Uczeni proponują zmodyfikować geny człowieka aby mógł osiedlić się na obcej planecie

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Na dzień dzisiejszy kolonizacja innych planet wydaje się niemożliwa. Ludzie potrzebowaliby niezbędnej do przetrwania technologii, dzięki której między innymi uchroniliby się przed zabójczym promieniowaniem kosmicznym. Jednak specjaliści zajmujący się biologią syntetyczną mają w tym temacie odmienne zdanie.

 

Lisa Nip z Media Lab (Instytut Technologiczny w Massachusetts) uważa, że modyfikowanie genów może doprowadzić do prawdziwego przełomu jeśli chodzi o kolonizację kosmosu i załogowe misje kosmiczne. Według niej, naukowcy powinni "pogrzebać" w genach ludzi oraz roślin i bakterii, aby osiedlić się na innej planecie. W ten sposób terraformacja planety nastąpi szybciej, niż gdybyśmy korzystali z innych metod - przykładowo Elon Musk proponował zrzucenie bomby nuklearnej na Marsa.

 

Według Lisy Nip, dostosowanie planety do ludzi, zwierząt i roślin nie jest raczej konieczne, gdyż możemy spojrzeć na ten problem z drugiej strony - to my możemy dostosować się do nowych warunków. Jak wiadomo, człowiek nie jest w stanie tak po prostu opuścić Ziemię i wyruszyć w kierunku innej planety. Taka podróż spowoduje różne choroby, doprowadzi do bezpłodności a promieniowanie kosmiczne zniszczy DNA. Nawet na Marsie nie mielibyśmy dziś zbyt wielkich szans na przetrwanie.

 

Zamiast tworzyć specjalną ochronę przed promieniowaniem i chować się w osadach, wystarczy że skorzystamy z genów Deinococcus radiodurans - gatunku ekstremofilnej bakterii która jest najbardziej odpornym na promieniowanie jonizujące organizmem znanym nauce.

 

Dzięki biologii syntetycznej możemy także zmodyfikować geny zwierząt i roślin, które zabralibyśmy na obcą planetę i byłyby bardziej odporne na trudne warunki. Z kolei produkując gazy cieplarniane moglibyśmy ocieplić "nową Ziemię". Lisa Nip powiedziała również, że istoty żywe zawsze potrzebują czasu aby przystosować się do nowego otoczenia, ale można go skrócić przyspieszając zmiany ewolucyjne. Wygląda więc na to, że naukowcy mogą w przyszłości wykorzystać odpowiednie techniki aby wprowadzić konkretne zmiany w naszych genach, dzięki czemu będziemy np. odporni na mróz czy promieniowanie kosmiczne. To jednak wciąż nie rozwiąże wszystkich naszych problemów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/modyfikacje-genetyczne-moga-pozwolic-nam-osiedlenie-sie-innej-planecie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Światło

Geny są odpowiednie i

Geny są odpowiednie i przekształcają się pod wpływem rozrostu świadomości. Jak je zmodyfikują to człowiek zaniknie i będzie bezmyślną marionetką. Po co chcą kolonizować inne planety - to jest przykrywka. Na pewno chodzi o coś innego ( władzę nad Ludźmi) czegoś się boją. Boją się tego że człowiek odkryje swój potencjał i możni świata będą mogli tylko mrówkami zarządzać.

Portret użytkownika Puki możemy

Słuchaj nie chce cię martwić,

Słuchaj nie chce cię martwić, ale wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia.
Po co kolonizować inne planety? Żeby skolonizować układ słoneczny. Po co kolonizować układ słoneczny? Żeby skolonizować inny układ słoneczny. Po co kolonizować wiele układów słonecznych? Żeby skolonizować galaktykę. Po co kolonizować galektykę? Żeby skolonizować inną galaktykę? Po co kolonizować inną galaktykę?
Bo jeszcze możemy. Ciemna energia je od siebie oddala. To jeden powód. Drugi jest taki że ludzie nie są zbyt odpowiedzialni i mogą wyniszczyć swoją rasę. Po rozmieszczeniu naszej rasy na wielu planetach to prawdopodobieństwo się zmniejszy. Kolejny powód to to, że nasze słońce tak jak każde inne kiedyś przestanie istnieć. Poza tym kto ma zapobiec zamarznięciu wszechświata co będzie równoznaczne z jego końcem jeżeli nie my? Na razie nie spotkaliśmy innych cywilizacji kosmicznych więc wszystko spoczywa na naszych barkach. Przyziemny człowieku Smile
Istnieć, istnieć i jeszcze raz istnieć - oto nasz cel.

Portret użytkownika eva11

radze przestac ogladac tyle s

radze przestac ogladac tyle s-f galaktyczny czlowieku....

przedmowca ma wiecej racji niz Ci sie wydaje jedynie o tym, o czym pisze nauka i szklany ekran Ci nie powie,

rase?! czlowiek to nie tylko cialo choc je zniszczysz istniec nie przestaniesz

a slonce to nie efekt wybuchu aby moglo zgasnac!

 

Portret użytkownika N1KT

PHI też mi coś - mi już dawno

PHI też mi coś - mi już dawno się geny zmieniają od tego jedzenia z supermarketów, aspartamów, fluoru, barwników, benzoansów, gmo warzyw i mięsa bo zwierzaczki też jedzą pasze z gmo i ta paskudną soje transgenetyczną i co mam jeszcze napisać że idę po supermarkecie i jest od zajebania towaru kolorowe wszystko aż oczopląsu można dostać a k.... nic mi się z tego gówna jeść nie chce ! Co to ma być ? obrona podświadoma organizmu że co to tam w tym jest że jeść mi się chce a nic z tego nie chce ! CO to ma być w ogóle ? Planeta śmietnik na odpady atomowe i tyle...
https://www.youtube.com/watch?v=laq52NyPA4g

Strony

Skomentuj