UE potwierdziła swój sprzeciw wobec kary śmierci na Białorusi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ciągłe stosowanie kary śmierci na Białorusi jest sprzeczna z deklarowanym pragnieniem Mińska do interakcji ze społecznością międzynarodową, powiedział w piątek oficjalny przedstawiciel Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ang. European External Action Service, EEAS).

 

 

„Dwa wyroki śmierci zostały wydane przez mohylewski sąd okręgowy na Białorusi na Igorze Gerszankowie i Semenowie Bereznym. Unia Europejska jest zdecydowanie przeciwko karze śmierci i oczekuje, że tytuł prawny do odwołania zostanie w pełni zagwarantowany skazanym” – podano w komunikacie wydanym w Brukseli.

 

„Kara śmierci narusza prawo do życia i jest najbardziej okrutną, nieludzką i poniżającą” - tłumaczy w oświadczeniu przedstawiciel EEAS.

 

W dokumencie podkreślono, że UE nadal podnosi różne kwestie na wszystkich poziomach z władzami białoruskimi, w tym w ramach dialogu na temat praw człowieka.

 

Przedstawiciele EEAS przypominają, że Białoruś jest jedynym krajem w Europie, w którym nadal obowiązuje kara śmierci. Namawiają do złagodzenia wyroków, wydawanych przez białoruskie sądy, a także są za wprowadzeniem moratorium na egzekucje, jako pierwszego kroku w kierunku ich całkowitego zniesienia.

 

„Niezbędna jest kontynuacja debaty publicznej w tej sprawie na Białorusi” – tłumaczą przedstawiciele w Brukseli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lipka

W Usa też jest kara śmierci

W Usa też jest kara śmierci ale jakoś żadnych ograniczeń do tego "mocarstwa" unia nie stosuje, nie upomina, nie grozi palcem, socjaliści mają coś nie tak z własną tożsamością bo udają kogo innego niż są przez to wielu ludzi myli ich z przyzwoitymi, ludźmi.

Portret użytkownika MiamiVibe

UE sprzeciwia się karze

UE sprzeciwia się karze śmierci, jednocześnie mordując rdzennych białych Europejczyków rękami nachodźców islamskich, co za ironia Smile Ja też popieram karę śmierci, jeśli ktoś morduje świadomie i bez skruchy oraż żadnej chęci resocjalizacji, to po co takie tałatajstwo ma dalej tu żyć.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj