Uchodźcy masowo przedzierają się do Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Hiszpańska Ceuta ma coraz większe problemy z niekontrolowanym napływem uchodźców, których nie zatrzymuje ani wysokie ogrodzenie z drutem kolczastym, ani służba graniczna. W poniedziałek, setki migrantów z Maroka szturmowało granicę a wielu z nich przedostało się do Ceuty.

 

Hiszpańskie media podają, że wczoraj w godzinach porannych, do wysokiego ogrodzenia zbliżył się tłum ludzi. Około 600 mężczyzn, wyposażonych w różne narzędzia, próbowało zniszczyć lub przekroczyć barierę o wysokości 6 metrów. Prawie połowa z nich przedostała się na drugą stronę, pozostali zawrócili.

W chwili obecnej, w lokalnym centrum zajmującym się przyznawaniem azylu przebywa już ponad 1,4 tysiąca uchodźców. Obiekt ten jest przepełniony a w jego najbliższym otoczeniu stawiane są kolejne namioty. Władze w Ceucie nie powiadomiły czy afrykańscy nachodźcy zostaną wydaleni do Maroka, czy przyjęci do Hiszpanii, a tym samym do Unii Europejskiej.

W ostatnim czasie, migranci coraz częściej podejmują próby przedostania się do Europy. Służby graniczne w Ceucie są najwyraźniej zbyt słabe aby radzić sobie w takich sytuacjach, co z pewnością zachęci kolejnych tzw. uchodźców do podobnych ataków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Plackowski

Europa sama stwarza sobie

Europa sama stwarza sobie problemy.
1. Ludzie ktorzy nielegalne przekraczają granice powinji być powstrzymani z esterminacją włacznie. Tak zawsze było i na świecie panował ład i porządek nie było żadnych kryzysów emigracyjnych.
2. Ludzie którzy już przedostali się nielegalnie przez granicę powinni trafić do więzienia, osądzieni i powinni odsiadywać karę za nielegalne przekroczenie granicy a po odsiedzeniu deportowani. Tak także było i był spokój. W razie gdy nie chce się inwestować w więzienie można nielegalnego od razu deportować i wbić mu do poszportu zakaz wjazdu na obszar danego kraju. W razie ponownej próby przekroczenia granicy przez nielegalnego nalezy mieć nadzieję, że nielegalny ulegnie eksteminacji a w razie unikniecia ekserminacji przez nielegalnego należy jako recydywie przyznać wyższy wymiar kary i bezwzględnie wykonać.
Takie postepowanie odstaszy potencjalnych następnych nielegalnych i proceder zaniknie lub się znacznie zmniejszy.
Niedopuszczalne jest dopuszczanie do sytuacji gdy nielegalni niearersztowani przechadzają się po ulicach miast demonstrując radość ze złamania prawa, jest to niedopuszczane. Za złamanie prawa karę należy bezwzględnie egzekwować.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Maroko nie jest strefą wojny,

Maroko nie jest strefą wojny, a więc o statusie uchodźcy mowy nie ma! Do tego szturm z użyciem narzędzi... To jest zwyczajne, siłowe naruszenie granic suwerennego państwa!
Straż graniczna ma prawo i w takiej sytuacji wręcz powinna, skorzystać z prawa użycia broni!
Oczywiście należy zrobić to we właściwy sposób:
1. Ostrzeżenie słowne za pomocą odpowiednich komend.
2. Strzał ostrzegawczy w niebo.
A potem juz tylko strzał ostrzegawczy między oczy!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika NanoRurka

To są murzyni z Afryki i nie

To są murzyni z Afryki i nie są tak szkodliwi jak ciapaci . Tych czarnoskórych jest mi dość szkoda bo znaczna ich część jest Chrześcijańska lub plemienna . Niebezpieczni są ludzie z Pakistanu ,Albanii, Afganistanu , Syrii i Iraku. Nie widziałem jak murzyn się wysadza w powietrze czy zabija lub w inny sposób rani ludzi w Europie , jednego takiego widziałem na filmie w Youtube tylko we Francji z tym że to jeden na tysiąc . Według mnie to nie jest dzicz tak jak ktoś powyżej pisał , trzeba się nauczyć rozróżnić jednych od drugich. W głębokiej Afryce bieda że piszczy ci ludzie cały swój dorobek poświęcają by do Europy się dostać i wcale im się nie dziwię ... Oni są szczęśliwi bo to dla nich szansa by godnie żyć ! Nie będą musieli biegać kilometrami po wodę której im brakuje . A muslimy to inna bajka im wody nie brakuje czy złota to ludzie którzy mają pewne idee wpojone i się nie zmienią. Więc warto być spotrzegawczym bo szczekać to nie sztuka... Tych Afrykanow idzie czegokolwiek nauczyć są spoko znam jednego somalijczyka który mieszka we Frankfurcie . Jeślibym mógł to i ja nawet czarnoskóremu bym pomógł ... Widziałem wiele różnych dokumentów na temat misji i niesienia pomocy społecznej w Afryce zainicjowanej przez nasz kościół . Nasz papież też tam jeździł . Im naprawdę można pomóc bo muslima już nie zmienisz na lepsze .

Wake up people

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Co wydaje się bardziej

Co wydaje się bardziej prostym rozwiązaniem problemu: chronić tysiąc km granicy przed milionami czy wysłać na malutką bezludną wyspę sorosa, merkel i ich towarzystwo i w tv zdalnie ogladać jak się wzajemnie zjadają z głodu?

Portret użytkownika William Wallace

Kiedyś były granice i nie do

Kiedyś były granice i nie do pomyślenia było aby sobie przechodzić jak sie chce i kiedy się chce . Kiedy się wszyscy obudzą, wiem że pewnie to celowe ale ja mówię strzelać, strzelać i jeszcze raz strzelać i sie nie pierd...  z bydłem. A jak ma się coś  zacząć to chyba osobiście wolę aby się już zaczęło bo za rok czy dwa to tych brudasów będzie za dużo i nas wszystkich wyrżną.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Kiedyś nie było 570 siwertów

Kiedyś nie było 570 siwertów na godzinę z Fukushimy to i nie było mieszania ras i nie było masowego otwierania granic dla wszelkiego barachła. Teraz nie ma N1KT zaś jest Fukushima i skażenie świata na zawsze i kreowany burdel na świecie w stanie przed zapalnym dotyczącym każdego kraju, nawet wielkiej Rasiji - bo szczują na nich wszelkie media/geje unijne które mają już wyszykowane schrony z zaopatrzeniem na 10ki lat...

Ate wszystkie gowniane żydowskie media nie kontrolują chyba tylko telewizji RT i moze dlatego te zydoskie folksdojcze nienawidzą tak Rosjan bo ci się nie patyczkują z nimi a przy okazji robią porządek z nimi i gdzie trzeba na świecie (Syria/Ukraina). Czyż nie jest prawdą co tu pokazała nam telewizja RT o tych małpkach z niskim IQ co cieszą się z tego że idą prosto w maszynę do rozrywania i mielenia mięsa?

Strony

Skomentuj