UEFA martwi się stanem wojennym na Ukrainie, a tymczasem w Grecji kibice atakują Holendrów koktajlami Mołotowa

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

UEFA zdecydowała o przeniesieniu meczu Ligi Europejskiej pomiędzy Arsenal Londyn i ukraińską Worskła Połtawa do Kijowa ze względów bezpieczeństwa, donosi Lenta.ru. Grupa robocza UEFA podjęła taką decyzję ze względu na fakt, że stan wojenny został wprowadzony w niektórych regionach Ukrainy. Worskła przywita Londyńczyków na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

 

UEFA będzie nadal monitorować rozwój sytuacji na Ukrainie. Nie jest wykluczone, że w najbliższej przyszłości planowane są ponowne dwa kolejne spotkania. Ukraina w Lidze Europy reprezentowana jest również przez Dynamo Kijów.

 

26 listopada członkowie Rady Najwyższej głosowali za wprowadzeniem stanu wojennego w niektórych regionach Ukrainy. Dokument wejdzie w życie 28 listopada br.

 

Worskła zajmuje trzecie miejsce w grupie E, a mając na koncie cztery punkty zachowuje szanse na udział w playoffach. W tym celu ukraiński zespół musi wyprzedzić Sporting Lizbona w dwóch kolejnych meczach. Drużyny spotkają się w fazie eliminacji grupowych.

 

 

Tymczasem na arenach piłkarskich Europy dzieją się rzeczy niebywałe. Greccy kibice zaatakowali fanów z Holandii koktajlami Mołotowa. Okrucieństwo miało miejsce na trybunach w Atenach. Fani lokalnej AEK podczas meczu Ligi Mistrzów Ajax - AEK (2:0) obrzucili piłkarzy Ajaxu Amsterdam i ich fanów petardami oraz koktajlami Mołotowa.

 

Na szczęście nikt nie zginął. Zarówno miejscowa policja, jak i gracze Ajaxu próbowali uspokoić żywiołowych Greków, ale to nie pomogło. Policja zdołała rozproszyć sektor fanów AEKA, ale fani Ajaxu byli podekscytowani, co także wywołało zamieszki i starcia z policją na trybunach.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

UEFA to niech się martwi tym

UEFA to niech się martwi tym że od lat jej flagowe rozgrywki są ustawiane...a zapomniałem sami je ustawiają, to się nie martwią.Ociąganiem się z wprowadzeniem Var, w sytuacji gdy ten system już się dobrze ma i dziala nawet w takich śmiesznych rozgrywkach jak nasza "Ekstraklasa"jest najlepszym dowodem na to że kombinują tak długo jak się da.Śledze zresztą ligę mistrzów od 25 lat i na moje oko minimum połowa drużyn która ostatecznie wygrywała trofeum w danym roku by go nie wygrała gdyby taka nie była wola panów od gwizdka(a ich nominują do prowadzenia spotkań oczywiście ludzie z UEFA)

Tak na marginesie jak są tu jacyś fani futbolu kto nienawidzi Jose Mourinho??Ten typ mi skróci życie i to znacznie ,działa na mnie wręcz chorobotwórczo.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika lipka

Na Ukrainie stanu wojennego

Na Ukrainie stanu wojennego nie wprowadzono gdy toczyły się walki o Krym a teraz gdy 3 kutry (rybackie?) i kilku chłopa wzięto do niewoli Ukraina wprowadza stan wojenny. Dziwne te zabiegi, podjudzają ich "przyjaciele", sypią dolarami i polskimi złotówkami by coś się działo w tej części Europy bo już za długo było cicho? Ukraina powinna być na Alasce i wszyscy byliby zadowoleni. Amerykańce dajcie Ukrainie Alaskę, będzie to wasz prawdziwy wschodni (zachodni) Stan a my wrócimy tam gdzie nasi przodkowie oddali krew, na Polską Krainę.

Skomentuj