Uczeni o krok od przełomu w leczeniu starzenia się organizmu!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Powstrzymanie lub opóźnienie procesów starzenia, to jeden z najbardziej ambitnych celów medycyny i genetyki. Jesteśmy coraz bliżej rewolucji w tej kwestii.

Naukowcom z Universitat Oberta de Catalunya oraz University of Leicester, udało się opracować przeciwciała, które są w stanie niszczyć stare, niedziałające już komórki, które nadal zalegają w organizmie.

Już wkrótce dzięki temu osiągnięciu, będzie można skuteczniej leczyć choroby związane ze starzeniem, a nawet spowalniać sam proces starzenia się organizmu.

Zamiast skazywać organizm na radzenie sobie w pojedynkę z uszkodzeniami komórek, uczeni chcą je po prostu usuwać, zanim zaczną one powodować bardzo poważne choroby.

Kluczem do powodzenia jest w tym wypadku specjalne przeciwciało, które potrafi rozpoznawać konkretne białka na powierzchni starzejących się komórek.

Po dołączeniu do nich uwalnia ono lek, dzięki któremu badacze mogą pozbyć się szkodliwych komórek, bez zaburzania pracy tych zdrowych.

Zbliżamy się więc do momentu, gdy starość przestanie nam aż tak bardzo doskwierać.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Od tysiącleci ludzie szukają

Od tysiącleci ludzie szukają eliksiru młodości i najlepiej będzie jak go nigdy nie znajdą . Przyczyny schorzeń trzeba zrozumieć i je eliminować a nie ich skutki . Degradacja organizmu nie bierze się z niczego . Brak ruchu (codziennej aktywności) , złe żywienie - bo trzeba się odżywiać a nie tylko napełniać brzuch i wreszcie najważniejsze - właściwe myślenie ! Trucizny umysłu są równie szkodliwe jak te cielesne . 

Portret użytkownika BG-OG

TO BARDZO ŹLE. CZŁOWIEK MA

TO BARDZO ŹLE. CZŁOWIEK MA ŻYĆ TYLE, ILE MA ZAKODOWANE. A TEN PREPARAT STANIE SIĘ "PRZEKLEŃSTWEM" LUDZKOŚCI, I SPOWODUJE KOLEJNĄ SEGREGACJĘ, NA TYCH CO MOGĄ GO OTRZYMAĆ I NA TYCH CO NIE MOGĄ . TYLKO KTO O TYM BĘDZIE DECYDOWAĆ ??? BEZOS CZY BILL, A MOŻE ALGORYTM GOOGLA ??

Portret użytkownika axell69

Kozera  ,  czy ty  nie masz 

Kozera  ,  czy ty  nie masz  szacunku dla  samego siebie ??!   

Odpowiem za ciebie   bo  takim jak ty    odwagi  brak -  "kozera  zeznał  że  odwagi  nigdy  u niego nie było   , dlatego napierdala  jak potłuczony     swoje  idiotyczne   głupoty"   oraz dodał że   jedno zaprzecza  drugiemu - to co  pisze - ale jemu to koło   pejsa lata   bo  wyłącznie chodzi  o   cegiełki z reklam 

Portret użytkownika Zn,

  Nie ma w tym ,,niusie"

  Nie ma w tym ,,niusie" niczego nowego co by nie było już zapowiedziane:  NOWY TESTAMENT

Apokalipsa św. Jana Trąba piąta - pierwsze "Biada" ,,6 I w owe dni ludzie szukać będą śmierci,
ale jej nie znajdą,  i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie."  

 

 

   Pamiętacie? Pisan o o tym tutaj:  ,,Zsekwencjonują genom całej populacji"   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zsekwencjonuja-genom-calej-populacji

 

,,Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - Łk 12
https://biblia.deon.pl › rozdział  2 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome"....     ,,Genialny naukowiec i szalona nanotechnologia. NEURALINK i Elon Musk się chowają!"   https://www.youtube.com/watch?v=dyGPWInOcMM&t=376s ,       

,,Paweł Nogal
Odfoliowywanie teorii spiskowych !!
„To zgłoszenie patentowe firmy Pfizer zostało zatwierdzone 31 sierpnia 2021 r. i jest pierwszym patentem, który pojawia się na liście ponad 18500 w celu zdalnego śledzenia kontaktów wszystkich zaszczepionych ludzi na całym świecie, którzy będą lub są teraz połączeni z „internetem rzeczy" : https://www.facebook.com/100009010848136/posts/2939965742980425/

 

 

Króluj nam Panie Jezu!.

Strony

Skomentuj