Udany test amerykańskiej tarczy antyrakietowej przeciw pociskom ICBM

Image

Źródło: Internet

Dwa dni temu Stany Zjednoczone dokonały kolejnego testu rakietowego. Tym razem sprawdzono działanie antyrakiet zwalczających międzykontynentalne pociski ICBM. Był to pierwszy taki test od 2014 roku i pierwszy z takim rodzajem celu imitującym zachowanie rakiet ICBM wychodzących w przestrzeń kosmiczną.

 

Jak wynika z oficjalnych doniesień antyrakieta została wystrzelona z bazy Vanderberg w Kalifornii. Znajdują się tam na stałe cztery wyrzutnie. Kolejne 32 znajdują się w Fort Greely na Alasce. Test systemu obrony antyrakietowej odbierany jest jako odpowiedź na rosnące zagrożenie ze strony Korei Północnej.

Wiadomo, że reżim Kima dysponuje rakietami zdolnymi do umieszczania w przestrzeni kosmicznej swoich pierwszych satelitów, a jak wiadomo każdą taką rakietę po pewnych przeróbkach można zastosować jako broń balistyczną, czyli nawet jeśli oficjalnie Korea Północna nie ma pocisków ICBM, to wszyscy dobrze wiedzą, że dysponuje taką technologią.

Amerykanów niepokoją testy dokonywane przez Phenian i dlatego sami zaczęli robić swoje testy i wbrew woli Korei Południowej ściągnęli na Półwysep Koreański systemy antyrakietowe THAAD zestrzeliwujące rakiety wroga w pierwszej fazie lotu. Gdy teraz dochodzi do skutecznego testu broni unieszkodliwiającej rakiety ICBM w przestrzeni kosmicznej, a do tego uzmysłowi się sobie, że w pobliżu tego potencjalnego teatru wojny znajdują się już trzy amerykańskie lotniskowce, jasne staje się, że wojna z Koreą Północną jest tylko kwestią czasu, a przygotowania są już mocno zaawansowane.



 

0
Brak ocen

Ile mają tych "antyrakiet"? Jaki jest współczynnik trafień? Czy dadzą radę zestrzelić wszystkie jednoczśnie wypuszczone przez KRLD rakiety?

To tylko kilka najważniejszych pytań.

0
0

Dodane przez PrawNIK (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Te ich antyrakiety działają tylko na rakiety amerykańskie.

Wszystkie inne są odporne. To jest tak jak z wirusami, które działają pod amerykańskim windowsem, ale na innych systemach operacyjnych już nie.

0
0

Dodane przez dobra.rada (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

bzdura, tarcza działa na wszystkie rakiety, które są wolniejsze od antyrakiet, nie obroni się tylko przed głowicami hipersonicznymi, których zwyczajnie antyrakiety nie dogonią lub komputery naprowadzające nie będą w stanie wyliczyć toru kolizyjnego dla tak szybko poruszającego się obiektu, nawet powyżej 10 mach, ta technologia zachwieje równowagę atomowych sił na świecie, bo Rosja w niej przoduje

0
0

Komu by tu przypier*******? Korea Północna istnieje już ładnych kilkadziesiąt lat i póki co nikogo nie zaatakowała.W tym czasie Ameryka napadła co najmniej kilkanście państw.Rozpierducha na Bliskim Wschodzie to ich zasługa.Niech wreszcie spier***** i zajmą się własnymi problemami.To są bandyci ,którzy dla pieniędzy zniszczą pół świata.Dlaczego nie może być normalnie ??

0
0