Ujawniono istnienie zmodyfikowanych genetycznie dzieci posiadających trójkę rodziców

Kategorie: 

activistpost.com

Jeśli ktoś myślał, że GMO to tylko rośliny był w błędzie. Właśnie poinformowano, że w USA przyszło na świat 30 zmodyfikowanych genetycznie dzieci. Ujawnienie tego faktu spowodowało burzę natury etycznej. Ludzie rozumiejący powagę tej informacji zadają sobie pytanie czy ludzka medycyna reprodukcyjna nie zaszła za daleko.

 

W Polsce trwa dyskusja o stosowaniu metody  In Vitro a w międzyczasie w USA naukowcy dokonali czegoś co jeży włosy na głowie. Powstało 30 zdrowych dzieci, urodzonych przez kobiety mające problemy z zajściem w ciążę. Nie było to jednak normalne in vitro poniewaz zarodki zostały genetycznie zmodyfikowane.

 

Do tej pory przebadano dwoje dzieci z tej zmutowanej gromadki i potwierdzono, że zawierają materiał genetyczny trójki rodziców, dwóch matek i jednego ojca. Oczywiście tylko jedna z matek nosiła dziecko, ale materiał genetyczny zaprogramowany w laboratoriach Reproductive Medicine and Science of St Barnabas w New Jersey pochodził od trzech osób.

 

Sam fakt, że te osobniki homo sapiens zawierają funkcjonujący genom trojga ludzi oznacza, że będą w stanie przekazac go swoim potomkom. Może się oczywiście okazac, ze dzieci te będą bezpłodne, bo natura nie lubi gdy się z nia pogrywa jednak teraz za wcześnie wyrokować.

 

Na koniec warto zwrócić uwagę na poważne zagrożenie jakie stanowi tego typu technologia. Wkrótce dzieci będa dosłownie pisane jak programy komputerowe. Etycy wskazują poza tym problem w postaci pokusy tworzenia lepszej rasy człowieka, doskonałej pod każdym względem. Ta technologia jest dużo bardziej kontrowersyjna niż klonowanie. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika AnauelMax

Witam, tak trzeba

Witam,tak trzeba pogratulować Panu prufessurowi Brzezynskiemuuu i jego spółce za to jak skutecznie realizuje cele wytyczone i opisane w książce własnego autorstwa....To co ostatnio zostało podane do publicznej wiadomości jest wynikiem eksperymentów prowadzonych potajemnie od co najmniej 20 lat.... Celem ostatecznym tych okultystycznych popaprańców jest sprowadzenie rasy ludzkiej/jednostki ludzkiej do poziomu hermafrodyty... tak, bo ich zdaniem Adam w raju taki właśnie był, a Bóg w swej złośliwości, obdarowując go Ewą - rozdzielił go/jego seksualność/osobowość/szczęście....Co do naszej teraźniejszości i przyszłości to mamy już praktycznie wdrożony: Internet Rzeczy => oczekujmy nowych jeszcze bardziej wyszukanych podatków,powyższy artykuł leży w obszarze NBIC (Nano-Bio-Info-Cogno) => współdzielenie osobowości na poziomie: mózg-mózg, mózg-maszyna, transfer osobowości, chipy RIFD pozwalające mapować świat w czasie rzeczywistym, itd.... co w ich wyobrażeniu daje im nieśmiertelność,oraz ostatecznie spinając wszystko Smart Grid =>najnowszy rodzaj sieć łączącej całość (Planeta) elektromagnetycznie, co da lepsze rezultaty zarządzeniem życiem energii i wtedy będziemy społeczeństwem o strukturze ula lub mrowiska....Aktualnie potrzebują tylko zapalnika bo przygotowania do nowego społeczeństwa osiągnęło już taki poziom przygotowań że ci prawie bogowie się z tym nie kryją, szczepionki juz są w drodze..., bojowa odmiany ptasiej grypy (zwanej świńską) też, więc...Moja logika mówi mi że mamy przesrane, natomiast serce mówi że natura, kosmos, prana, Bóg zachowa równowagę więc towarzystwo wspólnej adoracji otrzyma to nad czym tak usilnie pracuje...Śpieszą się bo wiedzą że do grudnia zostało już mało czasu, a tak dużą liczbą ludzi tj. ponad 7mld nie dadzą rady... Słoneczko daje do wiwatu, zwiększając świadomość...Prosperującej ŚwiadomościAM   

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

powielamy pychę pierwszych

powielamy pychę pierwszych ludzi... Onie też zostaliu wypie****ni z Edenu, bo naruszyli prawa autorskie Projektanta...Dziś  lemingowate grupy idiotów-pyszałków chce wyprodukować Nad-człowieka..

Portret użytkownika The Son of the Sun

  Wszystko ok ale jest jedno

 Wszystko ok ale jest jedno ALE. Czy tacy ludzie będą mieli możliwość rozwoju. Na pewno nie bo co oznacza rozwój???? My uważamy się za kompletnych którym nic nie brakuje pyszni dumni nie potrafiący wyjść poza swoje ograniczenia które istnieją!!! Człowiek tak stworzony na pewno Bedzie pod władzą pewnego prawa które działa we wszechświecie na wszystkich poziomach sytuacjach itp. itd.  a mianowicie PRAWO RÓWNOWAGI. I będzie ono działać mechanicznie tzn. wszystko musi być zrównoważone jeżeli jakieś kroki zostaną podjęte w jakimś kierunku to automatycznie aby nie wywołać katastrofy o skali nie tylko ziemskiej ale kosmicznej musi być narzucone coś innego które będzie równoważyć nie równowagę wywołaną przez człowieka.

Portret użytkownika Antares

Jeszcze dużo wody w Wiśle

Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim dzieci będzie wybierać się na zamówienie; dużo wody..., także nie musicie się już trząść. ;]Z tego co piszą w Dailymail to te dzieci są bardziej hybrydami cytoplazmatycznymi niż potomkami trójki ludzi. DNA genomowe pochodzi od dwóch rodziców (ojca i matki), natomiast DNA mitochondrialne (czyli te znajdujące się poza jądrem komórkowym) jest od dwóch matek. Dodatkowo oba pozajądrowe DNA  znajdują się w innych mitochondriach i nie doszło w nich do manipulacji. W sumie nieingerowano w DNA, tylko dodano dodatkową całą kolistą cząsteczke DNA, która nie posiada wadliwych genów i dzięki temu komórka jajowa mogła prawodiłowo funkcjonować, a dalej było możliwe utworzenie zygoty. To wywnioskowałem z Dailymail, choć jak dla mnie to źródło jest tak wiarygodne jak nasz rodzimy Fakt i pełno w nim błędów merytorycznych.  

"Stars are out and magic is here"

Portret użytkownika Kruczysko

Wreszcie jakiś sensowny

Wreszcie jakiś sensowny komentarz. Szkoda, że prezentowane tutaj artykuły są niepełne i okrojone do postaci newsa z Faktu "Szok!" "Pierwsze dzieci GMO!!" zamiast merytorycznie podejsc do tematu to robi sie z niego tanią sensację. PozdrawiamKruk

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Strony

Skomentuj