UE wprowadzi wizy dla obywateli USA! Amerykanie nie wjadą do Polski bez zezwolenia?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obywatele USA już wkrótce będą musieli uzyskać dodatkowe pozwolenie do wjazdu na terytorium Polski i innych krajów znajdujących się w Unii Europejskiej. Jest to odbierane jako retorsja dyplomatyczna ponieważ Amerykanie wciąż utrzymują wizy wjazdowe dla kilku krajów europejskich, w tym dla Polski. 

 

Wizy, które z niewiadomych przyczyn unijni biurokraci wolą nazywać zezwoleniami na wjazd, będą obowiązywały od 2021 roku, kiedy uruchomiony zostanie Europejski System Informacji o Podróży oraz Zezwoleń na Podróż. Będzie on obejmował obywateli kilkudziesięciu krajów świata, w tym Amerykanów. 

Wniosek wizowy o wjazd na teren strefy Schengen będzie można złożyć przez Internet i jego rozpatrzenie będzie kosztować 7 euro. System sprawdzi dane aplikującego na podstawie dostępnych danych i zdecyduje czy udzielona zostanie zgoda na wjazd, czy też konieczne będzie indywidualna procedura kontrolna. 

Aż trudno uwierzyć, że Polska jest w Unii Europejskiej od 15 lat i nadal nie możemy latać bez wiz do USA. Żeby było śmiesznie podobno jesteśmy też największym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie. Niektórzy nazywają nasz kraj europejskim lotniskowcem, albo wręcz amerykańskim koniem trojańskim. 

 

Nie ważne, że kto chciał i tak już z Polski wyjechał, USA blokuje wjazd na terytorium swojego kraju jakby znajdował się tam jakiś raj. Faktycznie dwa polskie województwa mają jakiś trudny do zrozumienia pociąg do USA, ale sugerowanie, że większość Polaków marzy o tym, aby wynieść się do Stanów Zjednoczonych jest zupełnym fałszem.

 

Zarówno Niemcy, jak i Czesi, Słowacy, Litwini, Łotysze i Estończycy, mogą jeździć do USA bez wiz, okazuje się jednak, że Polacy, Bułgarzy, Rumuni, Cypryjczycy i Chorwaci. Ta dysproporcja jest trudna do wyjaśnienia. 

Trzeba było czekać 15 lat, żeby ktoś zaczął łaskawie dostrzegać, że coś jest nie tak w takiej sytuacji, gdyby UE twierdziła, że przyjmie bez wiz wszystkich ze stanu New Jork, ale nie z New Jersey. To żałosne, że musieliśmy oczekiwać tak długo na jakąkolwiek reakcję ze strony Brukseli.

 

Nawet teraz po zapowiedziach retorsji, nie ma równowagi we wzajemnych stosunkach, bo Polacy nadal będą musieli zapłacić 160 dolarów za promesę wizową! Nie za wizę. Będą też mogli być zawracani pod byle pretekstem, tak jakby Polska była krajem terrorystycznym, a nie członkiem NATO uczestniczącym w amerykańskich zamorskich awanturach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika kolo21

Kiedyś w latach 80tych czy

Kiedyś w latach 80tych czy 90tych ameryka była ósmym cudem świata. A teraz? A na diabła tam się pchać. Za dużo sie na czytałem o krainie koszmarów, nie dreamland ha ha Kiedyś człowiek nie miał nic, a teraz? Teraz nadal nie ma nic, ale te nic jest jednak lepsze niż kiedyś. A więc niech se w dupska wsadzą te wizy.

kolo21

Portret użytkownika vagabondo

najgorsze w tym wszystkim

najgorsze w tym wszystkim jest to ze cierpia na tych wszystkich sankcjach,zakazach,nakazach  etc.etc.  zwykli normalni  ludzie bo ci tak zwani bogacze,idole,autorytety,pedofile,zboczency  ogolem cala ta ich sekta  hahaha  ma i tak wszedzie wjazd bez wizy, wizy sa tylko dla niewolniczego pospolstwa zeby ich gnebic i zgarniac za wizy od niewolnikow gruba kase!!!!!!!!!

