Uczeni zdołali skopiować umysł człowieka i umieścić go w robocie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Istnieje dość kontrowersyjna metoda, która mogłaby zapewnić człowiekowi nieśmiertelność - mowa jest o umieszczeniu umysłu człowieka w maszynie. W tym celu powstał pierwszy prototyp robota, który może kiedyś pozwolić na umieszczenie w nim swojej pamięci, myśli oraz uczuć.

 

Pierwszy taki robot został opracowany przez amerykańską prawniczkę i przedsiębiorcę Martine Rothblatt i nosi nazwę Bina-48 (Breakthrough Intelligence via Neural Architecture). Posiada aż 48 eksabajtów pamięci a jego moc obliczeniowa wynosi 48 eksaflopsów. Maszyna otrzymała swój wygląd i nazwę na cześć żony Martine, Biny Aspen.

Od lewej: Martine Rothblatt i jej żona, Bina Aspen - źródło: Creative Commons/Woodhull Sexual Freedom Alliance

Należy zaznaczyć iż nie jest to zwyczajny robot i nie można go w żaden sposób porównać do technologii, jakie mamy okazję nieraz zobaczyć między innymi na naszym portalu. Cyfrowa wersja Biny Aspen powstała 5 lat temu - jej wspomnienia, uczucia i myśli zostały zapisane w formie kodu. W ten sposób opracowano jej świadomość, coś w rodzaju cyfrowego bliźniaka. Następnie firma Hanson Robotics skonstruowała robota Bina-48 i umieszczono w nim cyfrową świadomość Biny Aspen.

Źródło: Hanson Robotics

 

Android potrafi rozmawiać, odpowiadać na pytania i posiada spontaniczne myśli - zachowuje się tak jak Bina Aspen. "Mózg" robota został stworzony na wzór ludzkiego, uwzględniając w nim sposób przechowywania informacji, tworzenie emocji i osiąganie samoświadomości.
"Wierzę że klony umysłu (Mind Clones) będą największym osiągnięciem ludzkości. Możliwości marketingowe są nieograniczone. Ostatecznie - podobnie jak my wszyscy chcemy mieć inteligentny telefon, wszyscy chcemy mieć konto w serwisie społecznościowym - wszyscy zechemy mieć klona umysłu. Sprawi on, że wszystko w naszym życiu będzie bardziej przydatne, bardziej wartościowe. Da nam dwa razy więcej czasu aby zrobić wszystko" - powiedziała Martine Rothblatt dla Bloomberg News.

Jak przewidywał Stephen Hawking, osiągnięcie nieśmiertelności poprzez umieszczenie umysłu człowieka do maszyny jest możliwe. Choć Martine Rothblatt jedynie skopiowała umysł człowieka i umieściła go w maszynie, to nauka i tak jest już o wiele bliżej od opracowania w pełni zaawansowanych organizmów cybernetycznych.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jana

Powiedzmy ze za życia się

Powiedzmy ze za życia się skopiowałem . Kiedy umieram dusza odchodzi i mnie niema . Więc co pozostało po mnie  , jak  nie programy maszynowe które bazują na uzyskanych wcześniej informacjach z mojego umysłu . To jak przeglądanie starych fotek i co to ma wspólnego z moim  świadomym życiem w maszynie . Pomijam fakt że ktoś niechcący prąd wyłączył .

Portret użytkownika Kazek12

Umysłu nie można skopiować,

Umysłu nie można skopiować, bo Umysł nie jest fizycznym składnikiem człowieka , a takie wiadomości to tylko propaganda ludzi, którzy chca  otrzymać fundusze na swoje chore badania kopiowania  mózgu, a nie Umysłu.

Portret użytkownika hh

duszy nie skopijuą, ta lalka

duszy nie skopijuą, ta lalka to tylko pusta wydmuszka z człowieka tylko odbicie lustrzane pamięci, ale nawet jesli dusze razem ze swiadomoscia tam umieszcza to raczej negatywne odkrycie bo kto by chcial na zawsze zostac uwiezionym w plastikowej kukle na tym porabanym swiecie??

Strony

Skomentuj