Ubój rytualny prowadzony przez żydów i muzułmanów – zgodny z Konstytucją

Kategorie: 

http://7.g.infor.pl/p/_files/91000/shutterstock_19470655_12810_4.jpg

Zakaz uboju rytualnego narusza konstytucję RP i europejską konwencją praw człowieka, - twierdzi Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce, dlatego na jego wniosek Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał sprawę uboju rytualnego pod względem zgodności z konstytucją.

 

Obowiązujący w Polsce zakaz uboju rytualnego, spowodował protesty międzynarodowych organizacji żydowskich oraz zarzuty o antysemityzm. Protestowali też muzułmanie, którzy mają podobne zasady uboju. Dlatego sprawę badał pełny skład Trybunału Konstytucyjnego.

 

Tydzień temu sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zajmowali się tą sprawą, ale po prawie 9 godzinach odroczono rozprawę z powodu późnej pory. Natomiast dziś, 10 grudnia sędziowie Trybunału Konstytucyjnego przystąpili do ponownego rozpatrywania sprawy uboju i ogłosili wyrok w tej sprawie. Sędziowie zadecydowali, że zakaz uboju dla gmin żydowskich jest niekonstytucyjny. Wyrok był niejednogłośny, pięcioro z czternaściorga sędziów złożyło zdania odrębne. Wyrok w sprawie uboju rytualnego dokonywanego na potrzeby wyznaniowe gmin żydowskich, dotyczy też związku religijnego muzułmanów.

 

W uzasadnieniu wyroku stwierdzono, że zakazu uboju nie uzasadniają ani konstytucyjna przesłanka ochrony zdrowia, ani konieczność ochrony moralności publicznej. Natomiast Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich twierdzi, iż zakaz uboju rytualnego doprowadził do dyskryminacji w życiu społecznym i gospodarczym wyznawców judaizmu w Polsce, gdyż gminy żydowskie mają prawo do uboju rytualnego, ale tylko na potrzeby religijne swych wyznawców, - za to, bez prawa do wykorzystania takiego mięsa w celach gospodarczych czy handlowych, co narusza konstytucyjną wolność praktykowania religii. Dlatego też organizacje żydowskie i muzułmańskie powołały się na zapisy ustawy zasadniczej, która gwarantuje wolność religijną i prawo do kultywowania własnych tradycji oraz przestrzegania wymogów religijnych.

 

W dalszej części uzasadnienia wyroku stwierdzono, iż skoro w Polsce powszechnie akceptowany jest ubój zwierząt gospodarskich, to zakaz jednej z jego form - i to chroniony wolnością religijną - nie jest uzasadniony prawnie, to z dniem opublikowania wyroku ubój rytualny będzie w Polsce dopuszczalny i niezagrożony karą. Według bowiem dotychczasowych przepisów prawnych dotyczących ochronie zwierząt, ubój rytualny bez ogłuszania zwierząt jest zakazany. Za złamanie ustawy groziło do 2 lat więzienia. A wiadomo, iż ubój rytualny prowadzony przez żydów i muzułmanów nie przewiduje uśmiercania zwierząt po uprzednim pozbawieniu ich świadomości.

 

Skoro zatem międzynarodowe organizacje żydowskie oraz muzułmańskie, wywierają swój wpływ na parlamentarzystów naszego Sejmu, – by dostosować stan prawny do obowiązującego w ich kodeksach religijnych, - to widać, że powoli i niepostrzeżenie toruje się drogę dla konserwatyzmu religijnego i to nie tylko w Polsce, ale i w Europie, co może doprowadzić do fundamentalizmu religijnego i trwałych zmian społecznych w dziedzinach: handlowych, finansowych czy politycznych, - i to we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MARGO

debaucher, napisał: "...Co do

debaucher, napisał:
"...Co do tzw Trybunału to szkoda gadać.
Siedzą w kieszeni Wujka Mosze i boją się o własne dupy i synekury..."
___________________________________________________________________
Niestety to prawda, ponieważ jedną z podstępnych metod podzielenia ludzi jest... zabić w nich moralność we wszystkich przejawach
 
