Udowodniono, że tradycyjna koncepcja fal dźwiękowych jest błędna

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Niedawno trzech naukowców z Columbia University opublikowało wyniki eksperymentu pokazującego, że fale dźwiękowe mogą przenosić masę grawitacyjną. Podczas eksperymentu odkryli, że fale dźwiękowe mogą generować „maleńkie pole grawitacyjne”.

 

Obliczenia pokazują, że fale dźwiękowe mają niewielką masę ujemną, co oznacza, że ​​w obecności pola grawitacyjnego, takiego jak ziemskie, ich trajektoria odchyla się w górę. Tym samym zasugerowano, że fale dźwiękowe również generują małe pole grawitacyjne.

 

Przez lata fizycy uważali, że fale dźwiękowe mogą przenosić energię, ale nie sądzili, że fale mogą przenosić masę. Jednak naukowcy znaleźli dowody na to, że „konwencjonalna opinia była błędna”. Korzystając z kwantowej teorii pola, zespół odkrył, że fale dźwiękowe przechodzące przez nadciekły hel mają niewielką masę. Matematycznie udowodnili, że tak się dzieje, chociaż nie zmierzyli bezpośrednio masy przenoszonej przez falę dźwiękową.

 

Mówiąc dokładniej, odkryli, że fonony - czyli kwanty energii drgań sieci krystalicznej o bozonowych własnościach - oddziałują z polem grawitacyjnym w sposób, który powoduje, że przenoszą masę podczas poruszania się w materiale. W tej nowej pracy naukowcy przedstawiają dowody sugerujące, że te same wyniki dotyczą większości materiałów. Fonon opisuje zachowanie drgań dźwiękowych w bardzo małej skali.

 

Po tych wiadomościach naukowcy zasugerowali sposoby przeprowadzenia dalszych testów w świecie rzeczywistym. Jedną z opcji mogłoby być wykorzystanie urządzeń wykrywających pola grawitacyjne do badania trzęsień ziemi. Ponieważ trzęsienie ziemi wysyła dźwięki na całą planetę, urządzenia mogą wykryć „miliardy kilogramów masy” przenoszone przez dźwięk. W 2020 roku naukowcy stworzyli algorytm do wykrywania sygnałów z trzęsień ziemi, które wypaczają grawitację, zmieniając gęstość skał na krótki czas. Te zmiany grawitacji wysyłają sygnały z prędkością światła, umożliwiając wykrycie trzęsień ziemi, zanim zaczną się szkody.

 

Rok przed tym badaniem ten sam zespół przedstawił teorię, że fonony mają ujemną masę, a zatem ujemną grawitację. Co dziwne, fonony wydają się przeciwstawiać grawitacji, wznosząc się zamiast opadać. Okazuje się, że w pewnych warunkach fale dźwiękowe mogą zacząć rosnąć, a nie opadać i to jest anomalia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 23

Nie. To nie jest anomalia.

Nie. To nie jest anomalia. Niezrozumienie rzeczy nie czyni ich anomalnymi.

Mówiłem, że ludzie tkwią w poznawczym błędzie i wszystko inne, nie zgodne z ich dziadowskim pojmowaniem wydaje się błędem wszechświata. Niestety, albo na szczęście, to ich toporne umysły.

Portret użytkownika Kwazar

Naoisano że ...Obliczenia

Naoisano że ...Obliczenia pokazują, że fale dźwiękowe ...oddziałują z polem grawitacyjnym w sposób, który powoduje, że przenoszą masę podczas poruszania się w materiale. No i teraz już wszystko staje się bardziej zrozumiałe z tego całego bełkotu starożytnych mitów. Wiele z nich bowiem opowiada o tym, jak to za pomocą fal dźwiękowych,śpiewająco meality stawiano i mury burzono a posąi same chodziły :)))  Jeszcze parę odkryć w połączeniu z bełkotem mitów starożytnych i całkiem możliwe,że otworzymy sobie prawdziwe WROTA DO GWIAZD ale się nie upieram.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika oswiecony77

