Ujawniono możliwy sposób na przedłużenie życia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Instytutu Biologii Starzenia im. Maxa Plancka w Niemczech ujawnili, że nawet krótkotrwałe stosowanie rapamycyny może być skutecznym sposobem na przedłużenie życia bez skutków ubocznych. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Nature Aging.

Rapamycyna jest inhibitorem wzrostu komórek i lekiem immunosupresyjnym stosowanym w leczeniu raka i stosowanym po przeszczepach narządów. Wykazano również, że jest w stanie przedłużyć życie, jednak dawki kliniczne mogą powodować niepożądane skutki uboczne. W nowej pracy naukowcy odkryli, przy jakich minimalnych dawkach rapamycyny może dawać takie same efekty, jak w przypadku leczenia przez całe życie.

 

Naukowcy przetestowali różne odstępy czasowe krótkotrwałego podawania leku muszkom owocowym i odkryli, że krótkie, dwutygodniowe leczenie rapamycyną młodych dorosłych much chroniło je przed patologią jelit związaną z wiekiem i przedłużaniem życia. Ponadto trzymiesięczne leczenie młodych dorosłych myszy, począwszy od trzeciego miesiąca życia, miało podobny pozytywny wpływ na zdrowie jelit, gdy były one w średnim wieku. Leczenie rapamycyną w późniejszym wieku nie przyniosło efektu.

 

Naukowcy podkreślają, że ważne jest, aby dowiedzieć się, czy możliwe jest uzyskanie efektu geroprotekcyjnego rapamycyny u myszy i ludzi poprzez rozpoczęcie leczenia w późniejszym wieku, ponieważ najlepiej byłoby skrócić czas leczenia do minimum.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

wystarczy nie wstrzykiwać

wystarczy nie wstrzykiwać sobie śmiercionki i będziecie żyć dlużej !!!

Dr Włodzimierz Bodnar, który w czasie Wielkiej Histerii próbował – wbrew zaleceniom warszawskiego rządu – leczyć pacjentów, założył partię polityczną. Taki ruch lekarz zapowiadał pod koniec ubiegłego roku.

 

– Ludzie oczekują w Polsce budowy czegoś nowego. Wielu wyborców nawet nie głosuje, bo ma wrażenie, że wszystko już było, a po politykach nie można się spodziewać zmiany filozofii zarządzania krajem – ocenił dr Bodnar.

Lekarz stał się popularny w trakcie Wielkiej Histerii. Był jednym z pierwszych lekarzy zwracających uwagę na absurdalną politykę „zdrowotną” warszawskiego rządu oraz na brak prób leczenia pacjentów.

Proponował, by osoby uznane za chore na Covid-19 leczyć amantadyną. W efekcie wielkie media – które za sute pieniądze promowały nieprzebadane preparaty od wybranych globalnych koncernów – szczuły na lekarza.

„Rzeczpospolita” ustaliła, że sąd okręgowy w Warszawie zarejestrował partię dra Bodnara 12 lipca. Nazwa ugrupowania brzmi „Wspólnie dla zdrowia”. Stworzenie partii lekarz zapowiadał pod koniec minionego roku.

– Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić to, co zostało w Polsce zniszczone. Aczkolwiek przed nami wielki wysiłek, bo budowa partii wymaga potężnej pracy organizacyjnej – skomentował dr Włodzimierz Bodnar.

Znika artykuł zatytułowany «Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych» – Co kombinuje Schwab?

Kilka dni temu WEF [Światowe Forum Ekonomiczne] usunął ze swej strony internetowej artykuł z roku 2018, zatytułowany Mind Control using sound waves” – «Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych»: https://www.weforum.org/agenda/2018/11/mind-control-ultrasound-neuroscience

 

 

 

 

Dlaczego usunięto ten artykuł?

Czy zamierzają korzystać z omawianej techniki? – Czy już z niej korzystają?

Czy chcą ukryć swoje kolejne kroki w kontrolowaniu mas?

Czy usunęli go z tego samego powodu, dla którego usunęli artykuł «Nie będziesz posiadał niczego»? https://web.archive.org/web/20161125135500/https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/ – Bo inaczej ludzie zorientowaliby się, kto stoi za tym wszystkim….