Po Zdrówka

 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika tomasz26

te nacje sa siebie warte 

te nacje sa siebie warte  musza cos zamordowac pozniej leca do partyjnej kaplicy i kelpia swoje pacierze ....o maordowaniu ludzi w imie tzw wieary przez nich nawet nie wspomne .... zacofanie połczone z fantyzmem

Ave Satan New russian

Portret użytkownika debaucher

Teraz moje zdanie do którego

Teraz moje zdanie do którego mam prawo jak każdy.
Dlaczego te zboki-Muslimy i Żydzi żeby żreć mięso potrzebują aby ofiara(zwierzę)przed śmiercią doznała jak największego cierpienia?Przecież normalny człowiek jeśli musi jeść mięso to zabija zwierzę szybko i skutecznie.
Więc dlaczego w tych ich zje**nych religiach jest nakaz że ofiara ma się wykrwawić pozostając jak najdłużej świadoma?To jest czysty sadyzm.I nie dotyczy to tylko tych nieszczęsnych zwierząt.Zobaczcie filmy gdzie te zboki muzułmańskie dokonują egzekucji przez tzw "beheadind".To jest to samo.Wygląda na to że "coś" lub "ktoś" jakby żywił się tym cierpieniem i przerażeniem ofiary.
W naszym słowiańskim kraju ta ohyda (bo to jest ohyda)powinna być bezwzględnie zakazana,bo tutaj my  powinniśmy mieć głos rozstrzygający a nie garstka przybłędów z Bliskiego Wschodu.
Jak się im nie podobaja nasze metody uboju to niech wpieprzaja trawę albo wyp....ją nad Jordan,tam mogą sobie robić jak im pasuje.Nikt ich tu nie potrzebuje!
Co do tzw Trybunału to szkoda gadać.Siedzą w kieszeni Wujka Mosze i boją się o własne dupy i synekury.
Do tego doszło,że zafajdana mniejszość(czyżby?)wymusza na reszcie społeczeństwa swoje popierd...ne,zboczone,sadystyczne zwyczaje.
Trochę dużo napisałem ale naprawdę się wku....em.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Kazek12

Dlatego, że w cierpieniu

Dlatego, że w cierpieniu wyzwalają sie korzystne dla nich enzymy i dodatykjowo strach paraliżuje zwierzęta, a ten strach jest im potrzebny, bo oni sie nim karmią i karmią nim cały świat  dla swojej korzyści i dla przeżycia

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Polska konstytucja jest gówno

Polska konstytucja jest gówno warta wobec konstytucji faszystowskiej Uni Europejskiej zwanej dla zmyłki Traktatem Lizbońskim.
A w przyjętej przez Polske Karcie Praw Podstawowych jest zapis że konstytucja Uni toleruje i zezwala na prowadzenie praktyk religijnych zgodnych z daną religią więc uznanie uboju rytualnego za nielegalny byłoby z nią sprzeczne. 
Według mnie mniejszości religijne powinny mieć swobode kultywowania swoich praktyk pod warunkiem że sami za to będą płacić. A jak się nie podoba to granice otwarte i wypad do Izraela albo Arabi Saudyjskiej.

 

Portret użytkownika Zenek :)

  Jeszcze niedawno by ze 2

 
Jeszcze niedawno by ze 2 lata temu ten sam zestaw usłużnych władzy tetryków ogłosił coś wręcz przeciwnego. Widac postraszyli ich brakiem wiagry to się poesbeckie staruchy ugieły pod szantażem robiąc kolejny krok ku zagładzie "kraju wuji, dup i kamieni".

Portret użytkownika dedal

która gwarantuje wolność

która gwarantuje wolność religijną i prawo do kultywowania własnych tradycji oraz przestrzegania wymogów religijnych. . No i jest wporzadku zakaz obowiazuje handlu i prowadzenie z tego tytułu działalności zarobkowej , dla domowych potrzeb Nie . wiec nich sobie kupia kurczaka czy krowe i sami ja sobie w zabija zgodnie z wymogami . Niech tez będą przy tym albo sami nie ch podrzynaja zwieżeciu gardło.

Strony

Skomentuj