Udowodniono, że picie wina poprawia zdolności umysłowe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeśli dana osoba pije umiarkowaną ilość wina przez długi czas, może to nie tylko nie pogrszać, ale nawet nieznacznie poprawić jej zdolności umysłowe. Do takiego wniosku doszli naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Chin, którzy obserwowali 20 tysięcy ludzi od prawie 10 lat. Opis ich badań został opublikowany przez czasopismo naukowe JAMA Network Open.

 

Podczas eksperymentu naukowcy przeanalizowali dane z dużego badania HRS. W jego ramach, od 1996 do 2008 r., eksperci regularnie testowali zdolności umysłowe mieszkańców USA za pomocą ankiet telefonicznych. Dotyczyły one w szczególności pamięci, wiedzy ogólnej, znajomości języka ojczystego i słownictwa. Ponadto naukowcy zgromadzili różne statystyki, tj. w szczególności, ile alkoholu piją uczestnicy badania.

 

Do próby włączono 19,9 tys. osób, z czego 60% stanowiły kobiety, a 85% to osoby pochodzenia europejskiego. Średnio naukowcy śledzili stan uczestników badania przez nieco ponad 9 lat. Wszyscy pili stosunkowo mało wina, tj. kobiety nie więcej niż 8 jednostek, a mężczyźni nie więcej niż 15.

 

W badaniach naukowych ilość napoju alkoholowego, która zawiera 10 ml lub 8 g czystego alkoholu, nazywa się jednostką lub napojem. Na przykład kieliszek wina o mocy 12% o objętości 125 ml zawiera 1,5 jednostki alkoholu.

 

W wyniku analizy naukowcy doszli do wniosku, że w takich proporcjach alkohol zawarty w winie pozytywnie wpływa na mózg. „Nasze badanie, pomimo pozytywnych wyników dla osób pijących, nie wzywa rodaków do barów, aby poparli wyniki badania” - powiedział jeden z autorów pracy, Changwei Li, epidemiolog z University of Georgia. „Przeciwnie, zachęcamy przede wszystkim do zwrócenia uwagi na negatywne konsekwencje nadużywania alkoholu ”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Po wypiciu wina albo innego

Po wypiciu wina albo innego piwa to doznaję takich obświęceń umysłowych.I oto one ! Gdzieś tam, pisałem kiedyś odnośnie wycofania wojsk janków z NIemiec.Oficjalnie to Niemcy oświadczyli że jest to krok nierozważny i że im chyba jakoś żal.Jednak nieoficjalnie,cała niemiecka polityka sprowadza się do jednego. "JANKI MY WAS TU NIE CHCEMY bo swoją politykę prowadzimy" I po kolejnym winnym obświęceniu umyslowym w "Łonecie" znalazłem,przeczytałem dowód na te moje twierdzenia, że Niemcy prowadzą swoją politykę.Mianowicie dzisiaj przeczytałem: "Niemcy chcą, aby UE nałożyła sankcje na USA"  Uważam, że Niemcy na prawdę chcą sankcji. To jest dopiero skromny początek na drodze gdzie skończyła sie dobra wola NIemców wobec janków.Janki to jest dla Niemców element od zawsze OBCY i w dodatku narzucony w 1945 MOCARSTWU Mocarstwu które De facto właściwie nie przegrało wojny ! Co znowu widać wyraźnie dzisiaj :)))  

Portret użytkownika Pimodare

"naukowcy ze Stanów

"naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Chin" no cóż może to i prawda ale ci panowie naukofce wymyślą i "udowodnnią" wszystko co tylko sponsorzy im rozkażą , oni panie kolego są tak wiarygodni że normalnie jakbyś do pijanej babyjagi po wróżbe poszedł, wtedy dajesz jej na wino i powie ci co chcesz usłyszeć Lol

Portret użytkownika Quark

Jak ktoś jest leniwy umysłowo

Jak ktoś jest leniwy umysłowo to żaden specyfik mu nie pomoże , bo nowe połączenia neuralne same się nie wytworzą a i wiedza do głowy sama z siebie nie wejdzie nie mówiąc już o madrości .. Alkohol ,kofeina ,witaminy i odżywianie (a nie tylko jedzenie) to wszystko warto stosować ale bez wysiłku efektów nie będzie tak jak w sporcie ..

Portret użytkownika Art71

... nie wiem jak biale, ale

... nie wiem jak biale, ale czerwone wino jest dobre na serce ... cyt.; 'Czerwone wino na serce polecane jest od lat. Flawonoidy zawarte w alkoholu chronią przed zawałem serca, zakrzepami i udarem mózgu. Resweratrol i kwercetyna wykazują natomiast działanie ochronne DNA oraz niszczą wolne rodniki, które są przyczyną choroby wieńcowej. Ponadto w winie znajduje się kwas acetylosalicylowy, rozrzedzający krew i zmniejszający ryzyko zawału serca. Z tego powodu zaleca się wino na serce w ramach profilaktyki zawału' ... zrodlo; https://ostrowiecka.pl/2017/10/11/czerwone-wino-jak-wplywa-na-serce/

Portret użytkownika Easy Rider

A co z piwem w kontekście

A co z piwem w kontekście zdrowotnym? Jakoś nikogo z uczestników niniejszego forum nie dręczy to pytanie, a nie wierzę, że nie ma tutaj zwolenników tego złotego trunku. Może Admin wyszperałby jakiś podobny artykuł, traktujący o piwie?

W sumie, to ja nie oczekuję odpowiedzi na to pytanie bo jestem przekonany, że piwo (w umiarkowanych ilościach) jest zdrowe, chciałem tylko postawić pytanie retoryczne. Czy piwo poprawia zdolności umysłowe - tego nie wiem, ale na pewno łagodzi obyczaje, pozostając w kontrze do tradycji wódczanej.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj