U wybrzeży Szwecji osiadł na mieliźnie tankowiec – odnotowano poważny wyciek ropy

Kategorie: 

http://sverigesradio.se

Na mieliźnie u wschodnich wybrzeży Archipelagu Sztokholmskiego osiadł tankowiec. Szwedzkie media podają, że z jednego z zbiorników, wycieka ropa. W miejsce wypadku wysłano jednostkę ratowniczą i dwa samoloty, aby określić wielkość wycieku – podaje Sverigesradio.se (relacja).

 

Nadal nie jest znana pełna skala tej awarii. Specjaliści obawiają się, że nie pozostanie to bez wpływu na lokalny ekosystem.

„Jest zbyt wcześnie, aby mówić o skali szkód wyrządzonych środowisku" - powiedział pracownik szwedzkiej straży wybrzeża.

Urzędnik dodał również, że załoga próbuje obecnie przepompowywać olej z uszkodzonego zbiornika do innego szczelnego. W miejscu katastrofy panują trudne warunki. Wieje silny wiatr, a na morzu szaleje sztorm. Podano też informacje, że nie ucierpiał żaden z członków załogi zbiornikowca.

„Gdy wiatr jest silny olej miesza się z wodą. Ponadto, trudno dostać się na pokład, ale mamy nadzieję, że wiatr osłabnie" - powiedział Johnnie Oberg, przedstawiciel szwedzkiej straży ochrony wybrzeża.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj