Uchodźcy sprzeciwiają się likwidacji "dżungli" w Calais

Kategorie: 

Źródło: Flickr/malachybrowne/CC BY 2.0

Rozbiórka nielegalnego obozu w Calais początkowo przebiegała pomyślnie. Populacja "miasta uchodźców" została zredukowana niemal o połowę. Lecz kolejny dzień przynosi kolejne wyzwania - najbardziej uparci uchodźcy nie mają zamiaru opuścić "dżungli" i inicjują zamieszki z policją.

 

Specjalne autokary regularnie przyjeżdżają do Calais i zabierają migrantów do różnych placówek na terenie całej Francji. Ponad 100 migrantów zamieszka w XVI-wiecznym zamku Château de Chaumont. W ciągu dwóch dni, z obozowiska wywieziono około 4 tysięcy ludzi.

 

Na początku, operacja zlikwidowania tego wielkiego koczowiska przebiegała bez większych problemów, lecz z każdą godziną sytuacja robi się coraz trudniejsza. Zbuntowani uchodźcy podpalają niektóre namioty. Kilka osób zostało rannych w wyniku eksplozji pojemników z gazem. Gdy strażacy próbują ugasić pożar, agresywni napastnicy blokują dostęp do ognia i rzucają kamieniami. Policja zatrzymała kilka osób. 

 

Burmistrz Calais, Natacha Bouchart obawia się, że jest to dopiero początek problemów. Choć autokary wywożą uchodźców a służby demolują ich prowizoryczne mieszkania, kolejni migranci przybywają na miejsce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nich zacznie tworzyć kolejne obozowiska na terenie tego miasta. W chwili obecnej wydaje się, że przymusowy wywóz najbardziej agresywnych osób będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Źródła:

http://news.sky.com/story/several-fires-break-out-across-calais-jungle-camp-10632861

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/10/25/calais-jungle-demolition-france-to-begin-disman...

http://www.standard.co.uk/news/world/calais-jungle-camp-migrants-injured-by-exploding-gas-...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W Polsce mamy uchodzców

W Polsce mamy uchodzców którzy ucielki od zdrowego rozumu, to są nowocześni banksterzy, kodziartze i folksdojcze !!! "W opinii Marka Jurka, to że aborterzy znaleźli się dziś na fali wznoszącej, jest pokłosiem bierności osób o poglądach pro-life oraz polityków deklarujących się jako prawicowi. Jak zauważył, można było zapobiec działaniom ruchów aborcyjnych, bo już miesiąc temu prasa informowała, że George Soros przeznaczył duże pieniądze na wzniecenie rewolucji w Polsce. Nie od dziś też wiadomo, że „czarne protesty to lewę ramię KOD-u”. – Ludzie, którzy powinni bronić społeczeństwa, patrzą się spokojnie, z zimną obojętnością, z wyrachowaniem, z kalkulacjami politycznymi, myślą tylko o swojej władzy, a nie o tym, że stawką jest tak naprawdę Polska – podsumował Marek Jurek. http://www.pch24.pl/marek-jurek-o-czarnym-protescie--soros-przeznaczyl-duze-pieniadze-na-wzniecenie-rewolucji,46967,i.html#ixzz4ODY0oHzA

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika a

Zmień nick, bo pisząc o czymś

Zmień nick, bo pisząc o czymś co nie trzyma się tematu i to co piszesz nie ma sensu i powiązania z artukułem. Twój nick świadczy o tym, że jesteś nikim i starasz się swym nickiem podszywać pod kogoś kim nie jesteś. Inżynier magister to jakiś smarkaty dzieciak a jeśli dorosły, to eksternistycznie kończył szkołę podstawową. Nie jesteś tym kim piszesz, że jesteś. Napisz prawdę przedszkolaku kim jesteś, bo do magistra, to jeszcze długa droga. A jeśli naprawdę masz tego magistra to Polskę czeka wielka bieda i upadek Państwa. Polskiego. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Kochani mam dla was bardzo

Kochani mam dla was bardzo zla wiadomosc. Powiem jezykiem wedy, zeby wiedzieli tylko ci co powinni. Jesli siwa tanczy z milosci to jest ok i bedzie tanczyc z nami wiecznie, jesli siwa tanczy w zlosci to bedzie strasznie. Siwa prosze cie jak przyjaciel przyjaciolke tancz z milosci. Daj wiecej kolorow a bedzie vril obiecuje. Daj mi czas. Ja wiem, ze ty kochasz swoich poddanych ale zawsze zylem z toba w zgodzie. Nie biore odpowiedzialnosci za tych debili co mnie w kolo zdradzaja. Pomoz mi walczyc o Marie ale w milosci. M ilosci nieskonczone. Prosze. Szatan zahipnotyzowal prawie wszystkich ludzi, spojrz na nich. Tancz w milosci nieskonczonej prosze. Nie smiercia. Gabriel jest wiec nie musisz sie juz bac. 

Portret użytkownika Eva11

pierwszy raz choc polowa

pierwszy raz choc polowa tekstu sensowna ....

bo nie wiem dlaczego tak debilny przyklad dales,przeciez na ukrainie chyba wlasnie tak mowia o Polakach ...

wielu Polakow wyjechalo nie mozna innego Kraju bylo wybrac ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika charis

muzułmańskie wyznanie wiary -

muzułmańskie wyznanie wiary - szahada : " Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem "

Chrystus podał kryteria oceny . Mahomet to jeden z fałszywych proroków - owoce Mahometa pokazują to : _____ " Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce." - Ewangelia Mateusza 7:15-17 Biblia Warszawska

Skomentuj