychologa albo psychiatry z nietypowymi objawami. Czesto wyniki badan sa falszowane ,bo kasy chorych oszczedzaja. Ratunkiem jest prywatnie parazytolog lub prywatne dobre labolatorium. Dla biedniejszych sprowadzenie Invermektyny z Usa na recepte dla psa ( tylko w pl ). Dla biedakow dieta warzywna wylacznie caly miesiac - minimum zeby robactwo zdechlo z glodu. Mozna tez poprosicl lekarza znajomego o Zentel plus Parazyqantel -razem podawane.  Filarie roznosza tez nachodzcy. W Afryce ma ja zaleznie od regionu 10 - 100 % w okolicach rownika..b

Portret użytkownika keri

Kilka takich wyprodukowanych

Kilka takich wyprodukowanych straszaków i już ludzie dadzą sobie wcisnąć na głowy rozpylony antykomarowy syf toksyczny.

Podobnie bylo z pneumokokami. W reklamach: Jeśli mamusia kocha swoje dziecko to je zaszczepi, żeby nie było kaleką, bo te, które nie były szczepione jeżdżą na wózkach inwalidzkich.

Prawda okazała się tragiczna: po obowiązkowych szczepieniach na pneumokoki dzieci umierają lub są okaleczone na cale życie.

Portret użytkownika hansi

No cudooownie

No cudooownie Smile

A najprawdopodobniej wystarczyło zrobić wlew z ascorbinianu sodu... Jak na normalną sepsę, przy której organizm nie ma szans się bronić - od monstrualnego nadmiaru wolnych rodników... No, ale wtedy - nie byłoby o czym pisać Smile Bo paniusia wyszłaby ze szpitala po kilku dniach, zupełnie zdrowa Smile Niech żyje rockefellerowska medycyna akademicka ! Smile

Strony

Skomentuj