Uczeni opracowali sztuczne neurony, kompatybilne z układem nerwowym. Cyborgizacja tuż-tuż?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przełom w tej dziedzinie jest udziałem naukowców z Uniwersytetu w Bath. Co to osiągnięcie oznacza w praktyce?

Badacze docelowo zamierzają zastąpić biologiczny system nerwowy, syntetycznym. Po co? Po to, aby osoby całkowicie sparaliżowane oraz cierpiące na chorobę Parkinsona lub Alzheimera, miały szansę wyzdrowieć i powrócić do normalnego funkcjonowania.

W dalszej perspektywie, pojawią się inteligentne kombinezony, które zapewnią nam pełną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi.

Sztuczne neurony umożliwią także połączenie naszych ciał z wszelkiego rodzaju elektroniką, a konkretniej z twardymi dyskami, chmurami obliczeniowymi, superkomputerami oraz Internetem.

Technologia ta umożliwi ponadto przeniesienie naszej pamięci na dyski, będzie można zapisać obrazy rejestrowane przez nasze oczy oraz dźwięki słyszane przez nasze uszy, być może uda się też zapisywać projekcje senne oraz kontaktować się telepatycznie ze znajomymi. W ten sposób będziemy mogli zachować wspomnienia w obawie przed utratą pamięci na skutek np. wypadku. Sztuczne neurony pozwolą przywrócić każdy przez nas zapamiętany aspekt życia, a nawet wgrać fikcyjne sytuacje, które nigdy nie miały miejsca.

Elon Musk i jego zespół mają więc wielką konkurencję.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

To technologia z przed 20 lat

To technologia z przed 20 lat gdy zastosowano połączenie umysłu pilota z systemem celowniczym samolotu , teraz to już zabytek gdyż samoloty są autonomiczne a jedynie drony są w większości sterowane z baz naziemnych . Tak więc taka technologia mogła trafić do " cywila " a jej doskonalsza część w formie nanożelu elektronicznego trafiła do szczepionek .

Portret użytkownika mentor

Bacuś chłoptasiu żubry tak

Bacuś chłoptasiu żubry tak sprały ci mózg że wolisz kobiety z brodą a  twoi koledzy mówią że masz głębokie gardełko   ,nono duży chłopczyk a bawi się pisiorkami innych . Człowieku jesteś tak pusty i infantylny jak wiekszość na tym portaliku kółeczko wzajemnej adoracji +bolszewicki pomiot pilot . Baca już na innemedium robiłeś z siebie debila i dalej ciągniesz ten wątek tylko tobie podobni są wstanie cię zrozumieć

Portret użytkownika Quark

W porównaniu do poprzednich

W porównaniu do poprzednich "prezydentów" jakimi obdarzała nas nasza młoda i niedoświadczona "demokracja" to wręcz niebotyczny postęp ! Przypomnijmy zatem kto to był... Wałęsa , Kwaśniewski , Kaczyński , Komorowski ... czy którykolwiek z nich dorównywał Dudzie - prezencją , kulturą , obyciem , wychowaniem itd. ?? Nie wydaje mnie się ... więc nie obrażaj pan dobre !

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Strony

Skomentuj