Tysiące ton substancji chemicznych wywołują zmiany genetyczne ryb w Morzu Bałtyckim

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Mimo, że druga wojna światowa zakończyła się już niemal 70 lat temu jej skutki nadal są odczuwalne. Tym razem zagrożone jest Morze Bałtyckie i zamieszkujące ten akwen organizmy żywe, a przyczyną są zatopione pojemniki z bronią chemiczną.

 

Skalę zagrożenia ujawniło badanie zlecone przez szwedzką administrację morską. Z raportu wynikało, że na Bałtyku spoczywa około 40 tysięcy różnych obiektów militarnych w tym 10 tysięcy sztuk broni chemicznej z okresu II wojny światowej. Obecnie pojemniki, w których składowano te substancje skorodowały a substancje zaczynają przenikać do środowiska morskiego.

 

Większość tej broni chemicznej została zrzucona do Głębi Gotlandzkiej i Głębi Bornholmskiej. Odpowiedzialni za to są Brytyjczycy i Rosjanie, którzy wymyślili taki właśnie sposób jak zatopienie zapasów niemieckiej broni. Okazuje się, że było to tylko odłożenie problemu w czasie i być może doprowadzi to do bezprecedensowego skażenia Bałtyku.

 

Aby jakoś temu przeciwdziałać zorganizowano specjalny projekt naukowy o nazwie CHEMSEA, w którym uczestniczy Polska, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Litwa oraz Łotwa. Dzięki wspólnym pracom ustalono, że w samej tylko Głębi Gotlandzkiej znajduje się 8 tysięcy bomb, które są rozrzucone na obszarze 1500 metrów kwadratowych. Potwierdzono tez to, co do tej pory było spekulacją, dno morskie w pobliżu tych skorodowanych bomb chemicznych jest już skażone.

 

Głównym czynnikiem skażenia jest iperyt, czyli gaz musztardowy. Na szczęście Bałtyk jest zimnym morzem i gaz ten szybko zamarza więc ogranicza to skażenie do okolic kilku metrów od składowiska. W ramach projektu badano też zdrowie ryb i okazało się, że chemikalia powodują u nich wady genetyczne oraz wpływają na ilość trapiących je chorób. Dla człowieka największe zagrożenie sprawia właśnie spożycie tych ryb.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Nie Brytyjczycy i Rosjanie,

Nie Brytyjczycy i Rosjanie, tylko państwo brytyjskie i państwo rosyjskie. Jak prywatnej firmie wycieknie przez przypadek do morza trochę melasy to robi się afera. A jak państwo wrypie broń chemiczną do morza to gdzie jesteście zwolennicy państwowej kontroli? Nadzór państwa nad środowiskiem ma taki sens jak powierzenie wymierzania sprawiedliwości mafii.

Portret użytkownika Corvus

"Większość tej broni

"Większość tej broni chemicznej została zrzucona do Głębi Gotlandzkiej i Głębi Bornholmskiej. Odpowiedzialni za to są Brytyjczycy i Rosjanie,"
 
"Aby jakoś temu przeciwdziałać zorganizowano specjalny projekt naukowy o nazwie CHEMSEA, w którym uczestniczy Polska, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Litwa oraz Łotwa." - A GDZIE jest teraz  ROSJA i WIELKA BRYTANIA?
Oczywiście - mają to głęboko w dupie. Pozbyli się syfu i teraz to już nie ich problem.

Portret użytkownika Zenek

"Wielki terror   W dzisiejszą

"Wielki terror
 
W dzisiejszą rocznicę żydo-bolszewickiej agresji na Polskę pragniemy Państwu gwoli przypomnienia zaprezentować niezwykle interesujący artykuł, który bez ogródek ukazuje jaka nacja była twórcą komunistycznego reżimu w Rosji i motorem ludobójstwa na Słowianach. Kto stworzył sowiecki łagier w którym narody były mielone jak w maszynce do mielenia mięsa. Plemię które ponosi odpowiedzialność za słowiański holokaust, nie żaden holoszwindel, tylko ludobójstwo o skali bez odpowiednika w ludzkiej historii, nigdy nie poniosło odpowiedzialności. O tym musimy pamiętać w pierwszej kolejności, czyli komu naprawdę zawdzięczamy terror, zsyłki i te wszystkie okropieństwa jakie nas spotkały po 17.09.1939 r., czyli komu Słowianie zawdzięczają komunistyczne żniwo śmierci. Redakcja. 
"
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielki-terror-2013-09
 
Zwierzęta nawet najdziksze są mniej zezwierzęcone niż "to coś" opisane w artykule kiedy przypadkiem dostanie jakąkolwiek władzę nad innymi ludźmi. Jeśli ktoś mówi o "dobrym żydku" to najzwyczajniej kłamie bo nie oznacza to automatycznie, że go wychowano w poszanowaniu Kultury. To tylko oznaka iz nie miał kiedy rozwinąć skrzydeł i uzewnętrznić tkwiącego w nim judaistycznego demona chociażby jak ten fałszywy zenek jaki tutaj z rozkazu imama białczyńskiego podszywając się podemnie wyzywa Bacę czy AMR bo piszą o zakłamaniu żydów. Bo judaizm jak satanizm intencjonalnie ma dostarczać pokrowców dla astralnych piekielnych bytów które z każdym seansem autohipnotycznej modlitwy powoli i nieubłaganie przejmują kontrole nad swoim żywicielem robiąc z niego bestie opisane w powyższym artykule. Tak wygląda prawdziwa twarz "semitów". Tych przeklętych przez Boga Danawów.
 
 
----------
Widziałeś "post Zenka" z rynsztokową polszczyzną? Myślisz, że to ja? Dałeś się oszukać udającemu Słowianina imamowi białczyńskiemu i stadu jego rządnych wojny domowej w Polsce mudżahedinów. Pamiętaj o FATWIE rzuconej przez tego rabiego  kabałorodziwierstwa. On dyszy RZĄDZĄ KRWI, twojej KRWI. Za postowanie na tym portalu. Szczegóły w linku.
 
http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-badaja-dziwny-piktogram-ktory-pojawil-sie-w-czechach#comment-53194
Zostałeś zwyzywany? Zawsze możesz podziękować imamowi osobiście.
 

Skomentuj