Ujawniono tajemnicę Titanica, której nikt nie potrafił wyjaśnić przez 26 lat. To niesamowite znalezisko

Kategorie: 

Źródło:

Tajemnica powstała po zbadaniu miejsca ostatniego spoczynku liniowca. Wrak Titanica stał się magnesem dla teorii spiskowych i innych opowieści. Jednak według Mirror, nurkowie od dawna byli świadkami prawdziwej tajemnicy związanej z wrakiem. 26 lat temu inny obiekt został odkryty na sonarze niedaleko miejsca ostatecznego spoczynku statku.

 

Teraz nie ma co dociekać natury tego obiektu. Weteran nurkowania Paul-Henri Nargolet, który odkrył tajemnicze znalezisko, w końcu udzielił odpowiedzi na pytanie, co dokładnie kryje się za znakiem na sonarze. Nargolet i jego zespół zbadali podwodny grzbiet na głębokości 2900 metrów i odkryli, że tajemniczy obiekt to w rzeczywistości rafa wulkaniczna. Materiał podwodny z drona został wydany przez OceanGate Expeditions, który również sfinansował wyprawę.

 

Na filmie widać cały podwodny ogród, który wyrósł z rafy wulkanicznej. Rosną tam niezliczone korale i gąbki morskie.

„Nie wiedzieliśmy, co tam na nas czeka. Dane z sonaru mogą wskazywać wszystko, w tym nawet kolejny wrak statku. Od dawna szukałem zbadania tego dużego obiektu, który tak długo zauważyliśmy na sonarze. Niesamowicie było wreszcie zobaczyć to niesamowite miejsce pełne życia” – powiedział Nargolet.

Według Steve'a Rossa, głównego naukowca w OceanGate Expeditions, znalezisko nurków może znacznie poszerzyć naszą wiedzę na temat różnorodności biologicznej głębokich oceanów. Szczególną uwagę naukowców przyciągnęły koralowce, homary i ryby, które żyją i rozwijają się na głębokości 2900 metrów w Północnym Oceanie Atlantyckim.

„Ten wcześniej nieznany ekosystem daje również możliwość porównania go z biologią morską na Titanicu i wokół niego. Różnorodność form życia, koncentracja życia i ekosystem jako całość mogą drastycznie różnić się między głęboką sztuczną rafą Titanica a nowo odkrytą naturalną rafą głębinową. Ich podobieństwa i różnice pomogą nam lepiej zrozumieć środowisko głębinowe naszej planety” – powiedział Ross.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

A co to za tajemnica? Na dnie

A co to za tajemnica? Na dnie mórz i oceanów jest masa takich cosiów które mogą być wszystkim bo sonary jakby nie patrzeć zbyt dokładne nie są. Co zaś się tyczy teorii spiskowych to może zostawmy to bo teorie bez dowodów są nic nie warte.

Portret użytkownika syriues

Ta tajemnice kazdy zna ,który

Ta tajemnice kazdy zna ,który szuka.a wiec na tym pokładzie zginęli najbogatsi bankierzy zanim fed zostal utworzony.chwile później fed przejął kontrole.j p morgan był  właścicielem tego liniowca jak i bliźniaka. Może to nie jest titanik.niewazne.wazne jest to ,ze j p morgan w ostatniej chwili zrezygnował. To jest dziwne.

Po drugie ci bankierzy to byli dobrzy znajomi Tesli

A wiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Tego wam nie powiedzą, nigdy sie nie przyznają chodz fakt jest taki,że prawdy zatuszowac się nie da.to ci sami ludzie którzy wywoływali wojny i się na nich bogacili. To ci sami ludzie którzy robią ten teatr od 2019.a mozna smialo powiedzieć że od 2001.a niektórzy mówią że od 1800

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Wczoraj logując się do banku

Wczoraj logując się do banku dostałem info, że mogę sobie założyć konto oszczędnościowe na 8%! Czegoś takiego jeszcze nie widziałem... Zakładając konto w roku bodajże 2004 to wtedy jako że polisz zloty stał bardzo mocno w stosunku do ojro (około 3.50 ) to dawali na koncie oszczędnościowym 4%. No ale nie 8... Myślicie, że coś wiedzą? Że polisz zloty nagle się umocni w stosunku do ojro i dolara że mogą sobie na coś takiego pozwolić? A wiedzą coś napewno, bo przed tą inflacją miałem propozycje kredytu do 20 000 pln chociaż zdolności kredytowej nie mam żadnej. Rozdawali wtedy kredyty jak kartofle w białorusi byle tylko brać bo wiedzieli już że będzie inflacja i będą żerować na podwyższaniu stóp procentowych.
Co do Titanica to myślę że po tylu latach gąbki mogły tam urosnąć

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Skomentuj