Udaremniono próbę przemycenia z Ukrainy do Polski działka przeciwlotniczego

Kategorie: 

Źródło: ABW

Od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski, że z Ukrainy do Polski przemycana jest broń. Plotki te zostały niestety zweryfikowane. Na przejściu granicznym w Dorohusku doszło do zatrzymania dwóch obywatelek Ukrainy, które usiłowały przywieźć do Polski elementy działka przeciwlotniczego kaliber 30 mm.

 

Z oficjalnego komunikatu ABW wynika, że 31 marca 2017 roku, podczas kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku udaremniono przemyt elementów działa artyleryjskiego AK-630 kaliber 30 mm. Broń była zgłoszona jako elementy hydrauliczne. Sprawcy twierdzą, że nie mieli świadomości co przewożą. 

 

Kilka dni temu doszło również do próby przemytu z wykorzystaniem motolotni, która zrzuciła nad Polską ładunek przechwycony następnie przez polskich celników. Znajdowały się tam papierosy. Oznacza to, że równie dobrze w ten sposób może się dostawać do naszego kraju broń, na przykład karabiny. 

Gdy weźmie się pod uwagę fakt, że w Polsce przebywa obecnie ponad milion Ukraińców, sytuacja może się zrobić szybko dla nas bardzo nieprzyjemna. Polskie władze cały czas odmawiają przyjęcia do wiadomości, że na Ukrainie rosną w siłę środowiska skrajne, kultywujące zbrodnicze tradycje OUN i UPA, a Polacy są dla nich wrogami, nawet jeśli oficjalnie zapewniają o przyjaźni poprzez wzajemną nienawiść do Rosjan.

 

Wśród tych miliona imigrantów z Ukrainy na pewno znajdują się neobanderowcy, ktorzy niczym islamiści na zachodzie Europy, udają, że mają względem nas dobre zamiary. Jednak fakty są takie, że na Ukrainie niszczy się i bezcześci polskie cmentarze i dochodzi do ataków na polskie placówki dyplomatyczne jak ostatnio w położonym przy obecnej polsko-ukraińskiej granicy, Łucku.

Można oczywiście powtarzać jak mantrę, że stoją za tym Rosjanie, ale nie złapano ani jednego sprawcy, co sugeruje, że strona ukraińska może mieć coś do ukrycia w tej kwestii. Kult zbrodniarza Bandery trwa tam w najlepsze i jest oficjalnie akceptowany przez ukraińskie władze. To tak jakby Niemcy nagle zaczęli stawiać pomniki Hitlerowi.

 

I w tym kontekście fakt, że Ukraińcy sprowadzają do Polski broń jest niezwykle niebezpieczny, bo może wskazywać na to, że tworzy się u nas jakieś ukraińskie podziemne państwo, które bynajmniej nie będzie przyjazne Polakom. Bardzo możliwe, że czeka nas wkrótce fala ukraińskiego terroryzmu, a poziom oderwania od rzeczywistości naszych władz pozwala przypuszczać, że nawet jeśli Ukraińcy zaczną dokonywać ataków terrorystycznych w Polsce, to nasze obsesyjnie rusofobiczne władze i tak stwierdzą, że to robota Rosji.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Tak sobie pomyszkowałem po

Tak sobie pomyszkowałem po necie, w poszukiwamiu czegoś o tym działku - to jest  straszna broń...   Produkowana w Rosji od końca lat 50-ych i jest [email protected] skuteczna w zwalczaniu, wszystkiego co pływa, lata i na drzewo nie ucieka.                                                                                          https://youtu.be/6oEQQO-G2fM                                                                                 A tu jest filmik pokazujący jak skuteczne jest to działko w rękach cywilnych marynarzy w walce i obronie swojego statku  przed piratami.                                                                            https://youtu.be/0dzkUbVP9fI                                                                                                      

Portret użytkownika baca

niepotrzebnie zadeklarowali

niepotrzebnie zadeklarowali towar jako działko przeciwlotnicze - przecież nasi lotnicy nigdy na coś takiego nie pozwolą...

gdyby oclili to jako działko przeciwsejmowe to zupełnie inna sprawa...

tak że ukrainiec się zbroi a Wołyń II nadchodzi... historia się zawsze powtarza i jak znam życie ryży będzie prezydentem rządu na uchodztwie...

 

Portret użytkownika ACHILES

CZY KTOŚ Z WAS JUŻ COŚ MOŻE

CZY KTOŚ Z WAS JUŻ COŚ MOŻE SŁYSZAŁ O WYKRYCIU sprawców OSTRZAŁU w banderolandii NASZEGO KONSULATU, bo ja odnoszę wrażenie, ŻE JAKAŚ DZIWACZNA CISZA NASTAŁA O TYM, a tak się zarzekali zarówno niby Nasi, jak i banderowscy polityczni pajace, ŻE TO ROBOTA ROSJAN I SZYBKO ZOSTANIE, TO UDOWODNIONE. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nobodyx

Czy Polacy w Niemczech

Czy Polacy w Niemczech stworzyli państwo podziemne w celu odegrania się? Nie!!! Niestety ukraincy tak jak kiedyś polacy jadą za przysłowiowym chlebem, o który zwyczajnie tam ciężko. 

Portret użytkownika Prawda boli

Artykuł ciekawy ale wnioski

Artykuł ciekawy ale wnioski błędne. UPA nie ma najmniejszego powodu by sprowadzać do Polski broń gdyż jest jej u nas pod dostatkiem. W dodatku magazynów pilnują firmy ochroniarskie masowo zatrudniające ostatnio obywateli Ukrainy. Jakby tego było mało to ochrona takiego magazynu ma na obronę gaz i czasem pistolety. Nie lepiej przedstawia sie sytuacja w jednostkach policji czy wojska w rejonach "drugiej" Polski Sad

Strony

Skomentuj