Uczeni zdołali skopiować umysł człowieka i umieścić go w robocie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Istnieje dość kontrowersyjna metoda, która mogłaby zapewnić człowiekowi nieśmiertelność - mowa jest o umieszczeniu umysłu człowieka w maszynie. W tym celu powstał pierwszy prototyp robota, który może kiedyś pozwolić na umieszczenie w nim swojej pamięci, myśli oraz uczuć.

 

Pierwszy taki robot został opracowany przez amerykańską prawniczkę i przedsiębiorcę Martine Rothblatt i nosi nazwę Bina-48 (Breakthrough Intelligence via Neural Architecture). Posiada aż 48 eksabajtów pamięci a jego moc obliczeniowa wynosi 48 eksaflopsów. Maszyna otrzymała swój wygląd i nazwę na cześć żony Martine, Biny Aspen.

Od lewej: Martine Rothblatt i jej żona, Bina Aspen - źródło: Creative Commons/Woodhull Sexual Freedom Alliance

Należy zaznaczyć iż nie jest to zwyczajny robot i nie można go w żaden sposób porównać do technologii, jakie mamy okazję nieraz zobaczyć między innymi na naszym portalu. Cyfrowa wersja Biny Aspen powstała 5 lat temu - jej wspomnienia, uczucia i myśli zostały zapisane w formie kodu. W ten sposób opracowano jej świadomość, coś w rodzaju cyfrowego bliźniaka. Następnie firma Hanson Robotics skonstruowała robota Bina-48 i umieszczono w nim cyfrową świadomość Biny Aspen.

Źródło: Hanson Robotics

 

Android potrafi rozmawiać, odpowiadać na pytania i posiada spontaniczne myśli - zachowuje się tak jak Bina Aspen. "Mózg" robota został stworzony na wzór ludzkiego, uwzględniając w nim sposób przechowywania informacji, tworzenie emocji i osiąganie samoświadomości.
"Wierzę że klony umysłu (Mind Clones) będą największym osiągnięciem ludzkości. Możliwości marketingowe są nieograniczone. Ostatecznie - podobnie jak my wszyscy chcemy mieć inteligentny telefon, wszyscy chcemy mieć konto w serwisie społecznościowym - wszyscy zechemy mieć klona umysłu. Sprawi on, że wszystko w naszym życiu będzie bardziej przydatne, bardziej wartościowe. Da nam dwa razy więcej czasu aby zrobić wszystko" - powiedziała Martine Rothblatt dla Bloomberg News.

Jak przewidywał Stephen Hawking, osiągnięcie nieśmiertelności poprzez umieszczenie umysłu człowieka do maszyny jest możliwe. Choć Martine Rothblatt jedynie skopiowała umysł człowieka i umieściła go w maszynie, to nauka i tak jest już o wiele bliżej od opracowania w pełni zaawansowanych organizmów cybernetycznych.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jana

Powiedzmy ze za życia się

Powiedzmy ze za życia się skopiowałem . Kiedy umieram dusza odchodzi i mnie niema . Więc co pozostało po mnie  , jak  nie programy maszynowe które bazują na uzyskanych wcześniej informacjach z mojego umysłu . To jak przeglądanie starych fotek i co to ma wspólnego z moim  świadomym życiem w maszynie . Pomijam fakt że ktoś niechcący prąd wyłączył .

Portret użytkownika Kazek12

Umysłu nie można skopiować,

Umysłu nie można skopiować, bo Umysł nie jest fizycznym składnikiem człowieka , a takie wiadomości to tylko propaganda ludzi, którzy chca  otrzymać fundusze na swoje chore badania kopiowania  mózgu, a nie Umysłu.

Portret użytkownika hh

duszy nie skopijuą, ta lalka

duszy nie skopijuą, ta lalka to tylko pusta wydmuszka z człowieka tylko odbicie lustrzane pamięci, ale nawet jesli dusze razem ze swiadomoscia tam umieszcza to raczej negatywne odkrycie bo kto by chcial na zawsze zostac uwiezionym w plastikowej kukle na tym porabanym swiecie??

Portret użytkownika Rasputin

Mogą stworzyć Androida co

Mogą stworzyć Androida co najwyżej, ale człowiek nieśmiertelny nie będzie haha..
Po pierwsze nie da się przenieść umysłu, a nawet jeśli da - to taki umysł nie byłby kompatybilny z takim komputerkiem..
Komputerek by chcial robić to co ma zapisane w oprogramowaniu, a umysł by chciał robić co innego po złości i co wtedy ??
Bujdy !!!

Portret użytkownika Lepper

Ale tak jak napisales juz

Ale tak jak napisales juz jest. To znaczy nasze cialo nie chce zebys pił piwo a pijesz, nie chce zebys lezal i jadl chipsow - jesz  a on pokornie trawi wszystko tak ze konflikt jest i co z tego , NIC !

Portret użytkownika Zenek :)

  "Mogą stworzyć Androida co

 
"Mogą stworzyć Androida co najwyżej, ale człowiek nieśmiertelny nie będzie haha.."
 
- ale NA TAKIEGO ANDROIDA MOŻNA PRZENIEŚĆ JUŻ OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ i go wydupczyć z majątku. Bądż  łatwiej go zniewolić kradnąc zasilacz.
 
Zresztą zabawa się cały czas koncentruje wokół kwestii "CZYM JEST CZŁOWIEK" i "CO STANOWI O JEGO CZŁOWIECZEŃSTWIE". Androidyzacja ludzi jest krokiem w kierunku "ZAPOMNIJCIE O TYM, WYMAŻCIE TO ZE SWOJEJ PAMIĘCI, CZŁOWIECZEŃSTWO TO WIEŚNIACTWO" bo to jest niemiłe żydowskiemu demonowi yahwe/ jehowa.
 
W tej DEHUMANITARYZUJĄCEJ kwestii leży smaczek takich "promocji".
 
Ciekawe jest też to za ile lat pojawią się reklamy - "NATURALNE JEST OBCIACHOWE, OBYWATELU BĄDŻ NOWOCZESNY, BĄDŹ CZŁONKIEM LEPSZEJ WSPÓLNOWY, WIĘC WSZCZEP SOBIE SZTUCZNY MÓZG (.... inny organ)" 
bo taka reklama świadczyć też będzie o FIASKU odkrycia o możliwości blokowania obszaru mózgu odpowiedzialnego za RELIGIJNE PRZEŻYCIA. Kolejnej sztandarowej misji żydków robienia z gojów zwierząt.
 
 
 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj