Udany zamach na ambasadora Rosji w Turcji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wczoraj, w Ankarze został zastrzelony rosyjski ambasador Andrej Karlow. Do zabójstwa doszło w świetle kamer, gdy dyplomata miał swoje wystąpienie na otwarciu wystawy fotograficznej. Władimir Putin powiedział, że konieczne jest ustalenie zleceniodawców zabójstwa.

 

W poniedziałek 19 grudnia br. na oczach mediów zamordowano w Turcji ambasadora Rosji. Karlow przemawiał podczas otwarcia wystawy fotograficznej „Rosja widziana oczami Turków" w galerii sztuki współczesnej w Ankarze, kiedy za jego plecami pojawił się zamachowiec i otworzył ogień z pistoletu. Wiadomo, że wykrzykiwał islamskie slogany, a także oświadczenia dotyczące syryjskiego Aleppo.

 

Tureckie media podają, że w ataku ucierpiały w sumie trzy osoby. Według wstępnych danych, na życie ambasadora Rosji targnął się 22-letni Mevlüt Mert Altyntash, który wcześniej pracował dla tureckiej policji. Po dokonaniu morderstwa napastnik został wyeliminowany przez spec służby.

 

Rosyjski ambasador Andrei Karlow został przewieziony do szpitala w Ankarze, ale rana postrzałowa okazała się być śmiertelna. Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Maria Zakharowa potwierdziła śmierć dyplomaty w Turcji. Rosja kwalifikuje incydent, jako atak terrorystyczny.

 

Andrei Karlow miał 62 lata. W 1976 roku ukończył studia na wydziale międzynarodowych stosunków gospodarczych MGIMO, a w 1992 Akademię Dyplomatyczną przy rosyjskim MSZ. W latach 2001-2006 pełnił funkcję ambasadora w Korei Północnej, a od 2013 roku był ambasadorem Rosji w Turcji.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

   Dla mnie o wiele ciekawsze

   Dla mnie o wiele ciekawsze od tego co powiedział Putin byłoby usłyszeć to co powiedział Erdogan. To by o wiele więcej wyjaśniło. Oczywiście ,,przy słuchaniu między wierszami."

   Raczej postawiłabym na akcję zorganizowaną przez Amerykanów  czy samo NATO, bo im najbardziej nie na rękę jest zbliżenie Turcji i Rosji. Turcja to podobno (nie jestem całkowicie pewna) aż 1/3 wojsk NATOwskich. Biorąc pod uwagę liczbę żołnierzy nie sprzęt. Gdyby wyszła z NATO układ sił na świecie całkowicie by się zmienił. To zaczyna być gra warta ryzyka.

Portret użytkownika charis

  koran sura 4:34b : " I

 Oby ten zamach nie rozpętał niczego większego .....

ps - koran sura 4:34b : " I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! " --------   vs ------- Biblia, list do Kolosan 3:19 : " Mężowie, miłujcie wasze żony i nie bądźcie surowi wobec nich " - Nowy Testament, Biblia.

 

,

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nazwisko lub pseudonim

Mam nadzieję, że jak się

Mam nadzieję, że jak się rozchorujesz to nie będziesz szedł do lekarza, bo przecież złamałbyś wolę stwórcy (nic się nie dzieje bez jego zgody i wiedzy). No, chyba że lekarz jest wynajęty przez stwórcę, żeby naprawiać to co wszechmocny spartolił - wtedy to co innego.

Skomentuj