Portret użytkownika JVK_2012

Bujda na resorach. To tak

Bujda na resorach. To tak samo jak budowanie muru na granicy z Meksykiem, a wszyscy mówią o podziemnych tunelach, którymi na okrągło w tę i z powrotem całymi tirami wozi się i dostarcza setki ton karabinów, amunicji i narkotyków, a na powierchni skrupulatnie sprawdza się niemal każdy samochód. Zakłamanie takie, jakich wiele w tym piekle na Ziemi. (Nie)Rząd może, a jak zwykły człowiek ledwie wydrąży sobie mały tunelik, że sam ledwo się w nim mieści, to od razu w środkach masowgo przekazu wielka wrzawa, bo złapali wielkich przestępców. Wizy są wymierzone w zwykłych ludzi, a bandyci są wwożeni nawet samolotami...

Portret użytkownika Maxxx

Panie Adminie skąd u Pana ten

Panie Adminie skąd u Pana ten zachwyt? Do tej pory nie odnosił się Pan przychylnie do Unii a tu proszę, jaki zachwyt. Wytknę jednak parę błędów. Myślenie, że wprowadzenie europejskich wiz dla Amerykanów nie ma nic wspólnego z tym, że Polakom nie zniesiono do tej pory wiz. To wręcz naiwne myślenie. Jest to prędzej zagrywka dyplomatyczna.

Poza tym co to właściwie oznacza, że będą przyznawane Unijne wizy? Prawo wizowe to domena państwa, tam samo zyski z tych wiz trafiają do budżetu. A teraz te zyski ma przejąć Bruksela? I postawiony zostanie kolejny kroczek w kierunku zbudowania jednolitego eurokołchozu. A więc czym tu się cieszyć? 

A na koniec, jakimi hipokrytami są te komunistyczne bałwany, że chcą kontrolować wjazd na teren Unii zwykłych ludzi, a jednocześnie wpuszczają całe hordy brudnych barbarzyńców.

Portret użytkownika Epiornis

"...Wytknę jednak parę błędów

"...Wytknę jednak parę błędów..."

"...Prawo wizowe to domena państwa, tam samo zyski z tych wiz trafiają do budżetu. A teraz te zyski ma przejąć Bruksela? I postawiony zostanie kolejny kroczek w kierunku zbudowania jednolitego eurokołchozu..."

Tu nie chodzi o pieniądze Smile

 

"...jakimi hipokrytami są te komunistyczne bałwany, że chcą kontrolować wjazd na teren Unii zwykłych ludzi, a jednocześnie wpuszczają całe hordy brudnych barbarzyńców."

To jest bardzo "mocno" sterowane.

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika KarolNY

A ilu latynosow przechodzi

A ilu latynosow przechodzi nielegalnie przez granice kazdego dnia? Odkad Trump jest prezydentem jest troche lepiej. Zyje w USA 18 rok aczkolwiek pod koniec tego roku wracam do Polski. Tu jest coraz to gorzej, wyzysk straszny i te amerykanskie robienie komus dobrej nadziei i falsz robia swoje. Ameryka skonczyla sie juz dawno temu choc niektorym Polakom trwa nadal bo wyrwali sie ze strasznej biedy i teraz tu pokazuja swoje rozki.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika NOP

Jeśli ktoś jeszcze nie

Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie tego prostego układu  to krótko wyjaśnię. Za wszystkim stoją pasoŻydy i ich mityczne 300 mld dolarów. Dopóki im tego nie zapłacimy, nadal będą wizy. I niech tak już pozostanie, czego daj Panie Boże  Amen. 

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Ten cały "pociąg" do

Ten cały "pociąg" do traktowania USA jako raju wyszedł poprostu za komuny. Jednak dziś w krajach europejskich można więcej zarobić i są większe swobody niż w USA. Ja nigdy nie myślałem o USA jako o kraju w którym mógłbym pracować a napewno już nie o takim w którym mógłbym żyć. Mógłbym sobie tam pojechać tylko po to żeby zobaczyć Yellowstone albo Las Vegas Smile A jeśli ktoś dałby mi wybór kraju do życia i musiałbym opuścić Polskę to pewnie byłaby to Kanada lub Norwegia, ale napewno nie USA

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Strony

Skomentuj