Uderzenia asteroid w Ziemię są znacznie częstsze niż sądzono

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Długo żyliśmy w przeświadczeniu, że nasza planeta jest bezpiecznym miejscem do życia. Jednak dwa poważne incydenty związane z upadkiem znacznych ciał niebieskich w ciągu 120 lat spowodowały, że naukowcy zaczęli się baczniej przyglądać statystykom impaktów meteorytowych. Ich ustalenia mogą niepokoić.

 

Nad tematyką zagrożeń z kosmosu pochyla się już od dawna fundacja B612 skupiająca wielu dawnych amerykańskich astronautów. W zeszłym tygodniu na konferencji prasowej przedstawiono dowody wskazujące, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do znaczącego wzrostu rejestrowanych kolizji ciał niebieskich różnej wielkości i naszej Ziemi.

 

Przeanalizowano dane z detektorów infradźwięków stosowanych do detekcji prób jądrowych. Dzięki temu ustalono, że od 2001 roku doszło do 26 eksplozji w atmosferze ziemskiej, które były na skalę bomby atomowej. Specjaliści z B612 twierdzą, że jedynie szczęściu zawdzięczamy to, że największym miastem, na który spadło coś takiego był Czelabińsk. Gdyby zdarzyło się to w gęściej zaludnionych obszarach wielkich miast skutki mogłyby być tragiczne.

Zdaniem aktywistów dane z infradźwiękowych sensorów to dowód na to, że tego typu incydenty nie są czymś niezwykłym, tylko czymś bardzo częstym. Nawet 3 do 10 razy częstszym niż nam się to wydawało dotychczas.

 

Sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba opracować metody przeciwdziałania takim zagrożeniom jeszcze w przestrzeni kosmicznej, oraz przede wszystkim trzeba nauczyć się wypatrywać takich obiektów, aby nie dowiadywać się o ich istnieniu dopiero, gdy spadną. Aby zrobić coś w tym kierunku fundacja buduje wraz z Bell Aerospace satelitę Sentinel którego celem będzie właśnie wypatrywanie obiektów zagrażających Ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika andi

We wtorek ok godz. 21 na

We wtorek ok godz. 21 na niebie nad wyspami kanaryjskimi obserwowalem upadek meteoru. Spadal ok 3 sec. I swiecil na seledynowy kolor. Niebo bylo jeszcze dosyc jasne i byl to najwiekszy zauwazony przez ze mnie meteor

Portret użytkownika ULtra

Na co mamy czekać,,,,myślałem

Na co mamy czekać,,,,myślałem przez okres świąteczny nabrałes trochę dystansu,cóż myliłem sie,ty jak zwykle swoje,..ja juz czekam niż twoje ,,przepowiednie,,przeszło półtora roku....zakladasz jakiś margines błędu,,czasowego,,????????

Portret użytkownika zibi

A co miałem nabrać dystans

A co miałem nabrać dystans przez Święta,spokojnie z przepowiedniami doczekasz się w niedługim czasie,policz przez te półtorej roku ile wysadziło wulkanów i ile było trzęsień ziemi a do tego anomalii pogodowych,zobaczysz  co będzie jeszcze nas czekało,pamiętasz jak ci mówiłem o Yellowstone zaczyna tam trząś,zwierzyna ucieka a takich niespodzianek jak to osuwisko na Florydzie,huragany ,tajfuny w tym roku to dopiero zobaczysz jak dachy wyrywa,było by dobrze wykopać sobie ziemiankę,to dopiero się zaczyna,pisałem ci że gdybym znał godzinę śmierci bardziej bym się przygotował, przypomnę ci zostań na portalu, nie denerwuj się czekaj spokojnie ty na prawdę jesteś niecierpliwy,taki w gorącej wodzie kompany,nie jestem matką ziemią ona ma swój czas,proces stopniowy w którym ziemia odnawia się i wszystko idzie od nowa,nie wiem czy to zrozumiesz

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Nie kojarze, ale jest jak

Nie kojarze, ale jest jak najbardziej prawdziwy Smile Za to przypomniał mi sie taki film Forteca o więzieniu na stacji kosmicznej, gdzie więźniowie byli czipowani bezpośrednio do mózgu. Strażnicy widzieli i słyszeli to samo co więźniowie, a jak ktoś rozrabiał to zdalnie wywoływali potworny ból głowy i tym czipem mogli też zabić.

Ave Satan New russian

Skomentuj