Tysiące turystów zgromadziło się w Chinach, aby obejrzeć dziesięciometrowe fale

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube /CCTV

Tysiące turystów zgromadziło się na wybrzeżu w miastach Haining i Xiaoshan w chińskiej prowincji Zhejiang. Zgromadziła ich chęć obejrzenia największych w ostatniej dekadzie fal pływowych występujących corocznie na rzece Qiantang w ósmym miesiącu kalendarza księżycowego.

 

Tego roku, ze względu na zjawisko superksiężyca fale przypływu, które wdarły się w głąb rzeki były wyjątkowo duże. Wysokość fal przekraczała 10 metrów i poruszały się one w górę rzeki z prędkością do 40 km/h.

Ze względu na gwałtowność tego zjawiska sprawia ono poważne zagrożenie utraty życia ludzkiego. Na szczęście mimo dziesiątek tysięcy gapiów nic nie wiadomo o tym , aby ktoś ucierpiał. Żywioł, który wyglądał jak tsunami i właściwie był formą tej niszczycielskiej fali nie dokonał tez znaczących zniszczeń infrastruktury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anatchisten

(...)aby obejrzeć

(...)aby obejrzeć dziesięciometrowe fale(...) i gdzie te 10 metrowe fale? Czy szanowny redaktor wie ile to 10 metrów? To wysokość około 3 piętra licząc na piętro 3m. Czy redaktor wie co by sie wydarzyło gdyby takie fale uderzyły w wybrzeże? Tamtych gapiów liczonych w dziesiątkach tysięcy dawno by nie było.

Skomentuj