Uber uruchomił funkcję, która pozwoli kobietom w Arabii Saudyjskiej unikać pasażerów płci męskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Uber uruchomił nową funkcję w Arabii Saudyjskiej, która pozwoli kobietom odrzucać zgłoszenia ze strony potencjalnych pasażerów płci męskiej. 

Nowa funkcja Women Preferred View wchodzi w życie w następstwie ankiety przeprowadzonej w 2018 r. Wykazała ona wówczas, że aż 74% arabskich kobiet nie ma ochoty zabierać pasażerów płci męskiej. Kobiety w Arabii Saudyjskiej uzyskały prawo do prowadzenia pojazdów w czerwcu 2018 roku i od tego czasu coraz więcej z nich zdecydowało się na współpracę z Uberem. Płeć piękną za kółkiem można spotkać szczególnie w dużych arabskich miastach, takich jak Riyadh czy Jeddah.

W ankiecie z 2018 roku, 31% kobiet wyraziło zainteresowanie robieniem kariery jako kierowca Ubera. Nowa funkcja jest częścią większej inicjatywy firmy, która ma na celu zwiększenie liczby kobiet pracujących za kółkiem w Arabii Saudyjskiej. Uber wydał komunikat prasowy, w którym zaznaczył, że firma "chce napędzać pozytywne i znaczące zmiany", jednocześnie wspierające równouprawnienie płci:

Uruchomiliśmy tę funkcję w odpowiedzi na opinie otrzymane od kobiet-kierowców w Arabii Saudyjskiej. Stale zastanawiamy się nad tym, jak możemy usprawnić naszą aplikację. Nowo wprowadzona funkcja otwiera nowe możliwości dla kobiet jako partnerów Ubera, jednocześnie dbając o lokalne normy kulturowe. To dopiero początek. Będziemy kontynuować współpracę z ekspertami, aby zapewnić najwyższe standardy dla naszych partnerów biznesowych.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

A Ty wiesz w ogóle, jak w

A Ty wiesz w ogóle, jak w Arabii Saudyjskiej traktowana jest kobieta?
To jest kraj w którym nie ma problemu, aby mąż w biały dzień obciął głowę żonie na środku ulicy, za rzekomą zdradę... Żeby było śmieszniej, to w asyście saudyjskiej policji...
Tu nie chodzi o rasizm czy seksizm... Tu chodzi o bezpieczeństwo kobiet...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj