Uczeni zbudowali urządzenie, które transmituje pole magnetyczne poprzez "tunel czasoprzestrzenny"

Kategorie: 

Źródło: Jordi Prat-Camps/Autonomous University of Barcelona
Fizycy z Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie twierdzą, że stworzyli specjalne urządzenie transmitujące pole magnetyczne z jednego punktu do drugiego. Ich zdaniem wynalazek, z magnetycznego punktu widzenia, działa niczym tunel czasoprzestrzenny.

 

Tunel czasoprzestrzenny (ang. wormhole), nazywany również mostem Einsteina-Rosena, to hipotetyczny "skrót" pomiędzy co najmniej dwoma obszarami Wszechświata. Zakłada się, że obiekt który wszedłby w taki tunel mógłby natychmiast pojawić się po jego drugiej stronie, bez względu na to gdzie znajduje się wyjście. Innymi słowy, przyszłe podróże międzygwiezdne mogłyby potrwać ułamek sekundy przy założeniu, że wejście do tunelu czasoprzestrzennego znajdowałoby się gdzieś w naszym Układzie Słonecznym a wyjście np. w innej galaktyce.

Źródło: Scientific Reports

Naukowcy z Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie wyjaśniają, że opracowane w laboratorium urządzenie działa w bardzo podobny sposób. Ich wynalazek składa się z metalu ferromagnetycznego (po prawej), który został otoczony dwoma koncentrycznymi sferami. Jedna z nich (w środku) została wykonana ze specjalnego materiału nadprzewodzącego, opartego na spiekanych tlenkach itru, baru i miedzi (YBa2Cu3O7, znany również jako "YBCO") i powoduje zakrzywienie oraz zakłócenie pola magnetycznego.

 

Natomiast drugą sferę (po lewej) wykonano z mumetalu (składa się głównie z niklu i żelaza). Ta z kolei niweluje zakłócenia magnetyczne, powodowane przez poprzednią sferę. Trzy elementy połączone w całość dają wspomniany efekt "tunelu czasoprzestrzennego" - pole magnetyczne wchodzi przez umieszczony wewnątrz obu sfer metal ferromagnetyczny i wychodzi z drugiej strony dokładnie tak, jakby zostało przeteleportowane z jednego miejsca do drugiego. Wynalazek należało umieścić w ciekłym azocie ze względu na nadprzewodniki, które działają tylko w ekstremalnie niskich temperaturach.

Źródło: Jordi Prat-Camps/Autonomous University of Barcelona

Choć mówi się że urządzenie będzie miało wiele interesujących zastosowań, oczywiście nie pozwoli ono na przemieszczanie jakichkolwiek obiektów/cząsteczek w skali Wszechświata. Technologia będzie mieć bardziej przyziemne przeznaczenie - przykładowo może odmienić sposób z jakim będą prowadzone badania MRI. Pacjent, zamiast wjeżdżać do długiej tuby, zostanie zobrazowany silnym magnesem z większej odległości.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/skonstruowano-urzadzenie-ktore-transmituje-pole-magnetyczne-poprzez-tunel-czasoprzestrzenn

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

To jest  mozliwe, a  jeszcze

To jest  mozliwe, a  jeszcze  lepiej  byłoby  gdyby  zbudoiwali  urządzenie  do  komunikacji  z  przeszłości  i  przyszłością, podobne jak np. świewtlna  skrzynka  bedąca  w  posiadaniu Webstera, a  dostarczonej  mu  przez  kogoś z  grupy  osób z  2109r. ,z rzeczywistości tachionowego  wszechświata, w  którym  czas  i  przestrzeń  nie  istnieją, a    przez  którą  prowadzi  kontakty  z  Thomasem  Hardenem  żyjącym w  XVI  wieku,który  z  kolei  widzi  przez  tą  skrzynke z  kim  Webster  żyje, jakich  ma  gości, tak  jakby byli  sąsiadamy.
To jest dopiero  fantastyczna  technika, która  jest  faktem.

Portret użytkownika xx

Ależ to nie jest żaden tunel

Ależ to nie jest żaden tunel czasoprzestrzenny.
To zwykły magnes w oprawce z nadprzewodnika.

Tunel to byłby wtedy, gdyby zbudowali dwa niezależne urządzenia, Z których każde mogłoby być dowolnie przenoszone, a które byłyby połączone tunelem.

Ale to co tu przedstawiono, to zwykła ściema, żeby dostać nowe granty na "badania".

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

powoli dochcodza dot ego jak

powoli dochcodza dot ego jak zbudować portal tak aby porszuanie sie po ziemi było tak jak na innych planetach ,bez statków ,samolotów ,samochodów itd ,to czeka nas w nowym swiecie po transformacji ,gdy upadnie sysytem i zabraknie prądu wtedy wszytko oparte będzie na energi odnawialnej ,bez opłat ,korporacji ,chciwosci pazernosc jednostek ,bo tych juz zwyczajnie nie będzie ,jak to powiedział Obama musimy przygotować amerykanów i świat na ekstremalne warunki pogodwe na jesień i zime ,ciekwae ze oni juz wiedza dokaldnie że cale Nwo bez kontroli nad pogoda nic nie jest warte ,natomiast kontroli nie maja juz i tak naprawde nigdy nie mieli na skale świata ,dlatego tak mocno teraz w tej zimie ich zamrozi ,ale niestety nie tylko ich ,natomiast europe na razie po suszy czekają ulewy ponad zrzoumienie ,powódz którą zapowaidali wszyscy przed zmianami ostatecznymi .Nie trzeba juz chyba dodwac ze skoro przywódcy pańśtw ostrzegaja głosno ,kiedy w kościel mówi sie o tym aby posłuchac serca w czasie nawałnic ,to jasne jest ze to co sie szykuje zmieni wszystko co znamy na ziemi .

Portret użytkownika N1KT

Tu chodzi o to ze puszki

Tu chodzi o to ze puszki pandory zostały rozerwane na strzępy i nie da się już ich zamknąć, a sam diabeł z nich nieustannie wychodzi i włazi we wszystko co żywe i truje/zmienia dna i komórki. (patrz film z mojego podpisu "a diabeł lubi zmieniać... ulepszać (odwrotność czyli psuć)).
Pogoda bedzie szaleć i głupieć jak nigdy wcześniej - to jest sytuacja jakiej nigdy wcześniej nie było. (abo może i była ale miliony lat wcześniej przed naszą cywilizacją).
 

Skomentuj