Uchodźca wepchnął 8-letniego chłopca i jego matkę pod pędzący pociąg

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemiecka policja poinformowała, że w poniedziałek 8-letni chłopiec został przejechany przez pociąg na dworcu głównym we Frankfurcie po tym, jak mężczyzna wepchnął go i jego matkę na tory. Kobiecie udało się uciec, ale chłopiec doznał śmiertelnych obrażeń. Policja zatrzymała 40-letniego obywatela Erytrei, oskarżonego o zabójstwo.

Niemiecka policja podała, że podejrzany bezskutecznie próbował wepchnąć również kolejną osobę pod pociąg. 40-letni mężczyzna błyskawicznie po zajściu uciekł z miejsca zdarzenia, ale kilka minut później został aresztowany w pobliżu dworca.

 

Rzeczniczka policji, Isabell Neumann, poinformowała, że mężczyzna nie był spokrewniony z ofiarą, która była dla niego całkowicie obcą osobą. Przesłuchania nie wykazały jednoznacznego motywu 40-latka. Matka chłopca została zabrana do szpitala, ale jej obrażenia nie zagrażają życiu.

 

Policja nie ujawniła wielu informacji na temat podejrzanego. Publicznie przekazano jedynie, że mężczyzna to 40-letni obywatel Erytrei. Kilka godzin później szwajcarskie media poinformowały, że podejrzany prawdopodobnie był poszukiwany przez tamtejszą policję. Obywatel Erytrei uzyskał bowiem wcześniej azyl w Szwajcarii.

 

Niemiecki minister spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, wydał oświadczenie, w którym potępił ten "przerażający akt zbrodni" i zaapelował o szybkie wyciągnięcie wniosków, zanim dojdzie do kolejnych podobnych sytuacji. Seehofer powiedział, że w związku z kilkoma poważnymi incydentami, do których doszło w ostatnim czasie, przerwie swoje wakacje i jak najszybciej spotka się z szefami organów bezpieczeństwa.

 

Minister prawdopodobnie nawiązywał również do incydentu z początku lipca, gdy 34-letnia kobieta została wepchnięta pod pociąg w miejscowości Voerde w północnych Niemczech. Podejrzany o zabójstwo Serb przebywa obecnie w areszcie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika nn

Masz dobre komentarze, ale

Masz dobre komentarze, ale tego nie rozumiem, a pracuję przy EM. Rezonans Schumanna wzrasta ale to wg mnie jest spowodowane zwiększajacym się przystosowaniem ludzi do zmian otoczenia, wymuszonymi zmianami wśród ludzi (patrz młodzież). A i to powoduje pozytywne skutki (30Hz to wzrost inspiracji (przystosowawczych) i kreatywności.

nn

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj