Ubiegający się o azyl w Finlandii podjęli 70 prób samobójczych w czasie krótszym niż dwa lata - pięć osób zginęło

Kategorie: 

http://www.mielenterveysseura.fi/fi/lahjoita

W ostatnich kilkunastu miesiącach azylanci w Finlandii próbowali zakończyć swoje życie prawie 70 razy. W tym roku prób samobójczych odnotowano mniej niż dziesięć, informuje portal Fontanka.fi.

 

 

Szczyt samobójstw przypada na jesień 2016 roku - od początku sierpnia do końca listopada odnotowano 40 prób samobójczych. Pięć osób zrobiło to skutecznie.


Wcześniej agencja ds. imigracji zaniżała statystyki. Sprostowało je Fińskie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego (Suomen Mielenterveysseura), informując o kilku samobójstwach ludzi, którzy ubiegają się azyl. Ocena ta jest oparta na danych uzyskanych bezpośrednio od migrantów, którzy korzystają z usług firmy, jak i tłumaczy, pracujących w ośrodkach dla uchodźców.


Przypomnijmy, w ostatnich dwóch latach do Finlandii przybyło ponad 38 tysięcy uchodźców. W ubiegłym roku władze fińskie deportowały prawie 6 tysięcy osób.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ku Tang Pann

38 000 azylantów

38 000 azylantów

70 prób - osóbników samobójczych

Procent azylantów próbujących popełnić samobójstwo - 70/38000 = 0,002%

Procent samobójstw wśród azylantów - 5/38000 = 0,0001%

Mogę się zapytać, po jaką cholerę poświęcić czas na podanie tak mało interesującej informacji? Czy rzeczywiście jest to zjawisko na tyle ważne, lub na tyle wielkie, by stwierdzić, że w znacznym stopniu różni się skalą od samobójstw popełnianych np. przez Polaków w beznadziejnych sytuacjach materialnych.

Nie jestem nieomylny, więc w razie większego zrozumienia tematu, proszę o nakreślenie torów myślowych, gdyż mogłem coś przeoczyć

 

Portret użytkownika John Moll

Ale jak się wysadzają to

Ale jak się wysadzają to wzrasta do 100 %.

Niestety nie 100% tylko 99%. Widziałem nieraz zdjęcia po nieudanych zamachach samobójczych. Jeden odpalił ładunki wybuchowe ale mu tylko nogi urwało i leżał tak na ulicy aż przyjechała po niego karetka....

Skomentuj