Usunięty artykuł WEF dostępny jest pod linkiem: https://web.archive.org/web/20181211093235/https://www.weforum.org/agenda/2018/11/mind-control-ultrasound-neuroscience/

Oto on:

 

«Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych? – Pytamy naukowca, jak to działa»

Obecnie wydaje się, że nieinwazyjna neuromodulacja, czyli zmiana aktywności mózgu bez użycia chirurgii, może zapoczątkować nową erę w opiece zdrowotnej. Przełomowe osiągnięcia mogą obejmować lepsze zarządzanie chorobą Parkinsona i Alzheimera, zmniejszenie bólu przy migrenach, a nawet odwrócenie zaburzeń poznawczych spowodowanych urazem mózgu.

Ale co się stanie, jeśli ta technika zmiany naszych fal mózgowych wymknie się spod kontroli i wpadnie w niepowołane ręce? Wyobraźmy sobie dyktatorski reżim, który ma dostęp do sztuczek i narzędzi pozwalających zmienić sposób myślenia i zachowania swoich obywateli.

Tak wygląda pole bitwy etycznej, na którym znalazł się Antoine Jerusalem (na zdjęciu poniżej), profesor nauk inżynieryjnych na Uniwersytecie Oksfordzkim, badający potencjał technologii ultradźwiękowej w walce z chorobami i zaburzeniami neurologicznymi. 

Kontrolowanie mózgu za pomocą fal dźwiękowych: jak to działa?

Cóż, przechodząc od razu do nauki, zasada nieinwazyjnej neuromodulacji polega na skupieniu fal ultradźwiękowych w danym regionie mózgu, tak aby wszystkie zebrały się w małym punkcie. Następnie, mając nadzieję, że przy odpowiednim zestawie parametrów, może to zmienić aktywność neuronów.

Jeśli chcesz pozbyć się neuronów, które oszalały, na przykład w epilepsji, to możesz chcieć podkręcić energię, aby je zabić. Ale jeśli chcesz selektywnie promować lub blokować aktywność neuronów, musisz dokładnie dostroić fale ultradźwiękowe.

Innymi słowy, istnieje różnica pomiędzy stymulacją ultradźwiękową używaną do usuwania tkanek, a neuromodulacją ultradźwiękową, której celem jest kontrolowanie aktywności neuronów bez uszkadzania tkanek.

Neuromodulacja ultradźwiękowa to coś, co zdecydowanie działa, ale czego wciąż nie rozumiemy.

 

Jakie dobro społeczne może z tego wyniknąć?

Obecnie mówi się o chorobie Alzheimera i Parkinsona, a także o urazach mózgu. Ale naukowcy przyglądają się również rdzeniowi kręgowemu i obwodowym układom nerwowym. Jeśli chodzi o mnie, to skoro mózg jest de facto centrum decyzyjnym dla tak wielu procesów, to każdy z nich może być przedmiotem badań.

 

Czy jest to bezpieczne?

Przy próbie “kontrolowania” aktywności neuronów poprzez dostarczanie drobnych drgań mechanicznych do rejonu mózgu, ważne jest, aby ostrość ultradźwięków, częstotliwość i amplituda były odpowiednio dostrojone, w przeciwnym razie mózg może zostać potencjalnie uszkodzony. Chodzi o to, że nadal nie wiemy, jak to wszystko dostroić; a gdybym miał trochę przesadzić, mógłbym powiedzieć, że nasze obecne podejście nie jest tak dalekie od bawienia się ustawieniami w radiu, aż usłyszymy właściwą stację.

Jedną z wielu trudności jest uzyskanie pewności, że rzeczywiście kontrolujemy neurony za pomocą tych fal dźwiękowych, w przeciwieństwie do ich uszkadzania. Prawda jest taka, że wciąż nie wiemy, jak ten proces działa. A jeśli nie wiesz, jak działa, nie wiesz, ile to jest “za dużo”.

 

Jakie są największe wyzwania etyczne?

Potencjał tej techniki jest ogromny – rozumiem przez to samą liczbę zastosowań, a także etyczne wykorzystanie.