zapamietaj juz niedlugo

zapamietaj juz niedlugo wezmniesz to czy umrzesz z glodu??? https://tvn24.pl/ciekawostki/te-tatuaze-beda-ratowac-zycie-ra181124-3528540  Naukowcy z japońskiego Nara Institute of Science and Technology (NAIST) zaprezentowali najmniejszy na świecie chip optyczny, który jest w stanie kontrolować aktywność neuronalną w mózgach ludzi i zwierząt.  11 A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy
czciciele Bestii i jej obrazu,
i ten, kto bierze znamię jej imienia».  17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.  No niezle dla ciebie jakas glupia [raca jest wazniejsza niz dusza Oglupiacze typu szczepionki zatrute leki zarcie woda powietrze To tylko pikus przy tym co nadchodzi Potzna energia ktora przenika ten glob zmienia dna i ludzka dusze Wiec glupie scierwojady myslcie

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika maracash

Przez lata fizycy uważali, że

Przez lata fizycy uważali, że fale dźwiękowe mogą przenosić energię, ale nie sądzili, że fale mogą przenosić masę. Jednak naukowcy znaleźli dowody na to, że „konwencjonalna opinia była błędna”.

no popatrz Ty no się...czyli naukowcy się mylili...normalnie NIE-MO-ŻLI-WE Smile .

Za jakiś czas zobaczymy ich produkty ludzkopodobne, po edycji genów. To dopiero będzie "pomyłka" Smile

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika drako_tr

Podobnie jest z trzmielami, w

Podobnie jest z trzmielami, w/g nałkoffcuff i ich nałkoffych "fachowych" obliczeń, podpartych potwierdzoną nałkoffą teorią, trzmiel ma zbyt małą powierzchnię skrzydełek, by latać...jednak wszystkie trzmiele mają nałkoffców w doopkach...i latają. 

Podobnie jest z ludźmi, ci normalni ludzie, mają głęboko w doopkach te ichnie teoryjki i zadają niewygodne pytania... jednak w przeciwieństwie do trzmieli, jest też masa bezmyślnych głupków, którzy przyjmują te ichnie nałkoffe teorie, za prawdę nad prawdami...i to są właśnie produkty ludzkopodobne.

Portret użytkownika drako_tr

Niestety to nie mit...lata

Niestety to nie mit...lata temu znalazłem cały nałkoffy wywód na ten temat, teraz próżno go szukać, bo jak każde potknięcie "nieomylnego" nałkoffego grona, tak i to, zostało wymazane Smile

Za kilka lat mitem też będzie, że niby jacyś fizycy twierdzili, że fale dźwiękowe nie mogą przenosić energii. 

 

Portret użytkownika Arya

@drako chyba się nie

@drako chyba się nie zrozumieliśmy. To, że mówiono, że  trzmiel nie powinien latać to prawda. Ja sam słyszałem o tym po raz pierwszy w roku 1995. Mitem jest to, że lot trzmiela przeczy prawom fizyki. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Dauragon

Nikt się nie mylił. Po prostu

Nikt się nie mylił. Po prostu cos udowodnili, co w perspektywie moze sie przysluzyc ludzkosci. Nie wiem po co narzekanie, moze pochwal sie co Ty zrobiles? Ludzie spedzili pewnie wiekszosc zycia nad badaniami, nauce itd. Twoje najwieksze wyzwanie to podetrzec tylek, pocac sie przy doborze ilosci listkow papieru toaletowego.  Co do artykulu, redaktor udowodnil za to ze istnieja podróze w czasie. Na poczatku mozemy przeczytac " Niedawno....", faktycznie niedawno, bo odkrycie zostalo opublikowane w 2019 roku:D Ten portal kojarzy mi sie juz troche z "superexpresem, albo faktem...". Lata swietnosci ma juz za soba. Pozdro

Strony

Skomentuj