Uchodźca wepchnął 8-letniego chłopca i jego matkę pod pędzący pociąg

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemiecka policja poinformowała, że w poniedziałek 8-letni chłopiec został przejechany przez pociąg na dworcu głównym we Frankfurcie po tym, jak mężczyzna wepchnął go i jego matkę na tory. Kobiecie udało się uciec, ale chłopiec doznał śmiertelnych obrażeń. Policja zatrzymała 40-letniego obywatela Erytrei, oskarżonego o zabójstwo.

Niemiecka policja podała, że podejrzany bezskutecznie próbował wepchnąć również kolejną osobę pod pociąg. 40-letni mężczyzna błyskawicznie po zajściu uciekł z miejsca zdarzenia, ale kilka minut później został aresztowany w pobliżu dworca.

 

Rzeczniczka policji, Isabell Neumann, poinformowała, że mężczyzna nie był spokrewniony z ofiarą, która była dla niego całkowicie obcą osobą. Przesłuchania nie wykazały jednoznacznego motywu 40-latka. Matka chłopca została zabrana do szpitala, ale jej obrażenia nie zagrażają życiu.

 

Policja nie ujawniła wielu informacji na temat podejrzanego. Publicznie przekazano jedynie, że mężczyzna to 40-letni obywatel Erytrei. Kilka godzin później szwajcarskie media poinformowały, że podejrzany prawdopodobnie był poszukiwany przez tamtejszą policję. Obywatel Erytrei uzyskał bowiem wcześniej azyl w Szwajcarii.

 

Niemiecki minister spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, wydał oświadczenie, w którym potępił ten "przerażający akt zbrodni" i zaapelował o szybkie wyciągnięcie wniosków, zanim dojdzie do kolejnych podobnych sytuacji. Seehofer powiedział, że w związku z kilkoma poważnymi incydentami, do których doszło w ostatnim czasie, przerwie swoje wakacje i jak najszybciej spotka się z szefami organów bezpieczeństwa.

 

Minister prawdopodobnie nawiązywał również do incydentu z początku lipca, gdy 34-letnia kobieta została wepchnięta pod pociąg w miejscowości Voerde w północnych Niemczech. Podejrzany o zabójstwo Serb przebywa obecnie w areszcie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika nn

Masz dobre komentarze, ale

Masz dobre komentarze, ale tego nie rozumiem, a pracuję przy EM. Rezonans Schumanna wzrasta ale to wg mnie jest spowodowane zwiększajacym się przystosowaniem ludzi do zmian otoczenia, wymuszonymi zmianami wśród ludzi (patrz młodzież). A i to powoduje pozytywne skutki (30Hz to wzrost inspiracji (przystosowawczych) i kreatywności.

nn

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika minoduesp

Zwykli normalni ludzie

Zwykli normalni ludzie powinni wziąć sprawy w swoje ręce bo na ichni rząd to nie mają co liczyć .. obawiam się tylko ,że tam już nie ma kto chwycić za sztachetę. Bo takiego "bambusa" to się pownno zawleć na targ i końmi rozerwać na strzępy i niech by ktoś choć pisnął w jego obronie to odrazu w pysk !

Strony

Skomentuj