Udany zamach na ambasadora Rosji w Turcji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wczoraj, w Ankarze został zastrzelony rosyjski ambasador Andrej Karlow. Do zabójstwa doszło w świetle kamer, gdy dyplomata miał swoje wystąpienie na otwarciu wystawy fotograficznej. Władimir Putin powiedział, że konieczne jest ustalenie zleceniodawców zabójstwa.

 

W poniedziałek 19 grudnia br. na oczach mediów zamordowano w Turcji ambasadora Rosji. Karlow przemawiał podczas otwarcia wystawy fotograficznej „Rosja widziana oczami Turków" w galerii sztuki współczesnej w Ankarze, kiedy za jego plecami pojawił się zamachowiec i otworzył ogień z pistoletu. Wiadomo, że wykrzykiwał islamskie slogany, a także oświadczenia dotyczące syryjskiego Aleppo.

 

Tureckie media podają, że w ataku ucierpiały w sumie trzy osoby. Według wstępnych danych, na życie ambasadora Rosji targnął się 22-letni Mevlüt Mert Altyntash, który wcześniej pracował dla tureckiej policji. Po dokonaniu morderstwa napastnik został wyeliminowany przez spec służby.

 

Rosyjski ambasador Andrei Karlow został przewieziony do szpitala w Ankarze, ale rana postrzałowa okazała się być śmiertelna. Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Maria Zakharowa potwierdziła śmierć dyplomaty w Turcji. Rosja kwalifikuje incydent, jako atak terrorystyczny.

 

Andrei Karlow miał 62 lata. W 1976 roku ukończył studia na wydziale międzynarodowych stosunków gospodarczych MGIMO, a w 1992 Akademię Dyplomatyczną przy rosyjskim MSZ. W latach 2001-2006 pełnił funkcję ambasadora w Korei Północnej, a od 2013 roku był ambasadorem Rosji w Turcji.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

   Dla mnie o wiele ciekawsze

   Dla mnie o wiele ciekawsze od tego co powiedział Putin byłoby usłyszeć to co powiedział Erdogan. To by o wiele więcej wyjaśniło. Oczywiście ,,przy słuchaniu między wierszami."

   Raczej postawiłabym na akcję zorganizowaną przez Amerykanów  czy samo NATO, bo im najbardziej nie na rękę jest zbliżenie Turcji i Rosji. Turcja to podobno (nie jestem całkowicie pewna) aż 1/3 wojsk NATOwskich. Biorąc pod uwagę liczbę żołnierzy nie sprzęt. Gdyby wyszła z NATO układ sił na świecie całkowicie by się zmienił. To zaczyna być gra warta ryzyka.

Portret użytkownika charis

  koran sura 4:34b : " I

 Oby ten zamach nie rozpętał niczego większego .....

ps - koran sura 4:34b : " I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! " --------   vs ------- Biblia, list do Kolosan 3:19 : " Mężowie, miłujcie wasze żony i nie bądźcie surowi wobec nich " - Nowy Testament, Biblia.

 

,

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj