U murzynów i mongoloidów prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem jest wielokrotnie większe

Kategorie: 

Źródło: tg

W porównaniu z osobami rasy kaukaskiej prawdopodobieństwo zakażenia nowym koronawirusem u przedstawicieli ras negroidalnych i mongoloidalnych jest odpowiednio dwa i pół razy większe, jak wykazało badanie, które objęło około 36 milionów pacjentów z chorobą zakaźną w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Tu nie chodzi ponoć tylko o genetykę, ale o nierówności społeczne.

 

Pierwsza metaanaliza związku między pochodzeniem etnicznym a wynikami klinicznymi została przeprowadzona przez naukowców z uniwersytetów w Leicester i Nottingham. Eksperci przeanalizowali ponad 1500 artykułów i zidentyfikowali dane od 18 milionów pacjentów w Wielkiej Brytanii i USA. Dane zbierano między 1 grudnia 2019 r. a 31 sierpnia 2020 r.

 

Naukowcy odkryli, że odsetek osób, u których wynik testu na obecność COVID-19 jest pozytywny, jest dwukrotnie większy wśród czarnych i 1,5 razy wśród mongoloidów niż wśród rasy białej. Ponadto pacjenci azjatyccy częściej niż inni są kierowani na intensywną terapię i umierają.

 

Według autorów badania przyczyny tego braku równowagi mają podłoże społeczne, ekonomiczne i kulturowe. Zwiększone ryzyko zakażenia wiąże się z warunkami życia i opieką medyczną przedstawicieli różnych małych grup etnicznych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Często żyją w dużych rodzinach wielopokoleniowych, mają średnio niższy poziom dochodów, gorsze warunki życia, większe jest prawdopodobieństwo zatrudnienia w przedsiębiorstwach wymagających częstego kontaktu z ludźmi.

 

„Istnieją wyraźne dowody na to, że zwiększone ryzyko infekcji wśród mniejszości etnicznych jest pilnym problemem zdrowia publicznego” - powiedziała Shirley Tse, główna autorka artykułu. „Musimy pracować nad zminimalizowaniem wpływu wirusa na zagrożone populacje, zapewniając szybki dostęp do zasobów zdrowotnych i zmniejszając społeczne i strukturalne nierówności, które mają wpływ na zdrowie ludzkie”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika S

Coś w tym jest, bo u nas przy

Coś w tym jest, bo u nas przy wiosennej plandemii, prawie 80% zarażonych to byli opaleni inżynierowie i adwokaci ROFL

A tak na serio, to przecież oczywiste jest. Ludzie z Afryki i ogólnie ciepłych krajów nie maja odporności na grypę sezonową, bo tam jej raczej nie ma.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika NoProblemJest

Coś mi tak zaśmierdziało

Coś mi tak zaśmierdziało kilka lat temu jak Makrela po intensywnym mieszaniu w garnku ras nagle zamilkła. Czyżby wtedy ruszył nowy plan?... Teraz zamilkł Mortalwiecki.... Obstawiamy, że z czymś wyskoczy?

Portret użytkownika Quark

Poza oczywistymi różnicami

Poza oczywistymi różnicami wyglądu zewnetrznego , poszczególne rasy różnią się też sposobem funkcjonowania ich organizmów i dlatego na te same choroby ludziom różnych ras podaje się zupełnie inne leki . Jeśli ktoś twierdzi ,że różnic nie ma to zwyczajnie łże i nie zasługuje by nazywano go "naukowcem" .

Portret użytkownika maggi

Pani (panie)  Kura, rasy

Pani (panie)  Kura, rasy ludzkie i nie ma to  nic wspólnego z rasizmem.  Proszę poczytać  Encyklopedię PWN z roku bodaj 1956  taką jaką mieli moi Rodzice. Nie było wtedy internetu za to byli jeszcze porofesorowie starej szkoły, nie było tez idiotów  z  internetu  którzy piszą dokładnie o tym o czym nie maja pojęcia. Ukończonego gimnazjum tez nie mają.

Skomentuj