Z perspektywy biologicznej jest ona podobna do narkotyków. Może cię wyleczyć, może cię uzależnić i może cię zabić. Wszystko polega na tym, by pozostać w ramach danego zestawu reguł. Z perspektywy etycznej świat zmienia się tak szybko, że trudno ocenić, co będzie dopuszczalne jutro, co nie jest dziś.

Jestem też przekonany, że natura ludzka jest taka, że jeśli coś można zrobić, to zostanie to zrobione. Pytanie tylko przez kogo. Wolałbym, żeby “taniec” prowadziło uczciwe społeczeństwo, a nie jakieś zbójeckie państwo bez szacunku dla życia ludzi i zwierząt. Jeśli chcemy prowadzić ten “taniec” za 10 lat, musimy zacząć badania już dziś.

 

Jak bardzo dystopijne może się to stać?

Widzę nadchodzący dzień, w którym naukowiec będzie w stanie kontrolować to, co dana osoba widzi w swoim umyśle, poprzez wysyłanie odpowiednich fal do właściwego miejsca w jej mózgu. Zgaduję, że większość sprzeciwów będzie podobna do tych, które słyszymy dziś o przekazach podprogowych w reklamach, tylko znacznie bardziej gwałtowna.

Technologia ta nie jest pozbawiona ryzyka niewłaściwego wykorzystania. Może to być rewolucyjna technologia opieki zdrowotnej dla chorych lub doskonałe narzędzie kontroli, za pomocą którego bezwzględni kontrolują słabych. Tym razem jednak, kontrola byłaby dosłowna.

 

Co możemy zrobić, aby zabezpieczyć jej potencjał?

Nie zamierzam twierdzić, że naukowcy są wszyscy mądrzy i znają się na tym, co należy, a czego nie należy robić. Niektórzy z nas posuną się tak daleko, jak to tylko możliwe. Ale taka jest natura ludzka, a nie tylko naukowców.

Tak czy inaczej, naszym zadaniem jest znaleźć coś, co jest korzystne dla ludzkości. A jeśli znajdziesz sposób, by uczynić kogoś lepszym, to najprawdopodobniej wiesz też, jak zrobić coś przeciwnego. Celem jest upewnienie się, że regulacja zapobiega temu drugiemu, nie utrudniając jednocześnie tego pierwszego. Uważam, że taka jest rola regulatorów. I myślę, że Unia Europejska, w której pracuję, jest w tym całkiem dobra.

Inną rolą polityków powinno być zapewnienie platformy komunikacyjnej, która wyjaśni długą wizję danego obszaru badań. I może się okazać, że jest za wcześnie, albo nie jest to dobry pomysł, a ostateczną decyzją może być równie dobrze jego wstrzymanie. Ale w dłuższej perspektywie społeczeństwo powinno mieć wyjaśnione potencjalne korzyści z nowej technologii w prostych słowach, co jest czymś, w czym naukowcy niekoniecznie są dobrzy.

Politycy powinni pamiętać, że jeśli my tego nie zrobimy, to ktoś gdzieś i tak to zrobi… prawdopodobnie bez żadnych uregulowań.

Na podstawie: https://strangesounds.org/2022/06/are-they-planning-on-using-it-wef-removes-article-about-mind-control-using-sound-waves.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika chazarska logika

do SPOKOLUZ

do SPOKOLUZ

Wymien lepsza ksiunzke niz Biblia ktora mowi o upadku czlowieka i ostrzega przed tym nastepne pokolenia , w ktorej sa proroctwa juz wypelnione i ktora zawiera ROZWIAZANIE upadku czlowieka i jego RATUNEK?

Czego boisz sie w BIBLII ktora pokazuje jak ludzie byli okrutni i barbarzyncami ? Wolisz zyc w swiecie iluzji ?

 

Portret użytkownika chazarska logika

UPAdlina by BOG byl

UPAdlina by BOG byl zaakceptowany przez ludzi powinien spelniac trzy rzeczy

- byc Bogiem ktory chroni swoj lud przed wrogiem

- spelniac cuda ktore sa nie do podrobienia przez ludzi  przyklad kaplani egipscy i plagi

- ukazac sie w jakis sposob ze istnieje wiekszosci ludziom na swiecie

Twoj bog UPAdlina Swiatowid nie spelnia zadnej z tych cech a wiec jak moga ludzie w tym Ja wierzyc w takiego bozka ?

Jakie cuda dokonal Swiatowid , kogo pokonal z wrogow poza mitycznymi bogami z mitologii slowianskiej?

 

Portret użytkownika Q.

Przedłużenie życia nie jest

Przedłużenie życia nie jest nikomu do niczego potrzebne w przeciwnieństwie do utrzymania do późnej starości pełnej sprawności psychoruchowej. Pierwsza sprawa to wyeliminowanie wadliwych genów ze społeczeństwa (rozmnażanie tylko dla osób zdrowych genetycznie) - to zlikwiduje problemy geriatryczne. A druga sprawa to właściwe odżywianie (a nie tylko jedzenie) oraz aktywność pozwalająca utrzymać sprawność. 

Portret użytkownika Q.

Po pierwsze pisze się

Po pierwsze pisze się "wykastrowany" a po drugie wadliwe geny dotyczą, wad ciała i umysłu. Wielu ludzi ma wrodzone wady rozwojowe (genetyczne), które w kolejnych pokoleniach się nasilają a jeszcze większa grupa różnego rodzaju upośledzenia umysłowe. Każde zachowanie odstające od porządanego jest szkodliwe i wynika z upośledzenia. Jeśli zwrócisz komuś uwagę bo coś źle robi a on Ci odpowie "wal się !" to znaczy, że to chory na umyśle człowiek bo zdrowy zastanowiłby się i więcej czegoś głupiego by już nie zrobił. W Twoim przypadku jest to ukrywanie się za "tysiącem" pseudonimów gdyż podświadomie boisz się zidentyfikowania z konkretnym poglądem.

Portret użytkownika ba

Obecne rządy nigdy nie

Obecne rządy nigdy nie dopuszczą aby ludzkość pokonała choroby , bo na tym pseudo leczniu zarabiają fortuny , nawet gdyby znależli leki na wszystkie choroby,  nigdy ich nie udostępnią leków  szaraczkom  , bo nie tylko by stracili fortuny ale i pracę , więc jest w ich interesie zawsze leczyć ludzi , gdyby  Chrystus dziś przybył w ciele na ziemię  i zaczął darmowo leczyć ludzi zostałby natychmiast zlikwidowany !

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Łukasza 23: 43  A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną+ w Raju”.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Sofo11

Serce nie slyszales ze w

Serce nie slyszales ze w przyszlym roku ma byc depopulacja 50 pr tak mowili na wef a prawa reka schaba niejaki harari co byl u morawieckiego ostatnio mowil ze maja juz sposob na mlodosc,bedzie jak w filmie Elizjum no ale ten cyrk trwal bedzie tylko 3,5 roku,Izajasz pisal ze Ci co nie jedza wieprzowiny beda mieli ochrone podczzas wielkiego ucisku bo w europie za 3 lata moze byc nas 90pr mniej tak wynika z symulacji....sad Bozy zacznie sie od Domu Bozego czyli Izraela Jakuba 1:1 europa tutaj mieszkaja potomkowie   

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika ANTY żyd

"A gdy sie to zacznie dziac,

"A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze"

 

TAK SZCZEGÓLNIE POMOCNE PODCZAS UDERZEŃ TERMOJĄDROWYCH

I IMPAKCIE PLANETOIDY CERES 2031.

P.S

PODNIEŚĆIE GŁOWY I PATRZCIE W KIERUNKU EKSPLOZJI LUB

IMPAKTU

Smile

 

Portret użytkownika Sofo11

ZA DUZO TV,NIE MA CZEGOS

ZA DUZO TV,NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK WOJNA ATOMOWA,EWEN. POCISKI TERMOBARYCZNE Z Pylem radioaktywnym tzw brudna bomba ...wystarczy na wies i jak sie zacznie kilka dni posiedziec w domku az dym rozniesie sie po swiecie 

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika ba

Nie będzie żadnej depopulacji

Nie będzie żadnej depopulacji , będzie Armagedon - wyniszczenie bezbożnych,  Biblia  o tym donosi :

Objawienia 16: 16  I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.+

Jeremaisza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Łukasza 23: 43  A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną+ w Raju”.+

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj