Ujawniono nową użyteczną właściwość witaminy C

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Witamina C ma działanie epigenetyczne. Lekarze odkryli nieoczekiwaną właściwość witaminy C. Wiele badań wykazało, że przyjmowanie witaminy C skraca pobyt pacjentów na oddziale intensywnej terapii, pisze Ladyhealth.

 

Grupa międzynarodowych naukowców doszła do wniosku, że witamina C ma efekt epigenetyczny. Wyniki fińsko - australijskiej grupy naukowców pod kierownictwem Elizabeth Choker wykazały, że witamina C ma różny wpływ na zdrowie i może wpływać na wyniki praktyczne, a w szczególności na czas pobytu na oddziale intensywnej terapii.

 

Eksperci przeanalizowali dane z 18 kontrolowanych badań, w których uczestnicy przyjmowali witaminę C. Stwierdzono, że średnie użycie witaminy C zmniejszyło obecność pacjentów na oddziale intensywnej terapii o 7,8%.

„W sześciu badaniach doustne przyjmowanie witaminy C w ilości 2 gramów dziennie skracało czas spędzony na oddziałach intensywnej terapii średnio o 8,6%” - zauważyli autorzy projektu.

Eksperci uważają, że konieczne jest kontynuowanie badań w poszukiwaniu optymalnej dawki witaminy C w celu skutecznej regeneracji pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Na przykład muszą dowiedzieć się, jak ta witamina będzie działać w ilościach powyżej 2 gramów dziennie. Należy również dokładniej badać przypadki pacjentów reanimacyjnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Nie wiem czemu jak mowa o

Nie wiem czemu jak mowa o witaminie c to przeważnie do artykułu dodane zdjęcie cytryny, jakby cytryna była jej najlepszym źródłem. W cytrynie jest witaminy c zaledwie 50-60 mg, w morzu ludzkich potrzeb to tyle co kot napłakał. Tymczasem taki liść chrzanu - 650 mg w 100g .. ale kto by tam jadł liście chrzanu, kto w ogóle umie go rozpoznać w roślinnym zbiorowisku, chyba tylko ci co siedzą w temacie roślin, albo jak babcia palcem pokaże w ogródku. Dla tych co chcieliby więcej naturalnej witaminy c a nie wiedzą gdzie jej szukać podaję kilka dobrych przykładów naszych krajowych, powszechnie dostępnych roślin a nie żadnych cytryn i pomarańczy, bo nawet w liściach zwykłego polskiego dmuchawca (mniszek) jest 2 razy więcej wit. c niż w cytrynie. 

liść chrzanu 650 mg
kwiat, liść jarzębiny 100-200 mg
koper ogrodowy liść 200-400 mg
kosaciec żółty 200-230 mg
liść oregano 500-550 mg , kwiat 100-160 mg
lubczyk liść 150-200 mg
mniszek liść 100 mg
pierwiosnek ziele, kwiat 400-500 mg
pokrzywa liść 100-270 mg
poziomka liść 100-120 mg , owoc 60 mg
igły, pączki sosny, jodły, świerka, modrzewia 150-250 mg
szałwia lekarska liść 400-420 mg
porzeczka czarna liść 100-150 mg
bez czarny liść 200-300 mg , owoc 60-100 mg
czosnek ogrodowy liść 100-140 mg
ziele iglicy 600-650 mg

Ogólnie więcej wit. c jest w liściach niż w owocach, ta reguła dotyczy większości roślin ale mało kto o tym wie, wyjątkiem jest może dzika róża i rokitnik. Chcecie wit. c to jedzcie liście, najlepiej surowe. Po za tym owoce są dostępne tylko przez krótki okres czasu, za to liście przez większość sezonu wegetacyjnego.

Portret użytkownika zdrowa72

Wit C lecze sie od ponad 20

Wit C lecze sie od ponad 20 lat, od tego czasu nie uzywam antybiotykow, lekow przeciw grypowych czy goraczkowych, wiekszosc chorob mija zwykle w ciagu 2-3 dni od zapalenia zatok ,zapalenia ucha a na  atakach astmy konczac...

Portret użytkownika Ractaros96

Optymalna dawka jest na

Optymalna dawka jest na granicy szybkiego skorzystania z toalety. Dopóki nie ma tego skutku ubocznego można śmiało zwiększać dawkę. Ja biorę 2 gramy dziennie i 10-12 gram dziennie, gdy jestem przeziębiony (oczywiście nie jednorazowo, a mniejszymi dawkami co kilka godzin). Kiedyś narzekałem na swoje gardło (u mnie choroba zawsze się zaczyna od niego), a teraz ból gardła przechodzi zanim zdąży utrudnić przełykanie śliny, bo organizm szybciej reaguje.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Wiarosław

Trzy lata używam soli kwasu

Trzy lata używam soli kwasu askorbinowego. Od tej pory nikt w rodzinie nie choruje dłużej jak dwa dni. 3 do 5 gramów co 2, 3 godziny nic poza tym żadnych piguł. Ból zęba, głowa, zapalenie stawów, przeziębienie pęcherza moczowego i wiele wiele innych zastosowań.

Skomentuj